11 bin Milli Piyango bileti ÇALINDI... Bu numaralara ikramiye çıksa bile ÖDENMEYECEK

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Mayıs 2005
Mesaj
2.276
Tepki
1.166
Bu yıl tam 20 milyon YTL büyük ikramiye verecek olan Milli Piyango biletlerinin sevkiyatı sırasında çalınan bir kamyon biletten 10 bin 969'u hala bulunamadı. Bu biletlere ikramiye çıksa bile ödenmeyecek. Biletlerinizi mutlaka kontrol edin

Yılbaşı biletlerinde 20 milyon YTL heyecanı başladı. Talih kuşunun 31 Aralık yılbaşı özel çekiliş biletleri bugün satışa sunuluyor. Ancak sevkiyat sırasında çalınan bir kamyon biletten 10 bin 969 adedi hala kayıp. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü İhya Balak, film gibi soygunu şöyle anlatttı: "Biletler, 17 Kasım'da Ziraat Bankası'na sevk sırasında çalındı. Soyguncular, 40 bin küsur bileti taşıyan posta kamyonunun önünü kesmiş ve ıssız bir yere götürmüş. Yılbaşı biletlerini bir minibüse yükleyerek çalmışlar. Olay hemen jandarmaya intikal ettirildi. Jandarma kısa sürede soyguncuları yakaladı. 30 bin dolayında bilet, sokağa atılmış vaziyette bulundu, ancak 10 bin 969'u kayıp. Bu biletler, yakılarak imha edilmiş de olabilir, araştırma sürüyor."

Vatandaş ne yapmalı?

Balak, "Diyelim ki bir kişi bilet aldı ve aldığı biletin çalınanlardan birisi olduğunu fark etti. Bu noktada ne yapabilir?" sorusuna "O noktada yapacağı birşey yok. Bu biletlere ikramiye çıksa bile geçersiz olacak. Ama, 1 milyon adetin üzerinde tam bilet bastık. Kaybolan tam bilet sayısı 600. Yani miktar çok küçük. Zaten Emniyet ve Jandarma yetkililerinin söylediği de büyük ihtimalle biletlerin imha edildiği yönünde. Ayrıca 10 binin üzerindeki bayimiz çalınan biletlerin numaralarını biliyor" yanıtını verdi. Genel Müdür, vatandaşlara ise şu çağrıyı yaptı: "Çok tedirgin olmaya gerek yok. Fakat biz yine de her türlü tedbiri alıyoruz. Hiç kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Belki bu arada jandarma o biletlerle ilgili bir sonuca da ulaşabilir. Burada vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyorum. İnternet adresimizde kayıp biletlerin numaralarını yayımladık. Vatandaşımız oraya bakabilir. Tereddüdü olan bizi arayıp, biletinin numarasını kontrol etsin."

Bileti bayiden alın lutfennn......saygılar bol sanalarr herkese :D :D
 
Scudo