Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

09.04.2006 Kartal Belediye Başkanlığı Kupası

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Kartal Belediye Başkanlığı Kupası
1.MTB Bisiklet yarışları ve Halk Gezisi

Selam forum, haftasonu işim gereği bisiklete binemedim. Ama yine bisikletten uzak değildim. Ve yeğenlerimle birlikte güzel bir haftasonu geçirdik. Çok resim çekmişim, elediklerimden birkaçını sizlerle paylaşacağım..

İşte resimler..

Kartal Belediyesi ile ortak düzenlenen mekana geldiğimizde ilk yarış çoktan başlamıştı bile. Sanırım bunlar 19 yaş altı gençlerimiz.. Eyyy maşşallah ne güzel gidiyorlar :rolleyes:

Bu ise yine 19 yaş altı grup ve MTB yarışı için;, damalı bayrak hazırlanırken.. Baş hakem sanırım son direktiflerini yineliyor..

Gençler tur dönüyor..

Mekan rahat ve çok konforlu, izleyici olarak da zevkliymiş bu spor :)

Bir yandan yarışları izliyoruz, bir yandan da aşağıda sıra sıra duran Sedona kadro downhill bisikletleri kesiyorum. Yeğenlerimi kandırmaya çalışıyorum bisikletler için, çekilişe katılsınlar diye. Ama sonra öğreniyorumki çekilişe katılmak için kendi bisikletinle yarış sonrasında düzenlenecek halk gezisine katılman ve kayıt olman gerekiyormuş.. Neyse kısmet değilmiş, yoksa üç kişi ve üç şansımız olabilirdi :rolleyes: İnsanları bu spora teşvik için iyi düşünülmüş bir taktik. Kim düşünmüşse tebrik ediyorum

Hala 19 altı grup.. kazasız bir yarış oldu

Master (+35 yaş üstü) çıkışları :eek:

Elite'ler (19-34 yaş) sıralanıyor.. Ne heyecan vardır o an yüreklerinde :rolleyes:

47 kişilik Elite grubun çıkış anı.. 6 tur dönülecek en uzun yarış bu oldu

Fotoda da görüldüğü üzere yarışa ilgi enüst seviyedeydi :D Gerçekten yazık dedim içimden kimsecikler yoktu, sadece forumdan ve yeşilbisikletten birkaç arkadaş ile karşılaşma fırsatım oldu :( Ama bütün koltuklar bizimdi, dilediğimiz gibi yayıldık mekanda :)

Arkadaşlar tur dönerken, gemiler de filo gibi çıkmış bu resimde. Hepsi bir örnek..

Kimi geliyor, kimi gidiyor; sprint turu ve ödülü için pedal basıyor Elite'ler..

Bir izleyici olarak herşey kusursuzdu diyebilirim..

Elite'lerin son turları..

Ooyytt, kameraman amca çekil ezileceksin :7:

Mankensiz etkinlik olur mu? işte son aşkım :eek: :p :eek:

Forumdan iki tanıdık sima, Ayşe Hanım ve Hasan Bey yarışı ve yarıştakileri takip ediyor/resimliyorlar

Trek taytı ile Muammer..

Sarı kaskı ile Duygun..

Eh bizden bu kadar, şeref tribününden selamlarımla :D :D

Scudo
güzel bir gün olmuş.
bisiklete binmeden de bisikletli bir gün olabileceğinin ispatı :p

fotoğraflar da cep telefonu ile olmasına rağmen gayet tatminkar ;)

yeğenlere selamlar&sevgiler

keşke bütün belediyelerin bisiklete yaklaşımları Kartal Belediyesi gibi olsa...
tebrikler Kartal Belediyesinde bu iş için emeği geçenlere...

buyrun bu da yaşadığım sevgili Eskişehir'imizin kocamanşehir* belediyesinin bisiklete yaklaşımı :

https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=3176

*kocamanşehir olmak kolay değil bu arada, büyükşehirlerden biraz farklıyız.ileri yönlerimiz de var ancak linkteki gibi uygulamalar nedeni ile büyükşehir olamıyoruz :(

Pazar gunu karsıdaydık...

