1. köprüye bisiklet yolu

hucumkedi

Aktif Üye
Tepki
183
İsim
Batu Uçmak
Bisiklet
Sedona
Bende imzaladım, 1700 küsür kişi kalmış 5000 olmasına, sanırım fazla sürmez.
Umarım başarılı oluruz.

Scudo

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kudret abi çok güzel birşey için çabalıyorsun tüm toplum için fakat içinde bulunduğumuz terör belası yüzünden zamanlasını iyi yapman gerekiyor güvenlik amaçlı izin verilmeyebilir hem protestoya hemde köprüden bisiklet ile geçiş iznine ve yoluna.. Ortamın sakinleştiği bir zamanda hemen devreye girilmeli diye düşünüyorum ben sen daha iyi bilirsin ama

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
listedeki dostlar,

1-kuzey ege
2-asusmune
3-sercan
4-kutsaruzgar
5- gm faruk
6- byhsyn34 -iki arkadaşı ile

saat 09.00-üsküdar motor iskelesi,
evde pankart hazırlayabiliriz 1 metre ebadında resim kağıdına istekler sıralanır,

1- köprüye bisiklet yolu istiyoruz
2- köprü hakkımız
3-"Bize bir yol lazım"
"Bisiklete binmenin güvenli bir 'yolu' olmalı"
4-temiz enerji bisiklet
Arabadan in! Bisiklete bin.", "Bisiklet Özgürlükltür." , "Bisiklete bin, İstanbul'a oksijen ver!", "Bisiklete bin formda kal", "Sağlıklı bir yaşam için pedalla!".

gibi,

@NewStyle

kesinlikle doğru haklısın şu an rölantiye durumu acı olaylar yaşıyoruz ölen polis kardeşlerimiz var ve sivil vatandaşlar,acımız büyük ,bu insanların ocağına ateş düştü ,aileler perişan ,gözyaşlarımı tutamadım dün ,resimleri görünce.ölen polis kardeşlerin ve sivillerin çocuklarını düşünüyorum o çocukların ne günahı vardı,neyse acımı içime gömeyim.

Yiğit38

Üye
Tepki
17
İsim
Tamer Y.
Bisiklet
Cannondale
İnşallah açılır fakat ben hiçte açılacağını sanmıyorum.
Ama yapmamız gereken birşey var eğlem yapmak mesela her pazar Anadolu yakasındakiler Avrupa yakasına,Avrupa yakasındakilerde Anadolu yakasına toplu birşekilde geçiş yaparsa belki o zaman istediğimize ulaşırız.

• Beğen
Tepkiler: ARSLAN5888

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yiğit38

anadolu yakasının toplanma yeri üsküdar olacak yalnız,beylerbeyi yönünden çıkarken kesin olarak köprü yoluna kaldırımdan çıkacağız ,metrobüs durağının az ilerisinde duracağız, bura uygun,avrupa yaka için malesef imkan yok,avrupa yaka 09.00 da üsküdar motor iskelesinde olur ise uygun olur.

(link), (link), (link) ve (link)

ilk mesajıma teşekkür eden 59 kişiye teşekkürü bir borç bilirim.

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gitmesek de görmesek de köprü bizim köprümüz diyip kampanyayı imzaladım. istanbulda olsaydım gelirdim pankart açmaya.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz
Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
@birolcakir Metrobüsün 4-5 seneye kalkması kuvvetle muhtemel. Ayrıca ek şerit yapmak hiç zor olmayacaktır çünkü bisiklet hafif bir araç.

Köprülerden biri açılacaksa öncelik kesinlikle 1. köprüde olmalı. Ayrıca yeni açılacak boğaz altı yay geçidi konusnda da bastırmalıyız. Bence bunlar birbirini etkileyecek talepler.

• Beğen
Tepkiler: ilkercom

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
esas mesele açtırmayı başarırsak gün boyu orayı boş bırakmamak. günde 3-5 bisikletli geçerse bir aya kalmaz kapatırlar.
boğaz çevresinde bildiğim kadarıyla bisiklet kullanımı yoğun, en azından strava kayıtları bunu doğrular nitelikte, ben köprünün hakkının verileceğine inanıyorum.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Takipteyim. Proje desteklenmeyi hak ediyor. İnşallah bilinçli insan sayımız artar.

