100-200 lira arası 2 kişilik/3mevsim ÇADIR tavsiyesi?

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
@Serkan.ÇABAŞ
bu site ürünleri kendi temin eden bi site değil aracılık yapıyor dükkanlara gittigidiyor gibi geçenlerdede km saati alan bi üyemiz aldıktan sonra bu elimizde kalmadı diye bi sonuçla karşılaştı sonuçta muhatap site değil mağaza
herkes aynı sonuçla karşılaşacak diye birşey yok ama düşünmek lazım bi, almadan önce mağaza aranıp böyle böyle siteden şunu alıyorum stokunuzda varmı diye teyit etmek lazım

• Beğen
Tepkiler: Serkan.Ç.
Scudo

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
Sizce bimdeki çadırı alsam 15 derece ve ustu sıcaklıklarda bır sene ıcın işimi görürmü bisiklette taınması sıkıntı olurmu bıraz büyük gibi geldı cantasının ıcınden bir sizlere soruyum ıstedım almadan once (link)

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
ağırlığı ve toplu haldeki ölçüleri yazmıyor. dolayısıyla görmeden yorum yapmak zor..
sen gördüysen yazabilir misin ölçü ve ağırlığı ?

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Bisiklet camiası çoğunlukla Husky kullanıyor... Bendede Husky bird var...

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
taşıma çantasının içindeki boyutları uzunluğu 75cm genişliği 25cm tahminen 3 3.5 kg agırlığı vardı...

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
@Merickagantek

Bence ölçüleri büyük . bisiklet için alıyorsan taşımda sorun yaratacaktır.

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
(link) alabilirsiniz biraz ağır sayılabilir kazıklarının hepsini almazsanız 3 kg'a indirebilirsiniz ağırlığını ben kullanıyorum sağanak yağmurda 2-3 gün kullandım iç genişliği ve kurulumu çok iyi 3 kişi sığabilir eksiği tek kat olarak kurulamaması 2 tenteyi de beraber kurabiliyorsunuz.

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Nokta atış yapmadan önce genel iki önerim var.

Çift kişilik diye satılan çadırlar iki kişi için pek yeterli değil.Tabi genç bir çift yada yeni evliler için yeterli olabilir o başka :D Ancak gerçekten rahat rahat yatıp uyuyayım deniliyorsa daha büyük çadırlara bakmakta fayda var, hele boy biraz da uzunsa.

İkinci önerim çadırın çift katmanlı olması ve içteki kısmın mutlaka komple sineklik şeklinde olması.Özellikle su kenarı bir yerde kamp yapılıyorsa ve hava soğuk değilse, gökyüzü açıksa, etraftan görülürüm endişesi yoksa; üst katmanı hiç kullanmadan yıldızlara bakarak uykuya dalmak, sinek böcek rahatsızlığı olmadan yatmak inanılmaz bir keyif :)

(link) iş görür diyorum.

• Beğen
Tepkiler: deniz erk

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
@İslam Gölge

aynı ürünü kullanıyorum..fiyat/performans olarak iyi...tek eksiği alt tabanını polyester olmaması..flysheetinin yere kadar uzanmayıp arada boşluk kalması ve pollerinin duraliminyum olmaması...

1-2 hafta sağnak yağışta ve kışın kullandım..rüzgar dayanımı için pollare halat takviyesi yaptım..sorun yok..yalnız biraz ağır

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
arkadaşlar
2 çadır arasında kaldım ve sonunda birtanesini seçtim.

arada kaldığım seçenekler
1- (link)
2- (link)

bunlardı. Ben 1. çadırı husky bizam 2 yi aldım.
istanbul-bandırma 1 günde geldi.
dün akşam salonumda kurdum. malum ilk kurulumu arazide yapmak pek mantıklı değil :)

İlk olarak tartıya koydum. 3kg gibi bir rakam veriyor. toplanmış ve çantasındayken.
45*14*14 şeklinde bir ölçüye sahip ve çok kaliteli bir çantası var. Yağmur geçirmez.
Çanta içeriği tam çıktı. Herhangi bir sorun yok.
Tamir kiti için bütün kumaşlardan 15cm e 15cm gibi parçalardan koymuşlar. özel yapıştırıcısı bu yapıştırıcıyı sürmek için ufak fırçası falan var.
Eğer arazide bir polüni kırarsanız diye pol doktoru dediğimiz ufak metal bir borusu var.
Her ufak parçadan birer tane yedek koyulmuş. (pol tutucu klipslerden, dış tente yi tutan mandallardan bir tane vs.)

Kurulumu çok basit. salona kurmam 10 dakika sürdü. (sonraki kurulumlarda daha geniş mekanda bu rakam düşecektir.
Henüz çadırı toplama fırsatım olmadı bu akşam toplayacağım. Toplama dakikamı da ayrıca veririm :)

Arazide kullandıktan sonra tecrübelerimi tekrar paylaşırım.
Şimdilik genel hatlarıyla görünüşüyle detaylarıyla çok hoşuma giden bir çadır.
Kaliteli mal detaylarıyla kendisini belli ediyor zaten.

Alacak arkadaşlara henüz daha kullanmamış olsam da tavsiye ederim.

Saygılar, Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: umut a ve tt2000

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Güle güle kullan :)

İçte kalan katman komple sineklik görülüyor resimlerde, doğru mu? Hatta bir iki fotoğraf atsan harika olurdu.

• Beğen
Tepkiler: Umut SÜRÜCÜ

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
@volkert

komple değilse de %80 i falan sinekliktir..

akşama toplayacağım salonda kurulu duruyor şu anda :)

fotoğraf çekerim akşam ama forum a yükleyemiyorum. image paylaşım sitelerine girişim engelli iş yerinden yazıyorum forumlara (mcafee kullanıorz burada engelliyor)

mailine falan atarım fotoları..

• Beğen
Tepkiler: tt2000