Nasıl olduda haberım yoktu..,Dogru gursel abı nın ordayken bır arkadas gelmişti,aklımdan gecırmıstım..bugun yarısvar dıye hım....tühh neyse.

Çok guzel geçmış asfalt yarışmak ısterdım dun ıdmanlıydım...:)

Paylasım için teşekkurler

Kartal ilçesini uzaktan izliyorum son birkaç yıldır.. "Kartalite" ve "İstanbul'un yeni merkezi" isimli sloganlarına yakışır yol almaya çalışan büyük bir ilçe gözümde.. İsim vermiş olmayım çalıştığım firma (şapkamda yazıyor :D ) başta olmak üzere birkaç büyük firma da (Kartal için) bu gelişimde aktif rol oynamaktadır.. Bu vesile ile benzer büyük sanayi isimlerini çevreye katkılarından dolayı tebrik ediyorum. Yani herşeyi belediyelerden beklemek, biraz zor gibi. Çevremize ne verirsek onu alıyoruz gibi görünüyor.. Ne kadar duyarlıyız, biz neyiz, neredeyiz, nerye doğru gidiyoruz/gitmeliyiz.. Bu sorunsalı başta kendi içimizde sorgulamalı ve ona göre hareket etmeliyiz..:rolleyes:

Çok güzel olmuş yaa keşke hasta bile olsam yarışa katılsaymışım =( çok üzüldüm ya gitmediğime =( ama gitseydim tek bayan mı olucaktım orda hangi kategoride yarışacaktım bunlar takıldı kafama =(

_bluessy_ gerçekten de bayanların pek düşünülmemiş olması, hatta hiç düşünülmemiş olması bence organizasyonun en büyük eksiğiydi. Ben hasta olmama rağmen yarışa girdim. 4. turda ciğerlerimden gelen kana benzer bir tad/koku nedeniyle yarışı terkettim. yaşadığım kramplar da cabası. Sanırım nedeni rüzgardı. Fotoğraflar da çok güzeller Özcan Abi. Ellerine sağlık. Gerç ben yokum ama olsun ;) Dün de tanışma fırsatı bulduk Özcan Abi'yle. Gerçi muhabbet etmek için pek fırsatımız olmadı ama yine de memnun oldum :)

Hayda o zaman ben boşu boşuna üzülümüşüm . Gitmemekle iyi etmişim gidipte böyle bir manzarayla karşılaşacağıma. Neyse...sinirim bozuldu cidden şimdi ...

Geçmiş olsun Halili, dilerim doğru yazdım ismini(?) Yarışı bıraktığın anı gördüm, bence çok doğru bir karardı.. Şuan nasılsın? Bu haftasonu işlerim olmasaydı ben de bu yarışa katılmak istiyordum. Dilerim daha muhabbet edecek çok zamanımız olur.. Kendine dikkat et.. Ben de çok memnun oldum.. Memnun olacağıma inandığım için tanıştım zaten ..

valla arkadaşlar hava bayağı soğuktu diycem çünkü kadıköyden kartala bisiklet le basarken rüzgar öldürdü beni bi daha tövbe o kadar rüzgarlı havada dışarı çıkarsam geri dönüşte de bostancıdan bineyim dedim bakırköye gitmişim :D oradan da tekrar fatihe kadar pedallara abandım cam kırıklarıyla köşe kapmaca oynarcasına ama tek bir şey aklımda kaldı gerçekten kartal belediyesi güzel organizasyon yapmış hava sıcak olsaydı daha çok katılım olabilirdi tahminimce

resimler için sağol özcan.. bak, "bey" falan demiyorum..
bayanlar kategorisi yoktu, ilk kez arkadaşlar yarışırken ben izledim..
Zaten olsaydı da bu kolla katılamazdım:(
Ancak izlemek de keyifliydi.
Öte yandan havanın soğuk olması katılım sayısını düşürdü sanırım.
ayse

Rica ederim Ayşe. Sizin resimler eminim benimkilerden daha kalitelidirler. Özellikle Hasan abinin çektikleri :rolleyes:

