1-2 hafta müsait olan

Mtb 2.20 lastik ile asgari 1000 km uzun yol yapılır mı ?

• Evet

• Hayır

• Toplam katılım
    59

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba. Yaklaşık 3 haftadır işsizim. Üzülmüyorum, hatta iyiki işten ayrılmışım diye düşünmeden edemiyorum. Çalışırken sürekli bisiklet imi çadırımı alır kendimi dinleyebileceğim mutluluğu arayabileceğim bir bisiklet turu hayal ediyordum. Sonunda artık bir fırsatım var ve bunu değerlendirmek istiyorum. Ayrildiğimin ilk haftası gidip bir bisiklet satın aldım. (Laf aramiza biraz tezcanliyim) salcano ng 650 hd modeli. Biraz pazarlıkları 780 TL ye el sıkıştık. Sonraki 2 hafta uzun tur için malzeme toplamaya geçti. Bolca vaktim var. Keyif yolculuğu yapmayı hedefliyorum. Bu 1 haftada olabilir 1 ay' da. Güzergahım resimdeki gibiydi fakat ilk gün ü kefken gibi değiştirdim. Daha önce böyle bir tür yapmadım. 26 yaşındayım ailem ciddi karşı çıkıyor. Hak veriyorum açıkçası. Tehlikeli çünkü. Beni korkutan sadece konaklama. Çadır olacağı için nasıl olur spontane mi gelişir forumlarda vakit geçirerek öğrenmeye çalışıyorum.
Kıymetli fikirlerinizi ve Nasihatlerinize ihtiyacım var. Şu kardeşinzei bir yol yordam gösterin.
Şimdiden yorum yapan herkese teşekkür ederim:)Screenshot_2015-05-28-13-10-41.png

Scudo

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Öncelikle hayırlı olsun nedense işten ayrılanların böyle mutlu mesajlarını görünce aklıma "Fight Clup" filmi geliyor...:) Sorunuza istinaden bende bu yaz böyle bir tur planlamaktayım.Vakit olarak sıkıntınız yok ise bisikletinizin tipinin de çok sorun olmayacağı kannatindeyim..Asfalt için uygun bir teker seçimi yapılırsa rahat bir tur olabilir.Malzeme konusunda bisikletle tura çıkmadım ama,motosikletle sayısız kamp yaptım.. :)Malzemelerinizi olabildiğinizçe hafif seçin.Arka sele,çadır,mat,tulum bunlar hafif ve az yer kaplayan olmalı (tabi henüz almadıysanız) Çadır için aşağıda link paylaşıyorum:

(link)

Ben F/P açısından başarılı buldum yabancı forumlara baktım gayet şık ,hacim ve kütlesi düşük,

Tabiki ,yedek iç,lastik,alyan takımı yama,ilk yardım malzemeler v.s yanınızda olmalı.....

İyi bir tur geçirmenizi ve aradığınızı bulmanız dileğiyle......

Not:Sinek kovucu spreyi unutmayın :harika:

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@canayaz0734 teşekkür ederim :)
Çadırım - uyku tulumun- ön/arka heybelerim - yama setşm - alyan takımım yedek iç lastiğim -yağmurluğuma kadar satın aldım. Fikir aşamasındayken bisiklet dahil 1000TL gibi bir fiyata mâl olur diye düşünmüştüm. şuan 1500 LT' yi geçti. :D

• Beğen
Tepkiler: FatihC.

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@crzypwrx teşekkür ederim. Bir çift ince takım lastik almıştım saçma gelebilir belki ama kullanırken inan rahatsız etti. o nedenle bu lastiklerle yol yapma kararı aldım. Fazla değil günlük 100Km kadar yol yapsam da uygundur. 2.20 lastiğime benzin istasyonunda 35 basıyorum.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Dostum su lastigi bir incele derim.Continental travel contact 26-2.00 Hem azıcık daha ince hem de dişsiz/slick Hem konfor hem akıcı hem korumalı@erkantuc

(link)

daha ucuz yollu

(link)

