120 kilo birisi için bisiklet seçimi

Bigboy

Üye
Tepki
0
İsim
Tayfun
Arkadaşlar Merhaba
Foruma yeni katıldım ve çok güzel bi dayanışmanız olduğunu farkettim. Öncelikle bunu için tebrik ederim.
Gelelim benim meseleye. Eski sporcuyum ve sporu bıraktıktan sonra 141 kiloya kadar çıktım. 183 cm boyundayım. Yaklaşık 3 aylık bi diyetle 123 kiloya kadar düştüm ve artık bisiklete binerek daha da iyi yerlere gelmek istiyorum. Ancak malumunuz bisiklet seçimi konusunda sıkıntı yaşıyorum.
Bisikleti genellikle düzgün yollarda sürmek için kullanacağım. yani MTB tarzı bisikletler istemiyorum. Gideceğim yerler genellikle 30 km ile başlıyor ve 150 km ye (tabii bu mesafe sonraki aşama) kadar çıkıyor. Ben forumdaki yorumlardan az çok birkaç bisiklet seçtim ama yinede kesinleştirmek için yardımınıza ihtiyacım var. Bütçem en fazla 800-900 civarı ve seçeneklerim linklerde mevcut. yardım ederseniz sevinirim.
(link)
veya city sport seriside olabilir. farkını çok anlayamadım.

(link)

(link)

ve son olarakta alacaksan bunu al verdiğin paraya değer diyorsanız

(link)

Bunların hiçbiri olmaz veya daha iyisi var diyorsanız onlarada açığım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Scudo

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
Sedona 410-420 modelleri, Merida Speeder Serisi, Carraro Sportive 300 serisi bence tam sana göre. düz yolda bineceksen amortisorlu maşaya ihtiyacın olmayacağını düşünüyorum.Fit 3 de bu özellikte bir bisiklet...

• Beğen
Tepkiler: Bigboy

Orhan57

Aktif Üye
Tepki
193
İsim
Orhan Yıldırım
Bisiklet
Sedona
başkan, benimle aynı boydasın. ben 87 kiloyum. eğer senin kadar kilo sahibi olsaydım kesinlikle kendime bir fatbike bakardım. lastikler kalın beni çok yorar diyeceksin ama yüksek basınçta çalışan sert hamurlu bir çift lastikle süper sonuçlar elde edersin. hem olağanüstü havalı bir görüntüsü var. hem de kullanırken hakimiyet rahatlığı sağlıyor. maksadın kilo kaybetmekse ki bence gereksiz. Bu tip bisikletler çok güzel. ben çok seviyorum. illa kilo vercem diyorsan bile o fazla diye düşündüğün kiloları vermeden önce bir fatbike sahibi ol. o güzel zevki tat. allah gönlünce versin.

• Beğen
Tepkiler: Bigboy ve SerdarK.

Bigboy

Üye
Tepki
0
İsim
Tayfun
Carraro Sportive 300 seriside bi seçenek olabilir ama diğerleri çok pahalı benim için. Eğer çok bi farkı yada avantajı olmauyorsa diğerleri ile arasında o kadar bütçe ayıramam.

Fatbike bana biraz ters geldi. Çünkü enerji harcarken gezip görmekde istiyorum. onun için fatbike fazla hantal kalır diye düşünüyorum.

Bigboy

Üye
Tepki
0
İsim
Tayfun
Söylediklerim yol bisikletine benzemiyormu zaten. Sadece direksiyon kısmı biraz daha dik galiba. Yada bisikletten çok anlamadığım için bana öyle geldi. Ne farkı varki dediklerimden.@samet arslan

Samet Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
299
Bisiklet
b'Twin
@Bigboy Yazdıklarınız şehir bisikleti. Yol bisikleti biraz daha sportif oluyor bunlara göre. Lastikler daha ince, biraz daha eğilerek kullanıyorsunuz gidon yapısından dolayı. Gerçi yazdıklarınıza göre şehir tur bisikletleri daha uygun gibi :)

• Beğen

magrur

Üye
Tepki
20
İsim
alper
Bisiklet
b'Twin
Hocam bu link işinize yarayabilir.
(link)

• Beğen

Samet Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
299
Bisiklet
b'Twin
@magrur Ağırlık çok fazla değil mi? Fatbike'ların geneli mi böyle yoksa?