Yarış atmosferi baya eğlenceli oluyormuş. Parkur asfalttı gerçi, ama yine de keyif aldım izlemekten. Sizleri bir de doğal ortamınızda görmek isterim, ormanlarda/dağlarda, çamur içinde :D Kimbilir belki ileride ben de sizin gibi yarışırım :rolleyes:

Senin cannondale i yeğenlerim hemen farketti, o göğe bakan bisiklet kimin arabanın üzerinde diye sordular bana.. Hasan abinin bisiklet bagajı da süperdi .. O orjinal bagajın resmini neden çekmedim diye baya bi düşündüm, sonra aklıma gelince.. Artık sizde de fotolar varsa burada görmek isteriz..

Teşekkür ederim şimdi gayet iyiyim :)
Adım aslında Halil İbrahim Öztürk. Bu foruma ilk üye olurken (heyy gidi günler heeyy :D) klavyede aceleyle Haliliöztürk yazmışım adımı, öyle de kaldı. Aradaki fazla "i"yi ben ibrahimin "i"si olarak kabul ettim, öyle benimsedim :)

Ya ben gerçekten sinir oldum bu duruma nasıl olurda kadınları düşünmezler ya sen aç kategorini katılım olmazsa iptal edilir...iyiki hasta hasta kalkıp gitmemişim çünkü gidipte bu manzarayla karşılaşsaydım sanırım kavga ederdim :boese157: Neyse burda sinirlenmek bir şey getirmez !

özcan abi süper fotolar deklanşörüne sağlık :p

Halil'ciğim ciğerden gelen kan tad/kokusu çok önemli değil. Bir ara bilahare anlatırım sana ;) gene de geçmiş olsun.

KARTAL’DA PEDALLAR, ÖDÜLE DOYDU!…

Yarışlar sonunda 6 kez Türkiye Şampiyonluğunu kazanan Nevzat KIRAL, Büyükler kategorisinde birinci oldu. Şampiyona madalya ve para ödülünü Başkan DAĞLAR bizzat verdi. Kartal’da ilk kez yapılan, Kartal Belediyesi ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü Bisiklet İl Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen MTB (Mountainbike-Dağ Bisikleti) Bisiklet Yarışı ve Bisiklet ödüllü Halk Gezisi soğuk ve rüzgarlı havaya rağmen büyük ilgi gördü. Belediye Başkanlığı Kupası 1. Bisiklet Yarışlarında genç (16-18 yaş), elite (19-35 yaş), master (35 yaş ve üstü) dallarında erkek sporcular, sabahın erken saatlerinde başlayan yarışta kıyasıya bir mücadele sergilediler. Kartal Sahilyolu Hükümet Konağı önünden başlayıp, Maltepe istikametinde Tekel Fabrikası önünden dönülerek Pendik yönüne doğru başlama noktasına kadar devam eden 5000 metrelik etaptan oluşan turlar halinde yapılan yarışlarda; Genç erkekler ve Master kategorisinde 20 bin metrelik parkur dört turda, Büyük erkeklerde ise 30 bin metrelik parkur altı turda tamamlandı. Üç kategorideki yarışlarda startı Başkan Arif DAĞLAR verdi. Yarışların bitiminde kazananlara kupa, para ve madalyaları Belediye Başkanı Arif DAĞLAR, Federasyon temsilcileri, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve Kartal protokülünün de katılımıyla düzenlenen törenle verildi. Dereceye girenlerin yanı sıra gençler ve master kategorisi 2. turda, büyükler kategorisi 3. turda dereceye giren ilk üç sporcuya da sprint primi verildi.

