15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yarışan gençlerin yakalanması

klawizell

Üye
Tepki
56
İsim
Emre
@JusTiMe

Simdi bu arkadas koprude gidiyor.Birden cukurdan ya da tutundugu arabadan kaynakli denge kaybi yasiyor ve dusuyor.Arkasindaki aracin buna tepki verip ani fren yapmasindan yada ezmemek icin yapacagi ani serit degistirmeden dolayi olusacak zincirleme kazayi bir dusunun ve yazdiginiz yorumu gozden gecirin.E-5 teki kazalara bakarsaniz neredeyse cogu trafigin yavaslamasindan dolayi olusan zincirleme kazalar oldugunu gorursunuz.

Scudo

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Yoldaki SoloTürk @Çetin ŞAHİNÖZ Aksini iddia mı ediyorum söyler misiniz? Sorumsuzluğu kendisine ait bana değil ya... Gözü pek insan sonuçta sonuçlarına katlanacağını sizlerden öğrenecek kadar bilgisiz değil kendi de kabul ediyor bunları... Kişiyi tanımadığınız için böyle yaptığı sorumsuzluğunu eleştiriyorsunuz.
@klawizell Kanalına girip son videosunu izle sizin müdahalenizi geçecek 1 video yaptı! Olabilecek her türlü sorumsuzluğu yapacak insan ama sonuçta kendi yapmak isteyecek. Bundan dolayı yaptığınız yorumlar onun hareketlerini aşağılayıcı onu küçümsemekten öteye geçmez fazla önyargılı davranmanız olur kişiye
Yani bu kişiye diyeceğiniz şey sadece şu olmalı "Ne hali varsa görsün. Benden uzak gözden ırak olsun!" Ne yaparsa kendisine yapıyor. Yorumumda sorumsuzluk lafı yoksa bana da sövün bu kadar basit

Kaza yaşarsa şayet ya araba ona çarpacaktır ya da o 1 yerlere uçacaktır. Arabaların başka arabaya çarpacağını bile ihtimal etmiyorum

Tepki
77
İsim
Dj Engin Öztürk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben daha önce bu çocuğun kanalı paylaşıldığında,bunları paylaşmayın iyi örnekler değil demiştim,bir kaç (sanırım bunun zekada) arkadaş beni eleştirmişti.Bisiklet kibar birşeydir ya.Bunu bulaştırmayın doğan/şahin tipli insanlara.Şu forumda bile paylaşıldı yani bu çocuğun kanalı takip edilebilecek kanallar diye...

• Beğen
Tepkiler: Ozicu ve Triban

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.480
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Argeus, Veloturk gibi granfondo organizasyonları tertipleyen kuruluşlara bu kişinin yaptıklarını anlatmak lazım. Trafik kurallarını hiçe sayıp, kendisinin ve başkalarının hayatını sadece reyting uğruna tehlikeye atan bu gibi kişilere prim verilmemeli ve hiçbir müsabakaya katılmalarına müsade edilmemelidir.

klawizell

Üye
Tepki
56
İsim
Emre
@JusTiMe

Kendi yorumunla celisiyorsun aslinda.Koprudeki araclarin takip mesafesi kisa olmasina ragmen seyir hizi fazladir.Ve bu durumda ilk 3-4 aracin kacis sansi yok denecek kadar azdir.Bu arkadas yaptiklarindan dolayi sadece kendisi zarar gorse eyvallah.Ama arkadan gelen trafigi niye hesaba katmiyorsun ? Bu videoya bi goz at ne demek isteyecegimi anlayacaksin.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@JusTiMe
Tepkiler yaptığı sorumsuzca hareketler ile başkalarının canını tehlikeye atması. Arabaların başka arabaya çarpması çok muhtemel.

Ayrıca rahmetli altın elbiseli adamın ölüm nedenini hatırlatmak isterim. Bunun gibi sorumsuzca yapılan bir hareketten dolayı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben şahsım adına, yaptığınız her davranışta çevrenizdeki insanlara iyi örnek olmalısınız diye düşünüyorum. Bu arkadaş yıllar sonra ( yaşarsa ) bu yaptıklarının yanlış olduğunu anlatacak ( umarım )...:)

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.569
@JusTiMe yahu neden ben "Benden uzak gözden ırak olsun!" Ne yaparsa kendisine yapıyor." cumlesini kendime yol edineyim yada cikis yolu olarak belirleyeyim ki ; "bana dokunmayan yilan bin yil yasasin" sozunden ne farki var ?
rica ederim bu tip durumu savunmayiniz ve farkli argumanlari bizlere sunmayiniz, bu is cigrindan cikmis durumdadir ve ne yazik ki , kabul edilebilir bir noktasi yoktur.
haklisiniz ki , bu durumu onleyebilecek bir ceza mekanizmamiz ve diger kardeslerimizi etkilemesi ile kotu sonuclanacak olaylari takip edebilecek bir otoritemiz yok.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@a.valverde Kendisi kaşınıyor bunu anlatıyorum o kadar. Avukatı değilim ki savunayım manyak kişiliğe sahip insandır kendisi, açıkça belli videolarında...

