1200gr ı Geçmicek Bir Kadro Önerebilir misiniz?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar 1200gr ı geçmicek şekilde 17,5-18 inch size Karizma bir görüntüsü olan bir kadro önerebilirmisiniz:)

Scudo

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Bir kere bu hafiflikte kadrolar var, ancak XC yarışı dışında hiçbirşeye gelmiyorlar. Yani yarışa özel olacak. Benim bildiğim Scott Scale var. 1100 gram civarı herhalde. Bir de bu var: (link)

Ama ben cidden çok anlamam süper hafif parçalardan.

• Beğen
Tepkiler: tahayyül

BF Okuru

Üye
Tepki
2
scott scale 20düşünüyorum ama şimdi scott team olduğu için pek almak istemiyorum.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Scott lar ülkemizde kadro olarak satılmıyor, belki bisikletten bozdurabilirsiniz,
Onun dışında Amoeba scud scandium önerebilirim, 17" için 1210 gr gibi...

• Beğen
Tepkiler: tayfur

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Stroke gerçekten özel bir marka. Tabi fiyatları da özel. :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@hakan_the_rider
Scandium kadrolar Dayanıklımıdır? yani haftada 4gün antreman + yarışlara dayanabilirmiz? bir sorun çıkarmı?

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Forumumuzda birkaç yarışçı arkadaş ve abimiz kullanıyorlar ve aynı zamanda antremanlarıda bu kadrolarıyla yapıyorlar(bildiğim kadarıyla...)Dayanıklıdır eğer bu kadar yolu kaldırıyorsa ki yarış ortamına da giriyorlar...

Onun dışında bu bahsedilen Amoeba Scandium kadro, oldukça yakışıklı bir kadro...
Ve bence Scale'e harcayacağınız para ile (ki ben yarışacak olsam ve param olsa harcarım:)) Amoeba'yıda oldukça hafif şekilde donatabilirsiniz...

Tecrübeli olanlar ve yarışla ilgilenenler daha iyi cevaplar verecektir...:)

İyi günler...Kolay gelsin...:)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Tabii 970gr'lık kadroyla ben olsam 100km hızla downhill falan yapmam, hatta 2 basamak merdivenden bile inmem. :D Onun üzerine SRAM X.0 sistem, bi de hopo mono mini disk koyucaksın. Türkiye'de tek olur diyemiyorum ama herhalde iyi bir jant setiyle 9200 gr falan bisiklet olur. Ağzımın suları aktı klavyeye. :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@tayfur
Bisiklet güzel gitsin yeter yav. ama seninkine ek olarak kenda lastik çaktınmı bide (340gr lık) duvara asarsın:D

• Beğen
Tepkiler: tayfur

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Valla Alanya gibi bir parkurdan sağ çıktığına göre son derece sağlam diyebilirim :D zaten garantisi var ;)... Ben karbona tercih ederim scandium u şahsen...

@betmo

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Tayfur kerem kayadan adında bir arkadaşımız vardı bir zamanlar scale limited ve hope mono mini frenleri XO vitesleri vardı bisikletinin yani Türkiyede tek olmaz.