Ferdi Klasman Genç Erkeklerde ilk üç dereceyi sırayla; Burak AYVACI, Ömür BAL ve Emre TANTAN alırken; birinciye 250, ikinciye 200, üçüncüye 150 YTL para ve madalya ile dördüncüye 100, beşinciye 50 YTL para ile katılım belgesi verildi. Takımlarda Kocaeli Brisaspor birinci, Sakarya Polisgücü ikincilik kupası aldı. Büyük Erkeklerde ilk üç dereceyi sırayla; Nevzat KIRAL, Alican DURUKAN ve Aydın YEŞİL alırken; birinciye 300, ikinciye 250, üçüncüye 200 YTL para ve madalya ile dördüncüye 100, beşinciye 50 YTL para ile katılım belgesi verildi. Takımlarda Kocaeli Brisaspor birinci, İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü ikinci, Ankara Başkentspor üçüncülük kupası aldı. Masterde ilk üç dereceyi sırayla; Mutlu Kadri ERÇELİK, Atilla ATAY ve Adem KOÇAY alırken; birinciye 500, ikinciye 400, üçüncüye 300 YTL para ve madalya ile dördüncüye 200, beşinciye 100 YTL para ile katılım belgesi verildi. Takım klasmanında İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü birincilik kupası ile ödüllendirildi.

Yarışların bitiminde düzenlenen Bisikletli Halk Gezisine Kartal halkı da bisikletleriyle katıldı. Bu geziye Başkan DAĞLAR da başında kaskı ve bisikletiyle katılarak Kartallılarla birlikte Kartal turu yaptı. Geziye katılanlar arasında kura çekimiyle belirlenen 10 kişiye Başkan DAĞLAR tarafından Bisiklet verildi. Kurada bisiklet kazanan talihliler Hakan POLAT, İsmail YILDIZ, Osman ALEV, Muammer GÜL, Yusuf Kenan DEMİRCİ, Mehtap NERGİS, Talha KILIÇ, Rüçhan AKYÜZ, Mehmet Ali ERTURAN ve Sibel ÖZYİĞİT oldular.

kaynak : kartal-bld.gov.tr

• Beğen
Tepkiler: Murat CER
özcan fotolar için saol... walla sen beni nerden tanıosun :D
halil senin durumunun antremansızlıkla da alakası olabilir...
gerçekten keyifli 1 yarıştı, hawa raporlarında belirtildiği üzere yağmur olmaması en çok sewindiğim şeydi yoksa slick lastiklerle napardık bilmiyorum hele dönüşlerde yatarken...
finiş listte görüldüğü gibi 18 kişi beraber arka arkaya bitirdik yani yarışın ortalarında falan 25 kişilik 1 grup beraber gidiyordu sonra ufak kopmalar yaşandı... delyar da olduğumuz için oldukça rahat gidiyorduk 1 ara 46-47 yle giderken çok rahat gittiğimi, hissettim, son turda grubu çektiğim an ve finiş öncesi yaptığım atak dışında yarış içerisinde hiç yorulmadım hatta yarıştan sonra 1 kere daha yarışabilirdim, son turda dönüş öncesi grubun sağına çıkma fırsatı yakaladım ve atağa kalktım dönüüşe6-7 girmeme rağmen foto finişle son anda serkana geçildim ve 8. oldum, ben asında bu yarışı duyduğum zaman 1. bile olabilir diye düşünüyordum taki ist dışından adamların geleceğini duyana kadar... nevzat abinin yanında bizim 1 şeyler yapmamız pek mümkün olmazdıki brisalılar da bizim grubbu bayağı 1 dağıttı genede istliler arasında 2. oldum. ve asfalttaki gücümü gösterdim, acaba yolamı geçsem die de düşünüorum :D

Selam duygun, fotoları beğenmene sevindim. Seni forumdan tanıyorum. Yakınen ise bu kış Kaçkar bisiklette görmüştüm. Bir iki kez mekanın kapısından uçarak çıkmıştın.. Orada adet öyle sanırım, ben yine de bisiklet parkına bırakmayı tercih ediyorum bisikletimi; Kızıltoprak mağazasına gittiğim zamanlar :D Ama bu atlayışı arka çamurluğun varken her yapışında, çamurluk baya bi sola kayıyor ve sen bunun farkına varmadan pedal basarak uzaklaşıyorsun mekandan :D

Yarışla ilgili detayları, kendi yorumunla paylaştığın için teşekkürler. Nice yarışlarda görüşmek dileği ile..

bütün yarış ben mi gittim ibo nun arkasında :) nedeni rüzgarmışşşşşş, antrenman lazım antrenman konuşturma beni

Back