1200 TL civarı MTB tavsiyesi

Tepki
15
Bianchi sitesinde özel üretim ALIKUT 9 SLX dikkatimi çekti o fiyata değermi? 5 yıl aradan sonra bisiklete dönüş kararı verdim tavsiyeye ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

Scudo
Tepki
11
Ben Alikut 1800 lira diye biliyorum . Bende 1200 gibi bir butce ile foruma ilk sorumu yazdım ve sonuc olarak 1800 liraya Giant Talon 0 aldım. Cok memnunum bir şikayetim yok . 1800 liraya kadar cıkmış iken daha iyi bir marka alayım dedim .
Linki aşağıda bulabilirsin.

(link)

Tepki
27
Ben De 1200 Tl Cİvarinda Bİsİklet Ariyordum..ve Hala Ariyorum. Fakat Şuan Cannondale F7 De Karar Kildim.. Corratec X Vert Motion Da Vardi Aklimda Fakat Cannondale In Bİr Numarali Bİsİklet Üretİcİsİ OlduĞu Yorumlarini Aldim Ve Şu An Cannondale F7 Dİyorum...

B

BF Okuru

Misafir
@Oğuzhan Arslan

Cannandale çok iyi bir marka ama şu da var. Bir marka ne kadar iyi olsa da her kadrosunu aynı kalitede üretmiyor. Giantın advanced sl kadroları 1000euro civarındayken bazı bisikletleri 300tlye satılıyor. Cannandale iyi marka diye gözü kapalı almak yanlış, donanımı kadrodan daha önemli bence. Birbirine yakın fiyatlı bisikletlerin kadroları arasında çok bir fark bulamazsınız. Donanımları yakın olur o zaman 100tl civarı fark iyi bir markalı kadro için verilir ama fazla bir donanımı olmayan ağırlığı da yüksek olan 8li sistem cannandaleye 1200tl vermek çok fazla bence.

Tepki
15
düşüncem ya bianchi troy yada biraz daha kasıp bianchi alikut 9 aralarında 800tl oynuyor gördüğüm kadarıyla fark ise 2 kg daha hafif ve süspansiyon birderece daha kaliteli 800tl fazla vermeye değmez galiba değilmi?? bianchi takıntısı şuradan geliyor diğer ital markalara oranla fiyat performansı daha iyi vede yerli.

yasin emre erdoğan

Aktif Üye
Tepki
92
scott ve spezialled markalarına da bi göz atmanı öneririm.fiyat biraz aşabilir ama ikiside sağlam firmalardır...

B

BF Okuru

Misafir
@Günay BOZCA

Bence alikut çok daha iyi, aralarındaki 800tlye kesinlikle değer. Mavic crossride jant seti-slx aynakol arttırıcılar hidrolik fren-epicon maşa dan tut lastiklerine selesine diğer parçalarına kadar daha üst seviye. Bu farklar için 800 bence çok uygun. Ama fiyatına göre troy da çok iyi bisiklet.

Tepki
15
1000 tl nakit kalanı taksit ile ödemem mümkün olabilirmi acaba? muğla datçada yetkili bayi var görünüyor ama alikut olduğunu hiç sanmıyorum.2. elde olsa düşünmeden alıcam 4 saattir araştırıyorum alikut online alışverişlerde bile yok :( troyu almakta hiç zorlanmıcam ama keske demekten korkuyorum

B

BF Okuru

Misafir
@Günay BOZCA

Erdoğanlar bisikletten online taksitle alabilirsiniz. Nakit fiyatı 1723yazıyor, 1700e verirler, daha fazla da düşerler, pazarlık yapın bence. Yine isterseniz 1000tl nakit kalanını taksit şeklinde de ödeyebilirsiniz. Ama bunlardan önce telefonda konuşarak stok ve detay bilgsi isteyin. Bu konuda erdoğanlar bisiklet çok yardımcı oluyor. Ayrıca kargo ücretsiz.

Tepki
27
@uğur yılmaz

HAKLISIN AMA FORUMDA BAYADIR ARAŞTIRIYORUM... ALDIĞIM TAVSİYELER BU YÖNDE.. GERÇEKTEN 1000-1200 TL VERİPTE KÖTÜ DONANIMLI Bİ BİSİKLETTE ALMAK İSTEMEM. BANA ÖNEREBİLECEĞİNİZ MARKA MODELL VARSA İNCELERİM.. BU KADAR PARA ÖDEYİP PİŞMAN OLMAK İSTEMİYORUM..

