Yolda bisikletçiler nasıl selamlanır?

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Sevgili bisiklet kullanıcısı güzel insanlar,

Lütfen, rica ediyorum, araç kullanırken selamlama amacıyla korna kullanmayınız.Lütfen.

Scudo

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Korna çalmak nekadar sağlıklı bilemiyorum.

El sallamak en güzeli :)

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
illa korna çalmak isteyen varsa arkamızdayken değil yanımızdan geçerken ritimli bir şekilde çalabilirler.
Onun haricinde yüz mimikleri, el sallama bile bisikletçi için yeterli olacaktır.

Battal Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano

Böyle korna efektleri olmadığı sürece sıkıntı yok :D yanımızdan sakince geçip 4 lülerle birlikte bir ritim bisikletliyi gülümsetmeye yeter

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
Arkasından veya bisikletli kişi seni görmüyorsa korna çalma derim. