Salcano city sport 40

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
6 aylık çelik kadrolu çift amortisörlü dağ bisikleti maceram sonrasında nihayet aliminyum gövdeli bir şehir bisikleti edindim.
(link)
gidon açı ayarı benim gibi daha dik konumda pedal çevirmek isteyenler için fırsat veriyor.
(link)
çamurluklar gerekli mi tartışılır ancak benim bulunduğum bölgede yolda su eksik olmuyor
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Başlangıçta kayma yapar diye tedirgin oldum ancak kaygılarımı boşa çıkardı. Kısa turlarda rahatlık sağlıyor
(link)

Scudo

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
hoş bir bisiklet almışsınız güle güle kullanın....

bir kaç önerim olacak.. seleyi biraz yukarı kaldırın ve gidonu biraz aşağı indirin.... :)

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Kadrosu çok güzel görünüyor, Specialized Sirrus'lara benzetmişler sanki.

• Beğen
Tepkiler: oğuz çetinkaya

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Güle güle kullanın. Ben de ''su borusu'' demir yığınından inip ''bisiklet''e binmenin ne demek olduğunu iyi bilirim. :cool:
Bisikletiniz pek güzel. Keyifli sürüşler...

:in:

Y.YILDIRIM

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Salcano
Bisikletin çok güzel.Bu arada bana yardımcı olduğun için tekrardan teşekkür ederim.
İYİ PEDALLAMALAR...!

• Beğen

EMRE GEGER

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
hayırlı olsun bisikleti mağzadanmı aldınız ? bende almayı düşünüyorum fakat fiyatı nedir ve siyah yeşil renk seçeneği varmıdır
PEDALLARLA İYİ HIZLANMALAR!

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet gayet hoş, hayırlı olsun. Bol kazasız, belasız pedallar.

Arkadaşlar bu arada geçen günlerde bende kendi bisikletimin resimlerini koymuştum, resim dosyaları imageshack.us 'den direk url olarak eklemiştim ama sonradan konu silinmiş neden olduğunu bilen varmı? veya soracağım birisi/birileri varmıdır acaba?

Teşekkürler.

• Beğen

Burak ÖZBEK

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Colnago
Güzel bir bisiklet. Çamurluklar su ile çok muhattap oluyorsan elbette gerekli olabilir. Ama bence ne kadar sade, o kadar hafif ve güzel demektir. Kazasız pedallar dilerim.

• Beğen

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Allah kaza bela vermesin,hırsızlardan korusun.Güzel seçim.

Üstteki Arkadaşımızın da dediği gibi çamurluk vs.Bisikletin orjinalini bozuyor olsa da,bende taktırmak zorunda kaldım,ihtiyaç hissediliyor ve ayrıca çamurlukları herhalde sonradan taktırdınız.Teşekkür ederim.

Uzun Tur düşünürseniz bi Bagaj eksiğiniz kalmış.

İyi Turlar..

• Beğen

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
Çok teşekkürler. Çamurlukları sonradan taktırdım. Profil resmimde çamurluk takılmadan önceki hâli var. Kullandığım bölgelerde yeşil alan ve yol sulaması bol olduğundan kullanırken ihtiyacım olduğunu hissettim. Elbet ağırlığı artıyor ancak şu an için çamurluklardan yana bir sıkıntım yok. Bu arada Emre geger bey nereden ne kadara aldığımı sormuşsunuz Pendik'te bir mağazadan 715 liraya aldım. Siyah yeşil renk seçeneği mevcut ancak siyah sarı ve siyah yeşil rengi banttan az çıkıyor biliyorum. Satın alacağınız mağazada olmasa bile sipariş edilebilir.

D

Domestik

Misafir
Güle güle kullanın. Özellikle kadro geometrisini beğendim. Yukarıdaki bir arkadaşın dediği gibi seleyi kaldırıp gidonu indirirsen bisiklet daha kullanılabilir hale gelir sürüş açısından :)

• Beğen

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
Herkese çok teşekkürler. Selenin ve gidonun pozisyonunu şu sıralar kısa mesafelerde gezi amaçlı düşük tempoda bisikleti kullandığım için bu şekilde ayarladım. İnşallah nasip olursa orta mesafeli bir tura çıkmadan önce gidonun açısını azaltıp seleyi yükselteceğim. Önerileriniz ve beğenileriniz için teşekkürler.

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
Hayırlı uğurlu olsun bende ayınısından aldım uzun bir sürüşüm olmadı daha. Allah kaza bela vermesin güzel bisiklet

• Beğen
Tepki
41
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun, benim teknik bir sorum olacak. Şehir bisikletleri uzun yol yapmaya elverişli midirler, yoksa kısa mesafelerde mi daha da amacına hizmet ederler?

• Beğen

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
@Uğur Ünalır

Gideceğin yolların durumuna da bağlı olmakla birlikte yapılabilir. Zaten şehir/tur bisikleti kategorisinde şehir ve tur diye kesin bir ayrım da yok, sonuçta tamamı 28 cantlı bisikletler. Ama bazısında sabit maşa var, bazısında amortisörlü maşa. V frenli/disk frenli olanlar var. Dişli oranları kolay çevirmeye (düşük ayna dişlisi ile) veya performansa yönelik olanlar var. Yanisi şehir kullanımına daha yakın veya uzun tur kullanımına daha yakın olan bisikletler var mutlaka ama şehir/tur kategorisinde olan bir bisikleti asfalt veya stabilize olmak üzere her yolda (mesafeden bağımsız olarak) kullanabilirsin. Gözlemleyebildiğim tek fark tura daha yakın olanlar biraz daha sağlam/agresif görünümlü olurken, şehir kullanımına yakın olanlar biraz daha narin görünümlü oluyorlar gerek kadro geometrileri, gerek gidon tipleri gerekse şehire yakın olanların genelde bagaj/çamurluk eklentileri olmasından dolayı.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Benden önce davranıp koymuşsun fotoğrafları, bende hala 30'u göstereceğim. İyi pedallar :)

• Beğen

Simyaci

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
Bisikletiniz çok güzel hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde binin.. :)
Bende City Sport 30 modelini düşünüyorum, dün Yeşil Bisiklete gittim 10, 20 ve 40 modelleri vardı. CS 20 modeli hidrolik disk frenli ama vites seçeneği Altus olduğu için birazda fiyatı fazla olduğu için alsam mı halen düşünüyorum. 30 modelini bulursam onu alacağım, 40 modelinden de 1 tane metalik kırmızı vardı rengi hoşuma gitmedi, sizin bisikletin rengi çok güzel bulabilirsem aynısından da alabilirim hatta siyah yeşil de olabilir. Özel mesajla bildirdiğiniz Pendik'teki satıcıyıda arayıp c.tesi günü gidebilirim. Bisikletiniza tekrar hayırlı olsun.. :)

• Beğen