10.05.2009 - Uluslararası İstanbul Polenezköy Dağ Bisikleti Yarışı

Scudo

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
@d.berkay

Kesinlikle ! Mutlaka her turun ayrı ayrı zamanları vermeleri çok çok iyi olur. Açıkçası diğer yarışlara daha hevesle bakan sporcular açısından antrenmanlarını yönlendirirken güzel veriler olacağına inanıyorum. Tüm turları bitirenler dışında eksikte olsa tur zamanları hiç yok...

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Vallahi, bende 5 tur attığımı sanıyordum ama kendi kendime çip var demek ki 4 tur atmışım allah allah diyordum...Buradaki mesajları görünce tekrar şüpheye düştüm canım sıkıldı şimdi...:(

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Aytaç Biber

Aytaç abi ben adım gibi eminim tam 5 tur attığıma.. Çünkü Juniorlarda yarışan arkadaşımı 3 turda kenara aldılar ben ondan sonra 2 tur daha attım... Kesinlikle hatalı sonuçlar.. Ozan'ında dediği gibi ilk 3'te değilsen güvenmeyeceksin. Mesela ben Alanya yarışında 4. olmuştum 5. yazmışlardı. Ama olur böyle şeyler diye ses çıkartmadım fakat giderek kötüye gidiyor bu sonuçlardaki hatalar..

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
daha sonuçları düzgün yazamıyolar ne tur süresinden bahsediyosunuz:D

• Beğen
Tepkiler: hacı

eburaki

Üye
Tepki
1
@Bulunmaz

ilk 3 te bile olsan güvenemiyosun merak etmeyin.. 6 tur attım 2. oldum ama -1 tur yazıyor listede..

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
@d.berkay

Abi kesinlikle haklısın. Ben de 3 haneli numaraları rakibim değil diye kovalamadım.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Bu arada pek dikkat etmedim ama organizasyonda Ambulans gören oldumu? Geçen sene aracını getirmişlerdi içinde doktor olmasada :D Bu sene ben aracıda göremedim sanırım...

Tepki
93
Ambulans varda kaza yapan arkadaşımın tedavisin yaptılar ama görünürde fazla dikkat çekmedi galibaa....

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
ben finish te söyledim hakeme,tur yedim dedim beni kenara aldılar ama iki arkadaşımı benden önce tur yemelerine rağmen farkına varmadıkları için daha sonraki turlarda kenara aldılar ve şuan benim iki kişi önümde görünüyor(benim farkına vardığım kadarıyla). bu nasıl bi yarış ?!

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
oraya bir video koyup kayıt yapacaksın en iyisi

fletcher

Forum Bağımlısı
Tepki
196
@bisikletcanavari

ambulans o sert ninişin hemen altındaydı enese...patikanın diger tarafında normal yolda bekliyodu..

ENDORPHIN

Aktif Üye
Tepki
179
arkadaşlar her yarıştan sonra yok sıralama,yok çip,yok harcırah.yok yarış bilgileri ve buna benzer 10 larca soruları yarış birifinginde yakaladığınız başkan yada as başakana herkesin gözü önünde sorunlarınızı sorun.çözüm isteyin.yoksa geçmiş yıllardaki gibi sürekli her yarıştan sonra böyle forumda bunları tartışır durursunuz.makarna yemeyide 20 dk sonraya alın canım :)

Tepki
30
@ENDORPHIN

seni tebrik ederim çok harbi yazıların var ama dikat ediyorumda yılardır milet kendi arasında konuşmaktan mızmızlanmaktan başka yaptığı bişey yok sadece laf olsun işte hemde kapalı kapılar ardında olsn laflarki amann bana bişey olmasın hesabını yapan bir topumuk biz endorfin süperisn kanka

• Beğen
Tepkiler: ENDORPHIN

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Onur fotoğraflar için teşekkürler. Bu yarışta forumda görüpte tanışamadığım bi çok kişiyle tanışmışım fakat forumdaki kişiliklerle bağdaştırmamışım hiç :)

@fletcher

Gökhan siz parkuru karış karış dolaştığınız için en doğru bilgiyi sizden aldığıma eminim :D O gün yarış haricinde pek parkura girmeye zamanım olmamıştı. O zaman senin bahsettiğin yer ise geçen seneye nazaran daha mantıklı bir yere konuşlanmışlar ;)

• Beğen
Tepkiler: zorbeyonur

fletcher

Forum Bağımlısı
Tepki
196
ama maaşşalaah kazasız belasız bitti denebilr yarışların tümü..ambulanstaki görevli abla sıkıntıdan ot topluyodu oralarda:p

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
alanyadakiler sıkılmasın diye ben kayayla bi arkadaşlık yaşamıştım

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
@mustea7

Bilgilerini veri tabanından aldıkları için gecen seneki klubun yazılmış. Bir dahaki yarışda özellikle belirt de duzeltsinler. Yeni sistem henuz faaliyette değil. Su an sadece bilgi topluyor.

@ENDORPHIN

@memocy

@d.berkay

Ben de daha önce finish hakemliği yapmış biri olarak bunun nedeninin finishdeki elemanların beceriksizliği olmadıgını belirtmek isterim. Chip sistemi cok guzel evet fakat hatalı okumalara karşı cok hassas. Sistem neredeyse 1.5-2 metre mesafeye kadar okuma alabiliyor. Yarışı bitiren bisikletciler bitirdikleri anda chiplerini teslim etmiyorlar. Ufak bir sogumadan sonra veya cok daha sonra gelip chipleri veriyorlar. Bu da bir suru fazladan hatalı okuma olmasına sebeb oluyor. Görevli de tek tek hatalı okumaları ayırmaya calısıyor. Ayırabildiğini ayırıyor. Yani bunun tek suclusu masa hakemleri değil. Durum bu olunca sonuclar da yanlış cıkıyor. Sonucların acıklanması da gecikiyor. Hatta gecen sene bir yarışda durum öyle vahimdi ki sonucların acıklanması 1 haftayı gecmişti. Yani sistemin sağlıklı işlemesi için sporcular malesef kendine duşeni yapmıyor. Tabiyki butun sporcuları suclamıyorum. Ama defalarca duyurulmasına teknik toplantılarda defalarca söylenmesine rağmen hala hatalı geçiş yapan sporcular var. Bu olay cok buyuk bir ihtimalle sporcular bilinçlenene kadar devam eder. Sonuçların hatasız cıkmasını istiyorsak bütün arkadaşları bilinçlendireceğiz. Başka care yok.

Berkay sana hatalı chip verilmisse de sistemin basındaki eleman gecişleri kontrol ederken sırt numaranla chipinin tutmadığını fark eder. Sistemden sırt numarana bisikletindeki chipi atar ve sorun duzelir. Hatalı chip verilmisse sonucun hatalı cıkmaz.