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
Yaparsın hocam kalınlık incelik önemli tabiki ama 2.20 ilede yapılamaz diye birşey yok :) ben 130 km sürüyordum o lastikle tabi uzun tur değil..
Ayrıca Rotanız da güzel gözüküyor

• Beğen
Tepkiler: erkantuc

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Barış TURAN bende ilk defa gideceğim. Prof fotograf makinem var - gopro aldım bunlarıda götürmek istiyorum ama başıma iş alırım. Hırsızlık olur, bana birşey olur diye tırsıyorum.

pigalo

Üye
Tepki
10
İsim
Telat
Bisiklet
Diğer
Selamlar , öncelikle kazasız belasız mutlu bir tur geçirmeni temenni ederim. Turun ege bölgesine olsaydı 8 -9 haziran çıkışlı çanakklale -fethiye yapmayı planlıyordum belki ortak bir rotada birlikte pedallayabilirdik .
Ben tek başımada daha önce çadır konaklamalı tura çıkmıştım sana tavsiyem rotan üzerinde gün be gün plan yapman zira şöyle bir şey olabiliyor sürüşün ritmine kapılıp hava karardığında sapa bir yerde kalabiliyorsun ,bunu o günün sabahı planlayarak hava karardığında çadır kurmak için en uygun yerde olabilecek km yapmak mümkün oluyor .
Çadır kurmak için ise en güvenli yerler forumdada görmüşsündür benzin istasyonlarının varsa bahçeleri oluyor çoğu zaman izin veriyorlar .
Çadır kurmak için diğer alternatifte kamp yerleri önceden tespit ettiğin kamp yerlerine göre günlük rotanı ayarlarsan hem bir hedefin olur daha kararlı bir sürüş yaparsın hemde vardığında güvenli bir konaklama yapmış olursun .
iyi sürüşler .

• Beğen
Tepkiler: Snorlax

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba beraber yapabiliriz banada Tecrübe kazandırmış olursunuz :) rota önemli değil gelişigüzel heryer olabilir [emoji106]

• Beğen
Tepkiler: Snorlax

bagikazi

Üye
Tepki
49
İsim
Bağış B.
Bisiklet
Mosso
Eskişehirde yaşıyorum 2,25 lastiklerimle sizin turunuza katılabilir miyim bende böyle bir şeyi gerçekten çok istiyorum :)

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok sevinirim [emoji4]

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@erkantuc Bendede çadır kurma çekinceleri vardı ama o korkuları arkadaşlar sayesinde yıktım okumanı öneririm:harika:
(link)
Bu arada tura çıkıcam diye decathlon'u boşalttım neredeyse çadır dan tut yağmurluğa şişme mata kadar:D

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Bartında ümit diye bir arkadaş var kendisi ile iletşime geçin size rehberlik edebilir.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Dostum selam,

Öncelikle başarılar dilerim. Ben sanırım Temmuz sonu gibi yola çıkabileceğim. Önce kısa bir Trakya turu (Gelibolu, Gökçeada, Saros), sonra da Ege'ye, hatta gücüm yeterse Akdeniz'e doğru ilerlemeyi planlıyorum.. Eğer o tarihlerde tur düşünürsen, birlikte yola çıkmayı çok isterim. Çizdiğin rota güzel ancak yerinde olsam ilk turumu Ege kıyılarında yapardım. Hem biraz deniz, kum, güneş havası alırsın :) Ben ilk uzun turumu geçen sene yaptım. İstanbul'dan yola çıkıp Tekirdağ, Gelibolu, Gökçeada, Saros Körfezi... Buralarda gezindim, kamp yaptım, bol bol denize girdim. Özellikle Gökçeada etabını mutlaka öneriyorum. İnanılmaz keyifliydi. O yüzden bu yılki tur planıma da koydum.

Şimdiden iyi yolculuklar dilerim.

Bir de sorum var: Ön heybeleri nereden, kaça aldın? Ve tabii ön bagajı da (bagaj demiri) merak ediyorum. Ucuz bir şey bulabilirsem ben de alacağım ama yok işte.