1.75 ile 1.90 lastik arasındaçok fark olur mu ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
CST TRAVELLER 26-1.90 YOL LASTİĞİ düşünüyorum 1.75 i yok galiba ,1.90 çok kalın gelir mi ?cst traveller nasıldır?

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@alper Ku

1.95 dağ bisikletlerinde bol bol kullanılıyor, ona göre düşün işte.
yol lastiği için kalın kalır.

ygtdkc

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Bisiklet
Mosso
1.75 yüklü tur bisikleti için uygun olur. Yok ben günübirlik kısa turlara kullanacağım derseniz 1.50 slick lastik tavsiye ederim.

Eray Topcu

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Kron
2.10 dan 1.75 e çok fark hissetmedim ben. şahsi görüşüm

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
İmkanınız var ise , Maxxis yada Schwalbe lastiklere bakmanızı öneririm,

Daha önce ki kullandığım lastik 26x2.10'du,şimdi kullandığım ise Schwalbe 26x1.75 şehir lastiği çok akıcı tavsiye ederim,

Cst lastikler patlamaya karşı çok dirençsiz..tavsiye etmem yine de siz bilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Mert C.
Tepki
81
Bisiklet
Carraro
Bundan 4-5 yıl önce maxxis detonator 26*1,5 lastik aldım tanesi 70 tl den. İyi ki de almışım dedim çok memnun kaldım, hem sürtünme olarak çok fark etti hemde yol tutuş ve sağlamlık çok güzel. Belki 15000 km olmuştur hala kullanıyorum. Bu süre içerisinde sadece 1 kere lastik patlattım onda da patlak önleyici sıvı kullandığım için durmadan yoluma devam ettim. Fakat artık 1,5 bile kalın geliyor bana. Bu yaz yol bisikletine döneceğim inşallah. Eğer ağırlıklı olarak asfalt yoldaysanız bence en fazla 1,5 kullanın. Ayrıca imkanınız varsa iyi ürünler tercih etmeye bakın derim çünkü yere temas ettiğiniz tek nokta.

Koray BASKIN
Mobile

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@alper Ku

iyi bir lastikle aynı zorlanmada daha hızlı, aynı hızda ise daha rahat gidersin.
yani hızlı gitmeyecek olsan da schwalbe gibi kaliteli lastiklerle daha rahat edersin.

ama sarsıntı açısından bakarsan kalın lastik konforu arttırır daha fazla yorsa da.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
CST kullandım, kötü olduğunu söyleyebilirim. Islak zeminde kızaklar, yol darbelerini sönümlemez, kolayca patlar; kısacası naylondur, tıpkı üzerinde yazdığı gibi. Naylonlarla lastikleri(tekerlekleri) karıştırmayın. Çok pahalı süper lastiklere de yanaşamıyorum diyorsanız, kullanmakta olduğum rubenayı öneririm; avrupa malı çek cumhuriyeti üretimi. Patlamaya dirençli cinsten. Şu ana kadar peformansından çok memnunum.

İç lastiğini ise ince süpab tipi aldım. İnceye uygun satın aldığım pompa şişirmedi bozuk çıktı; normal pompayla şişirmek için adaptör aldım, pompaya takması vs. teferruat. İç lastik alacaksanız araba tipi süpaplısı şişirme için avantajlı; yolda giderken herhangi benzin istasyonunda bile şişer.

Araba süpapın inceye göre dezavantajı da daha kısa sürede daha çok hava kaçırıyor.