Adem Sönmez

Aktif Üye
Tepki
76
Şu marka iyi, bu marka kötü diye karar verkek çok yanlış, sonuçta tüm markalar her seviye bisiklet alıcısı için farklı kalitede üretim yapıyor.

Adem Sönmez

Aktif Üye
Tepki
76
Bence siz bütçenize göre bisikletleri karşılaştırıp, ufakta olsa üstün yönü olan gözünüze de hoş gelen bisikleti seçmelisiniz.

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
@kırlangıç

evet mantıklı.
bende sizin verdiğiniz bütçe civarlarında bi bütçeye sahibim ve bisiklet arıyorum.
3 model kaldı bende de eleye eleye.
1-bianchi troy.
2-giant xtc 3
3-carraro 475 j race

kafam karışık.giant 1.500 zorluyo beni.ama neredeyse herkez giantı tavsiye ediyo.
bianchi troy.kısa mesafede olsa alıp kullandım.gayet guzel bi bisiklet.ama bu kadar para verdikten parça kalitesi hafiflik bakımından bu bisikleti alarak hata mı yapmış olurum keşke der miyim die kafam karışık.
carraronun bi modelini incelidim.hangisi bilmiyorum.fiyat 1250 idi 1000 yaptı adam.ama adamın tipi güven vermedi kapora die tutturdu ve bu tarz hareketleri kendinden de bisikletten de soğuttu.bisikletçilerin kendi kafalarına göre bisiklet toplayıp sattıklarını duydum bundan dolayı çekiniyorum bu kadar para veripte paramın karşılığını alamamaktan korkuyorum açıkçası.
ne yapacağım bilemiyorum...

• Beğen
Tepkiler: Okan Bozkurt
Tepki
15
alikut ölçülerime göre bulamadım. Ne yapacağımı şaşırdım şimdi troy alıp1 yıl içersinde upgrade mi düşünsem acaba? 1200 tl sınırda bütcem var troydan daha avantajlı(donanım bazında) secenek yok heralde arkadaşlar!!

THE ROCK

Üye
Tepki
23
@Günay BOZCA

Bisiklet alırken eğer elinizde güvenlik ekipmanı yoksa 200 tl civarı bir bütçeyi de onlara ayırın kask,eldiven,far,stop,..... gibi
Ben 1300 tl bütçeyle girdim 1 ay önce 1050 TL TROY aldım artan bütçemlede ekipmanlarımı tamamladım.

Okan Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
119
@Emre DeNiZ

Eğer alabilirseniz Giant XTC 3 almanızı öneririm çok iyi bir kadrosu ve yeterli bir donanımı var.
Ben Merida TFS 100V aldım çok memnunum 1100 TL fiyatı var çok sert bir kadrosu var sürerken yolu hissediyorsunuz ben merda da tavsiye ederim ama donanımı biraz düşük...

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan Arslan
Tepki
27
Corratec X Vert Motİon V Fren Olani Da İyİ Gİbİ.. Onun Da Fİyati 1144 Gİbİ BİŞey.. ÖmÜr Boyu Garantİlİ Kadro Var Fren DiŞinda DİĞer Donanimlar İyİ Bence

EgeErdem

Üye
Tepki
0
İsim
Ege
Merhaba büyüklerim küçüklerim ben daha 14 yaşındayım ve bu sene teoga girmem gerekiyor dolayısıyla dershane falan yaşadığım yer izmir hergü ortolama 12-13 km yol yapacağım Ghost Se 1150 gibi görünüşü güzel ama sonradan asla pişman olmayacağım hafif dağ bisikleti gibi olmasını istiyorum aslında böyle düzgün yollarda rahatlıkla hızlanabilrcrğim falan yani.. Bu aada boyum 170 civarı ama ergenlik falan malum boy hızlı yükseliyo 170.178 arası falan kullanabileceğim bi bisiklet olursa çok sevinirim:) Malzemelerde hafif olursa çok güzel olur yardım eterseniz teşekkürler

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.171
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Merhaba öncelikle kardeşim. Eğer asfaltta süreceksen dağ bisikleti almamalısın. Fazla yorar. Bir de boyun o yaşlarda hızlı büyür. 18" bisiklet alırsan seneye de kullanırsın :) 2. El acemiliği atlatmakta faydalı olur ve daha iyi bisikletleri ucuza az kullanılmış bulabilirsin. Ama illa sıfır istersen mağazalardan 2015 modellere bakmanı tavsiye ederim. Aynı bisikleti 200–300 e ucuz getirirsin. Sezon sonu diye indirim de yaptırdın mı muhteşem. Şimdiden hayırlı olsun.