14 tane 800'lik tırmanan ilk kadın dağcı

Triban

Forum Bağımlısı
Kayıt
26 Ekim 2017
Başlık
37
Mesaj
2.094
Tepki
3.905
Şehir
kudüs
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cemil Dada
Bu kafa kesenlerin bir amacı varmış gibi lanse ediliyor ama böyle bir şey yok..Bir insan,bir insanın kafasını bir amaç doğrultusunda kes(e)mez..(geçmişte bu yapılıyordu ama)
Bu kafa kesenler,Dünya çapında yayılmış,mafya gibi bir örgüt filan da değiller..''Bir kaç kafa keselim de,insanları korkutalım da,belli bölgelerde yalnız yaşayalım'' gibi bir hayalleri/düşünceleri olamaz..Bunlar azıcık düşünseler,hayal kursalar;zaten bu yaptıklarını yapamazlar..
Işidin veya boko haramın etkili olduğu belli bazı lokal bölgeler var..Hepsi bu..Fas gibi bir ülkede ışidin eylem yapması,insanların Fas'a gitmesine filan engel olamaz..İnsanlar çabuk unuturlar ve Fas'a gitmeye devam edecekler..
Sorun da bu aslında..Niye insanlar ısrarla zevk için kafa kesenlerin olduğu bir topluma giderler veya niye bu ülkelerden gelen göçmenleri,insan hakları veya demokrasi gibi şeyler adı altında ülkelerine kabul ederler?!
 
Kayıt
5 Nisan 2011
Başlık
12
Mesaj
95
Tepki
150
Şehir
Kahramanmaraş
Bisiklet
Sedona
Bu arada eklemeyi unuttuğum daha önemli bir bilgi var. Dağcımız Tunç Fındık 14x8000 projesini bitirmeye en yakın ilk ve tek Türk dağcı. Şu ana kadar 11 adet 8000'liği tamamladı. Annapurna, Nanga Parbat ve Gasherbrum 1'e de tırmandığında dünyada bu projeyi tamamlayan 40 dağcıdan birisi olacak.
 
  • Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

ippon

Forum Bağımlısı
Kayıt
16 Ekim 2018
Başlık
0
Mesaj
1.028
Tepki
4.735
Şehir
denizli
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
Konu başlığı ve konu içeriğinin keşisim kümesi dağcılık. bir yanda 14 zirve yapan bir kadın diğeri Fas’ta Atlas dağlarında kamp yapan iki kuzeyli dağcı kadın. Bu kafa kesme videolarının en eskisi daha bu işid ve türevleri yokken izlediğim bir videodur. 2000 li yılların başında üniversitede okurken izlemiştim çeçenler bir Rus askerinin başını kesiyordu mide bulandırıcı bir görüntüydü. O dönemde çeçenler Türkiye’nin mutelif üniversitelerinde öğrenciydiler o döneme ait gözlemlerim kavgacı inatçı bir yapıları vardı ve birbirlerini çok tutarlardı, aralarında hiyerarşi mevcuttu . İçki sigara içmezler ve her gün spor yaparlardı . kimisi boksla kimisi kickboxla kimisi güreşle ilgilenirdi. Bazıları hala Türkiye’de, Antalya’da Rus sermayeli otel patronlarının çek senet tahsilatçılığını yapmaktadır en azından düne kadar durum böyleydi. 1990 lı yılların başlarında ( reel sosyalizmin ihanete uğradığı yıllar) bu çeçen arkadaşlar islam devleti kurmak için Ruslarla can hıraşane bir savaş içindeydi. Tabiki dünya siyaseti sadece Kafkaslar’a sıkışmış değildi evveliyatında Afganlar Ruslara karşı Amerikan destekli direniyorlardı. El kaide’nin temelleri o yıllara dayanıyor ( el kaide zaten temel demek) . İki kutuplu dünyada sovyet yayılmacığına karşı( bu benzetmeyi resmî söyleme atıf olarak yaptım) NATO tarafından “ yeşil kuşak “ projesi geliştiriliyordu. Türkiye bu coğrafyada tampon bölge durumumdaydı. Orta doğu coğrafyasında Amerikan destekli diktatörler iktidardaydılar ( çünkü emperyalizm en gerici sınıflarla müttefiktir) . Avrupa’daki durum ise sosyalizm bayrağı altında kardeşçe yaşayan Yugoslavya mikro(p) milliyetçiliğin kaşınmaşı sonucu 7 ‘ye bölündü. Emperyalizm için herşey yolunda gidiyordu bölüp parçalayıp yönetiyorlardı. Sonra gerçek nedenini bizim gibi fanilerin tahlil edemeyeceği süreç diktatörlüklerin aleyhine işlemeye başladı. Ortalık karıştı Ortadoğu kana doymak bilmiyordu . sanki hiç kardeş kanı akmamıştı bu kadim coğrafyada . Sözde Irak Şam islam devleti kurmayı hayal eden bir grup öfkeli genç kafa kesen videolar çekmeye başladılar. Kimler yoktu ki aralarında ... uzadıkça uzayacak yazacaklarım . Bizler yine o coğrafyalara gideceğiz . Biz varız . Buradayız tüm dünyadayız . Biz kazanacağız . Sürçili lisan ettiysek affola
 

hgercek

Daimi Üye
Kayıt
12 Eylül 2018
Başlık
0
Mesaj
220
Tepki
559
Yaş
32
Şehir
istanbul
@ippon emperyalizm once kullanir, sonra kullanilmis kondom gibi kenara atar :D 100 sene once osmanliya karsi savasan araplar hristofasistlere gore ozgurluk savascisiyidi. Ayni Araplara sonra ne yaptiklarini biliyoruz. 30 sene once sovyetlere karsi savasan afganlar hristofasistlere gore ozgurluk savascisiydi. Sonra o afganlara ne yaptiklarini biliyoruz. bugun de hristofasistlere gore kurtler ozgurluk savascisi. yarin bunlara ne olacagini cok iyi tahmin edebiliyoruz. Amerikanin suriyede yenildiklerini kabul edip cekilme karari almasiyla zirlamaya baslamis bile sozde anti-emeperyalist marksist kekolar bizi birakmayin diye. :D
 

ippon

Forum Bağımlısı
Kayıt
16 Ekim 2018
Başlık
0
Mesaj
1.028
Tepki
4.735
Şehir
denizli
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
@hgercek işte durum bu . Kiminin öfkeli çocukları, kiminin teröristi.kiminin özgürlük savaşçıları,kiminin teröristi. Umarım anlatabilmişimdir
 
  • Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin
Yukarı Alt