13-15 MART Turkish Riviera MTB Cup - Alanya-KizilalanFOTOĞRAFLARINI BURADA TOPLAYALIM

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
İlk defa katıldığımız Alanya yarışında edindiğim izlenimleri paylaşayım;

Berkay kardeşimizin araştırıp bulduğu otelde birçok yarışçı ile beraber kalmaktan mutlu olduk fakat bilmeden Alanya'nın en kötü otelinde kalmışız. 24 saat soğuk su, kumandası olmayan ve istediğinizde yok denilen, kumandasız tv si olan, yemekleri elini korkak alıştırmış bir aşçı dağıtan ve yiyecek çeşidi az olan, ayrıca (ben içmesem de) çay ve kahve için ekstra ücret alan bir oteldi. Yatakları çek-yat tipindeydi. Adı İkiz Oteldi. Bu otelden uzak durmanızı tavsiye ederim. Yine de Berkay kardeşime teşekkür ederim. O herkesi organize etmeseydi, bu yarış belki de böyle kalabalık olmayacaktı.
Şükür ki 2 gece kaldık ve "aynı fiyata" Yıldızlarının hepsini sonuna kadar hakeden Hilton ayarındaki Kahya Otel'e geçtik. Kahya Otel'i herkese tavsiye edebilirim.

Alanya'nın havası da İzmir gibi değişkendi fakat Cumartesi günü biraz güneşlenebildim, ne mutlu bana :)

Yarışçı arkadaşlarımızın hepsi de efendi, sıcakkanlı, iyi niyetli hoş arkadaşlardı. Özellikle bisikletimin bakımında yardımcı olan İsmail Demir kardeşime, akşam yemeğinde derin ve önemli sohbette bulunduğumuz Kadir ustaya sıcakkanlılığı ve samimiyetlerinden dolay teşekkür ederiz.

Hemşehrimiz Burcu ve DH Mustafa da bizi Alanya'da yalnız bırakmadılar. Dönüşte ayrı döndük ama olsun, beraber iyi vakit geçirmiştik. Ayrıca tebrikler.

Cuma günkü yarışta Elit-B koştuğum için şanslıydım. Zira son turumuzda başlayan yağmur bile parkuru hemen değiştirmeye başlamıştı. Elit A ve bayanların yarışı başlamadan önce ise göz gözü görmüyor, sis bastırmış, sağnak yağmur her yeri göl etmişti. Öğrencim Erica'ya yarışmamasını söyledim, çünkü ilk resmi yarışıydı ve çamur/kayalık tekniği dersi almamıştı. Riske atmasını istemiyordum. Fakat inat etti, yarıştı. İyi de yapmış :) Brisaspor'dan Tuba'yı geçti. Daha ilk yarışında Türkiye'nin en iyi takımındaki kızlarla kapışıyordu. Önünde Türklerden sadece Burcu ve Senem Güler vardı.

Yalnız hakem heyetinde görevliler, UCI komiserinin böyle bir sağnak yarışta neden hala yarışı ertelemediğini konuşuyorlardı. Ya birkaç sporcu düşük dalağını parçalasaydı, kaburgasını kırsaydı ?
Şükür ki o gün birşey olmadı.

Pazar günü, Cumartesinin güneşle kuruttuğu parkurda sorumlular büyük hendeği beyaz kum ve mıcırla doldurmuşlardı. Bunu gördüğümüze sevindik.

Yarış alanında gördüğümüz bir Türkiye gerçeği de Tuvalet binasında bizi bekliyordu. Işıkları yanmayan binada, kapkaranlıkta hedef talimi yapılması zordu. Ayrıca suları da kesikti.
Özel sektör, devletten yine daha çok ve daha iyi çalışıyordu. Restoranın wc si kullanıldı. Ama orası da olmasaydı 7 Düvele rezil olmayacak mıydık?

Cuma günkü yarışta büyük bir kalabalık vardı. Tabi yine "Biz Bize" idik.
İsterse 500 sporcu katılsın, eğer seyirci yoksa bu spor gelişemez. Alanya belediyesinin bu yarıştan hiçbir şey beklemediğini burada görmüş olduk.
Sadece pazar günü tatil diye ve hava güneşli diye 3-5 aile piknik yapmaya gelmişti. Zaten yarış onların umurunda değildi. Çoğu seyretmek için bile kalkmadı yerlerinden.

Hep birşeyler eksik olacak illa ki. Evet güzel yarıştık, eğlendik, çamura bulandık, tecrübe kazandık, dostluklar edindik ama etraflıca düşünürseniz hala ülke çapındaki bisikletçilik namına yerimizde sayıyoruz.

Arkadaşlar, yarışlarımızı etrafınıza duyurun. Fransa turu neden ünlü? Sadece katılımcısı çok diye mi? Hayır, dünyanın en çok kişi tarafından izlenen spor karşılaşması diye ünlüdür.

Bir yarış daha böyle sona erdi. Polonezköy yarışında görüşmek dileğiyle.
Hepinize teşekkürler ve başarılar.

Scudo

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
şu an aldığımız ödül 5.5 cm ölçülerinde 3mm kalınlığında prinçten yapılmış bir madalya uci lerde bayanlarda ve elit be de aynı madalyayı aldı şimdilik ödükl bunlar

• Beğen
Tepkiler: sprint

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
@d.berkay

vala berkay detaylı konuşamadım zaten daha bende kafile listesini faxladım ama kargo ile daha yollayamadım yollayınca pazartesi günü bi daha aramayı düşünüyorum o sırada unutmazsan bi sorayım

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
@geotech emre

yapma be kardeşim hepis bumu ya nasıl uluslar aarsı yarış şöyle 3 beş milyar ödül ols ahiç fena olamdı neyse bol pedalar herkese

Tepki
242
3-5 milyar olmasa da UCI ödülü maddidir. Fotoğraflar için herkesin eline sağlık. Ayrıca geriden gelenlere dikkat edelim. Küçük kardeşlerimden bahsediyorum. Gümbür gümbür gelecekler birkaç yıl sonra. Hem de hepsi birlikte. Gidişat onu gösteriyor . Hepsini tebrik ederim ve başarılarının devamını dilerim