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.569
@JusTiMe sizin yorumlarinizdan , bir koruma duygusu var ., benim , sahsen bir yanlis anlamam varsa da lutfen kusura bakmayin tekrar geriye donup en bastan okuyacagim.

@a.valverde tum mesajlari okudum tekrar. benim bir hatam yok. sizin hataniz, ya yanlis yorumluyorsunuz yada bize yanlis sekliyle empoze ediyorsunuz.

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@JusTiMe Çılgınlık;bir süre için hislerin farklu bir ayara kapılması,bu düz yolda yavaş hızda bisiklet sürerken dahi yaşayabilirsin.Arkadaşın bu kelimeyi seçmesindeki amaç prim yapmak tahminimcd.Manyak kelimesini seçse bu kadar tutar mıydı?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Biraz önce, sürüşten eve dönüyorum. Mahalleye girmişim artık. Yolda bir tosun kardeşimiz, tahmini 4'e ya da 5'e gidiyor, 10-11 yaşında yani. Heyecanla yola atladı ve önümü kesti :)
"Aaabi! Aaaabi! Sen, hızlı ve çılgını tanıyor musun!?"

:krktm: Aman Allah'ım dedim içimden. Hayran kitlesi gerçekten de bu yaş grubu ve umarım özenmiyorlardır. Ama özendiklerini ve ele geçirdikleri ilk fırsatta onların da birer hızlı ve çılgın olacağını biliyorum :(

59503.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ciddi anlamda takipçisi var. Yollarda arabadan olsun yol kenarından olsun piuu ya da dayııı diye bağırarak selam veren, kolaylıklar dileyen çok fazla çocuk veya ergen oluyor.
Youtuber ın saçma sapan, sorumsuz işler yaptığı doğru fakat şunu da söylemek lazım bir çok kişiye de bisikleti özendiriyor. Mühim olan insan kalitemiz. Düzgün adamlar zaten yaptığı kötü işleri örnek almayacaklardır. He, insan kalitemiz zaten düşük diyeceksiniz. O zaman kanunlarımız devreye girmeli diyeceğim. Amma velakin kanunlarımız ve uygulayıcılarımız da tırt.
Destek verilmemeli, saygın organizasyonlarda prim yapması itibar düzeyi iyi derecelendirilmelidir.

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Nasıl beddua edildiyse dağ bisikleti ile araziden iniş yaparken sağ omuz köprücük kemiğini kırmış o anlarıda çekmiş ancak bunu youtube da video atarak duyurmuş :)
Allah korumuş neyseki kafası kırılmamış !!!!

Tepki
45
İsim
Gökhan Şahin
Bisiklet
Bianchi
Çok yanlış bir hareket... Çocuk kendi canını bırakıyor başkalarının canına kast ediyor artık.

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Allah'ını seven bir fixieci kardeşimiz şu çocuğu fixie ile tanıştırsın. Böyle boş beleş heyecanlar ile vaktini harcamasın.

Haa bir de işin şu boyutu var. Yiyorsa bu hareketleri akşam trafiğinde frensiz fixie ile yapsın bakalım. Yaptıkları sıradan şeyler... Fazla sallamamak lâzım. NYC'deki standart bisikletli kargocular bile bundan daha çılgın şeyler yapıyorlar. Herhangi bir özgünlüğü yok yâni.

Normalde böyle şeylere karşıyım fakat kendisini 1900 metrelik Babadağ'dan Ölüdeniz'e aşağıya doğru frenleri sökülmüş bir fixed gear ile deniz seviyesine inmeye davet ediyorum. Gelirse birlikte yapalım. İlk kim inecek aşağıya... Görelim bakalım ne kadar hızlı ve çılgın imiş!!!

La şimdi ciddiye alır da gelirmiş, seyret manzarayı. :) :) :) :) :)

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect

sLck

Üye
Tepki
56
İsim
Selçuk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@volkan ismail

Arkadaşımızın belirttiği gibi ben ilk başlarda bu kişiyi izleyerek yol bisikleti almaya karar vermiştim :) , ama sonrasında daha bilinçli kişileri takip etmeye devam ettim/ediyorum. İnşallah sadece bisiklete özendirme kısmını alır herkes ki yaptıklarını kendine örnek alıp da yapma gereği duymazlar.