Düzenleme: İmzalanmıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

ilk mesajıma teşekkür eden 61 kişiye teşekkür ederim

(link)

1715 imza kaldı...

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@NewStyle
Terör bisikletle olmaz kimsede böyle bir düşünceye sapmaz ki. O kadar ince düşünmez kimse. Her şeyde bir risk vardır. Lakin herkeste biliyor ki biisklet kaza riski olarak bile çok daha düşük seviylerde. Bisiklet trafiğine açılmama nedeni olarak sadece para diye bilirim. Getirisi az olan birşey için açmazlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mahmut.

getirisi amsterdamda çok,1.5 milyon bisiklet kullanıcısı demek ,bisiklet mağazaları için kar demek, artı mekanikçilerde iyi kazanır.hollanda demek bisiklet demek,başkenti amsterdam ise dünyanın bisiklet şehri demek.hollanda halkı ile türk halkını karşılaştırırsak ,bisiklete sahip çıkma kültüründe, türk halkının sınıfta kaldığı ortaya çıkar,amaç burada bisikleti kitleselleştirmekten geçiyor.aşılacak çok yol var.

ilk mesajıma teşekkür eden 62 kişiye teşekkür ederim

(link)

1687 imza kaldı.

listedeki dostlar,

1-kuzey ege
2-asusmune
3-sercan
4-kutsaruzgar
5- gm faruk
6- byhsyn34 -iki arkadaşı ile

saat 09.00-üsküdar motor iskelesi,
evde pankart hazırlayabiliriz 1 metre ebadında resim kağıdına istekler sıralanır,

1- köprüye bisiklet yolu istiyoruz
2- köprü hakkımız
3-"Bize bir yol lazım"
"Bisiklete binmenin güvenli bir 'yolu' olmalı"
4-temiz enerji bisiklet
Arabadan in! Bisiklete bin.", "Bisiklet Özgürlükltür." , "Bisiklete bin, İstanbul'a oksijen ver!", "Bisiklete bin formda kal", "Sağlıklı bir yaşam için pedalla!".

gibi,

ucu açık tarih ,ülke hassas olaylardan geçiyor bu nedenle hem kampanyanın sonuçlanmasını bekleyelim, hemde olayların durulmasını. şu anda köprüde hedeflerden olabilir ,yetkililer bu konuda hassastır.

Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
Bomba yüklü araçlarla terör eylemi yapıldıkça bisikletin değeri bir nebze de olsa anlaşılıyordur. Birçok bölgenin arabadan arındırılması zorunlu hâle geliyr. Akla gelen ilk çare de bisikletin yaygınlaşması olmalı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Şükrü Güllüoğlu

otomotiv sektör darbe yer ve çalışanları, petrolden geçinen yerli firmalar hepsi işşiz kalır ,ülke ekonomisi darbe yer ,alternatif, kitleyi toplu taşımaya yöneltmek tabi,ve bisiklete,raylı sistemler elektrikli olacak, işşiz kalacak bir çok insana yeni istihdam sahalarının kesin yaratılması gerekecek.

Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
Kudret Üstad. Bence herkesin arabası olmaya devam eder. Bisiklet alıp arabsını satan insan az olacaktır. Herkes kazanır. Hele ki bu kadar trafik kazasında ve bomba yüklü araçla ölen insan varken ikna etmek kolay olacak.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Şükrü Güllüoğlu @Kudret Kurtcebe Bizde rahatina pekala duskun anlayis bitmeden bisiklet kullaniminin yayginlasacagini sanmiyorum. Belki bir nesil sonra bir seyler duzelebilir.
Toplum istemezse yoneticilerde kilini kipirdatmaz.
Oyleyse bir nesil daha sabir.

Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
@birolcakir Malesef yaz günü pencere açınca hasta olacağı öğretilen insanlarız kültürel olarak. Aşırı tembeliz. Kötü besleniyoruz. Hareket etmeye kimsenin hâli kalmıyor. Diyabette dünya rekortmeniyiz. Trafik sıkışılığında da öyle...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

ı have a dream,,,,,

benimde bir düşüm var

köprüye bisiklet yolu.....

Tepki
52
İsim
SELÇUK
Bisiklet
Salcano
Bende imzaladım inşallah bizimde ufakta olsa bi katkımız olur @Kudret Kurtcebe abi çabalarını takdir ediyorum inşallah bu çabalarınının karşılığını boş çıkmaz

• Beğen
Tepkiler: cngz