04.11.06 Kapadokya Karain Gezimiz

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
evet arkadaşlar bir hafta sonra yeniden karsınızdayız. can abi ve bizimle pedallamak isteyen ergün abi ben ve ismail çıktık yola.sizlere birazda turzim olarak gün yüzüne çıkmayan hep geri planda kalan köylerimizden güzel resimler çekmeyi planladık ve ilk olarak karain köyünden başladık resim çekmeye.

bir km sonra karain köyünün içerisindeyiz

başka bir gezimizde yamaçta gözüken yoldan gitmeyi düşünüyorum kurtderesi isminde bir yer var çok orda çok merak ediyorum insallah orayada gidip sizlerle paylasırız resimleri

güvercinler ne güzelde bulmuşlar yerlerini bizim oldugumuz sürece yerlerinden kıpırdamadılar

erciyese kar yagıyor ve bizim burdada bu sekilde sis var

peribacalarından burdada mevcut

bayragımız her zamnki gibi bütün güzelliğiyle dalgalanıyor

ve macera başlıyor köye kestirmeden inelim dedik ama inemedik buyrun resimleri

candede inmaya çalışıyor ama ismailin ve ergün abinin burdan inilirmi demesiyle oldugu yerde kaldı
ismail en alt noktada idi inebilecegmiz bir yeri zorda olsa geriye çıktık ama orda iddaa etmiştim ineriz diye ama yardımlaşmadan inilecek gibi degilde birda agaç büyümüz tam ordadan bizde mecburen aynen yukarı
ve ben hızlı bir sekilde çıktım tekrardan yukarı bayagı zor oldu bisiklet oldugundan yan yan çıkartmak zorunda kaldım bisikleti
ismaille ergün abi bir yandan çıkmaya çalısıyorlar bir yandanda bana sitem ediyorlar oraya indirdim diye

can dedinin keyfi yerinde inmediği için bol bol resim çekti yukardan

ergün abi belkide ilk defa bu kadar uzun bir bisiklet sürmeye çıkıyor ama zor saartlara ragmen keyfi yerinde

tekrardan köyün içine girdik ve biraz önce gitmek istediğimiz yere dogru ilerlerken can abi bir kapı gördü ve burası han kapısımı dedi han kapısı degil okul kapısı dedim bende içeri baktı harabe kapıya bakıyor mükemmel

çıktıgımız yerin aşagıdan görünüşü

sevimli bir çoban köpeği uykusundak ettik ama bize en ufak bir harekette bile bulunmadı

okulu yok ama kütüpanesi var köyümüzün

eskiden insanların yasadıgı kayalar burdada yerin altında degilde üstünde yaşamışlar eski zamanlarda buranın bir alttan ve birde geriden iki ğiriş yeri var düşman karsı korunmuşlar buralarda vakit olsa size iç kısmlarınıda çekecektik ama vaktimiz yoktu

dedenin karizmada yerinde maşallah

burasıda benim 8 yaşına kadar yaşadıgım ev

daha bir çok resim var ama simdilik bu kadar yeter sanırım

Scudo

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
çok güzel resimler arkadaşlar. çok beğendim. gecenin bu vakti bana yarını düşündürdü :rolleyes: eee. bu c.tesi gezisi. siz bide yarında gezersiniz şimdi. havada yağıyo bakalım biz yarın napıcaz :) hiç bişey yapmasak oturur sizin pazar turunuza bakarız

var dimi böyle bi tur
sevgiler

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
güzel bir gezi olmuş, resimlerde bir o kadar güzel..
tebrikler.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@otec
hava yagışlı oldugu için erteledik gezimizi

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
ismail ile ben karainden çıkar çıkmaz ayrıldık can ve ergün abiden benim işe yetişmem gerekiyordu.şimdide can dedenin karacaören köyünde çektiği resimleri koyuyorum
köyün 40 senelik bakkalı imiş amca
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
kayaların arasındada scoot bir ayrı duruyor
(link)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
çok güzel gezi olmuş ayrıca çok güzel fotoğraflar teşekkürler...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
kayseride aynı durumda sabah çok yopun bir rüzgarla beraber kar başladı ama şimdi biraz yavaşları...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Sevgili arkadaşlarım merhaba

Gene güzel yerleri, bizlere de tanıtan bir gezi yapmışsınız. Şu gezdiğiniz yerler , doğası itibariyle çok ilginç yerler. Hep buraları görmek istemişimdir. Kayaların oyulup içinde yaşandığı devirleri ve bu yerleri oldum olası merak etmişimdir. Resimlerinizden buraları gezmiş kadar oluyorum. Çok sağolun.

Ama geçen verdiğiniz video linkini , kendiniz de yapmak istemişsiniz gibi geldi bana. :) Denemek bile büyük başarı. Tabi Can karizmayı çizdirmeyim diye , yukarda arkada kalıp resim çekme işini üstlenmiş. Bıyıklarda iyi gitmiş haa.:D

Can'ı da görmeyeli baya oldu. Valla aynı karizma . Daha da iyisi aynen duruyor. İyi bakın arkadaşıma . Tur anındaki ,ağırlıklar bisikletinden inince, kuş gibi uçuyordur önünüzde. Kimse onu yakalayamaz valla.

Gezi ve güzel arkadaşlıklarınızın devam etmesi dileğimle .
Hoşçakalın.

• Beğen
Tepkiler: nuriaktürk

ergunakkan

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaslar,
Gezimiz gerçekten de çok güzeldi. Havanın oldukça soğuk olması dışında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Manzaralar görülmeye değerdi. Bu arada Karacaören Köyünün kırk yıllık bakkalı oldugu soylenen kişinin adı Yaşar KAHRAMAN dır.
Saygılarımla

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
saygılar bizden ergün abi en kısa zamanda tekrar petallamak dileğiyle bu hafta sonu karda olsa yagmurda olsa pedallamayı planlıyoruz vaktin olursa gelirsin

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@Ender Alıcıoğlu

Değerli büyüğüm meraba.Ender abi inan bunlar sen ve senin gibi bisiklete ve seyre ğerçekten aşık insanlar yüzünden oluyor.Başımıza ne geldiyse bu yüzden geldi.Sevgili nuri ve tabii bizler siz güzel insanların seyrine doyup yetişemediğimizden nacizane küçük ama detaylara inmeye çalışan seyirler yapmaya çalışıyoruz.
Bu hafta ve bundan sonraki haftalar yaşam bize izin verdiği sürece ''Bir Dünya Kenti Ürgüp''ve çevresindeki köy,kasabaları gezip siz güzel insanlara teşhir etmeye çalışacağız.Bu yolu izlerken hem gezip ve fotoğrafları çeken bizler,hemde izleyici olarak sizler keşfetmeye devam edeceksiniz.

Bu arada hakikaten gözle görülür bir zayıflama yaşadım,inanılmaz forma girdim.Darısı sevgili nuri'nin başına (benden duymayın bugün öğrendim tam 80 kğ.olmuş.)Bıyıklara alışmaya çalışıyorum.ben ve tabi beni ğören herkes şaşkın,bir süre sonra keseceğim.

Önümüzdeki hafta sonu bu köylerimizin de ötesine gidip keşifler yaşayacağız.

Birşey farkettim Bisiklet ailesi fertleri bisikletin dışında fotoğraf konusunda da inanılmaz ilerlemeler kaydediyor.Umarım bununla ilgili arkadaşlarımız profesyonel çalışmalar içerisine giriyorlardır.

''Anı çekmek,Anı yaşamak kadar önemli'' (Bisiklette)

Düşlerinizin taze kalması dileği ile....Hayata gülümse.

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
sende yanlış duymusun abi 90 demiştimmmm ama aunen 80 ne inecegim