magrur

Üye
Tepki
20
İsim
alper
Bisiklet
b'Twin
@Samet Arslan
Hocam sanırım bu yapısından kaynaklanıyor, kalın gövde kalın tekerler vs. ayrıca bu (link) fiyat olarak iyi.
Şunlar uçmuş resmen:
(link)
(link)

OrhanS

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bende uzun bir zaman önce bisiklet almaya karar vermiş sizden çokca yardım almıştım ancak işler bir türlü yolunda gitmedi alamadım. Şimdi antalya ya taşındım kemer/tekirova da sürekli etrafımda bisikletliler geziyor benimde eski heyecanım geri geldi. Kilo 115-120 arası boy 180cm ne dağ bisikleti olarak ne önerirsiniz ?

Tepki
0
İsim
LERNA A.
Merhaba,
Foruma yeni katıldığım için konu açamıyorum. Açıkçası yanlış yerde olmadığımı da umuyorum. Aşırı kilolu biriyim ve egzersiz olarak birkaç yıl öncesine kadar severek yaptığım bisiklete binme sporunu seçmeyi düşünüyorum. Tabi uygun boyutlarda bana sorun çıkarmayacak bir bisiklet bulabilirsem. Çeşitli sebeplerden ötürü 4,5 yılda 50kg. civarında bir kilo aldım. Şu an 180kilo ve 1,82 cm boydayım. (2011 'e kadar yarış bisikleti kullanıyordum. o zamandan sonra ise bisiklet misafir olarak duruyor malesef binemiyorum. :( Doktor kontrolünde diyet ve egzersizi birlikte yürütmek için bisiklet arıyorum. Yurt dışında bir iki firma buldum 200-250 kg. binici ağırlığına göre üretilen. Ancak buralarda bulabilirsem daha memnun olacağım. neticede internetten vereceğim siparişte karşıma ne çıkacağını beklemektense gidip görmeyi daha garanti görüyorum. Sizden ricam bu tür bir yükle güvenlik sorunu çıkarmayacak bir marka , model ya da tedarik edebilecek güvenilir bir mağaza varsa bilginiz dahilinde bana tavsiye etmeniz.
cevap verebilecek arkadaşların paylaşımını merakla bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

jonki

Üye
Tepki
1
İsim
emre özciftci
Bisiklet
Salcano
TaSir usta yol bisikleti de tasir mtb de tasir bende 120 kilodaydim mtb ile basladim 20 kilo verdim simdi slr 500 alicam biraz daha egilerek kullanayim gobek erisin

Lernik sana mtb gider ve isini gorur amq yemegi kesinlikle kismalisin emin ol ayda 10 kiloya yakin kilo veeirsin

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Bence 29 mtb alın. 100 kg'nın altına inene kadar 2.0" genişliğindeki lastikleri kullanın. Hem daha hızlı kilo verirsiniz hem de ince lastikler yüksek basınçlarda bile o kadar ağırlığı taşımaz. Kilonuz daha makul olduğunda 700x35c ye geçip daha uzun turlarda rahat edersiniz diye düşünüyorum. Bende şu an 90 kiloyum ve 700x35c lastikleri ön 60psi, arka 70psi basınçta kullanıyorum...

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@uguryilmaz144
@Bigboy 5 ay once sormus bu soruyu. Son tavsiyede 4 ay once gelmis. Muhtemelen bir bisiklet almis veya vazgecmistir...

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@uguryilmaz144 29 26 janttan daha dayaniksizdir jant telleri uzadigi icin direncleri duser 26 jant mtb is gorur mtb al ama kadrosu saglam olsun.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Kullanacak arkadaş extreme downhill freeride yapmayacak. O yüzden 29 işini görecektir. Ayrıca kilo verdikten sonra şehir bisikleti olarak da kullanabilir. Tavsiyemi buna göre yaptım. Uzun mesafelerde 26 mtb ince lastikle bile tur bisikleti gibi olmuyor...

Insansevmem

Aktif Üye
Tepki
308
İsim
Erim
Bisiklet
b'Twin
118 kiloyum alur 700 kullaniyorum bi halt olmaz canin ne istiyosa onu al. Ilk bisiklete basladim 127 kiloydum, siz dusunun...