11-12 Nisan 2015; Afyon Frig Vadileri Bisiklet Turu

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
(link)

Rota asfalt ve toprak yolların karışımından oluşmaktadır. Rota; katılımcıların pedal çevirmesi, fotoğraf çekebilmesi ve kültürel miras değerlerini tanıyabilmesi amaçlarına uygun biçimde, bütüncül bir yaklaşımla planlanmıştır. Katılımcı çantaları UA tarafından taşınmaktadır. Çevrenin korunması, güvenlik için, katılımcıların, pet şişe yerine su kabı taşımaları ve kask takması zorunludur.

Frig Vadileri Bisiklet turu, teması gereği hem bisiklet hem de kültür turudur. Bu nedenle rota üzerindeki pek çok kültürel miras değeri üzerinde durup, fotoğraf çekilmektedir. Fotoğraf çekimleriyle geçen ara sürelerde bisikletçilerin hız ve sürüş tekniklerinden kaynaklanan süre farklılıkları eşitlenmektedir. Diğer bir ifade ile katılımcılar tempolarını kendileri belirlemektedirler. Bununla birlikte tur boyunca en hızlı tempoyu belirleme hakkı daima öncüye aittir. Unlimited Academy takımı sizlere tur buyunca öncülük ve artçılık hizmeti sunulmaktadır. Turu yarıda bırakmak isteyen ya da zorunda kalanlar için araçlarımızla destek verilmektedir.

Ücret: 50 TL

PROGRAM

frig.JPG

(link)

Scudo

Mahsus Mahal

Daimi Üye
Tepki
94
İsim
Aydın Bez
Bisiklet
Specialized
Geçen seneki tur gayet güzeldi, hem rota hem de organizasyon olarak. Bu sene de katılacağız.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan
Tepki
0
Bisiklet
Merida
Geçen sene kaçırdığım için çok üzüldüğüm bu sene ise aylardır merakla beklediğim tur :)

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
Yeme icme konaklama nasil olcak
Illaki cadirda kalmak sart mi alternatifi yok mu
50 tl ye neler dahil tam olarak
internetten aldigimizda formada veriliyor galiba

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Bazı sorularımız var, biz bu sene 4 arkadaş katılmayı düşünüyoruz, geçen sene işlerin yoğunluğundan kaçırmıştık.
Programa baktığımda bizim Cuma akşamı Afyon'da olmamız gerekiyor Cumartesi sabah tura başlamak için.
Biz normalde uzun turlarda bisikleti araç üstünde taşıyoruz, bu organizasyonda bisiklet sevkiyatı kullanıcıya ait değil mi ?
Köy Evi yerine çadırı tercih edersek geçen sene katılan arkadaşlardan gece sıcaklıkları hakkında bilgi alabilir miyim ? Ona göre malzeme getirelim.

Birde bu köy evlerinde rezervasyon sistemi mi var ? Nasıl organize oluyoruz ?

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Tolga Uşaklı

Cuma akşamı konaklamak için Afyon merkezde kamp yeri ayarlamışlardı.

Bizde araçla gelmiştik. Aracımızı kamp yerine bırakıp, pazar akşamı merkezde bulunan kamp yerinden geri dönüş gerçekleştirmiştik. Bizim gittiğimizde hava gayet iyiydi. Bir sıkıntı olmadı. Ama mevsim itibariyle tedbirli olmakta fayda var.

Vumartesi konaklanacak bölgede köy evi kiralayan kişiler var. Buradan oda tutmak için organizasyonu gerçekleştirecek arkadaşlar yardımcı olabilirler...

• Beğen
Tepki
54
Bisiklet
Salcano
Yağmursuz bir haftaya denk gelirse, Izmir-Afyon arasını bisikletimle gitmeyi düşünüyorum. Ancak dönüşte otobüslerde bisiklete yer bulmak zor olmuyor mudur? Sonuçta bi otobüse 2-3 taneden fazla bisiklet alcaklarını pek düşünmüyorum.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Mert N. Kokten

Afyon büyükşehirlere yakın bir noktada olduğu için geçen yıl çoğu arkadaş araçla gelmişti. Otobüs konusunda ise Afyonun yine merkezi konumu nedeniyle otobüslerde de sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum...

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Katılım sınırı var mı acaba?

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Katılım koşullarında katılımcı sayısıyla ilgili bir sınır belirtilmemiş... Geçen yılda sınır yoktu...

• Beğen
Tepkiler: ilker
Tepki
54
Bisiklet
Salcano
@M.Ozkul

Teşekkür ederim. Geçmiş yılların fotoğraflarındaki katılımcı yoğunluğunu görünce düşünmeden edemedim.

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Bu turun geçen sene temposu nasıldı ?

Şu açıdan soruyorum, ben GoPro ve cep telefonu ile geçireceğim turu.
Ancak turun temposu 10 - 15 km/s seviyesinde ise o zaman profesyonel bir DSLR kurup, tripod ile güzel çekimler yapıp sonra devam edilebilir.
Özellikle gece kamp alanının bulunduğu bölgede sabaha karşı 5.45 - 6.00 gibi makinayı kurup 1 saatlik güneş doğana kadar time lapse olayına girmek istiyorum, gökyüzünde biraz bulut yakalarsak çok güzel kareler elde ederiz. Güneş doğar, herkes çadırlardan falan çıkar.

Geçen sene katılanlardan bilgi alabilir miyim ? :)

• Beğen

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Geçen yıl isteyen istediği tempoyla bisiklet kullanabilimişti. Bu turun en sevdiğim yanıda bu... tempoya müdahale etmiyorlar... Önden giden toplanma yerlerinde grubu bekliyor... Bu nedenle istediğiniz kamerayı kullanabilirsiniz :) Geçen yılki kamp alanı çok güzeldi. bu yılda aynı alanda kamp kurulacakmış... Güzel fotoğraflar çekeceğinizi düşünüyorum... :harika: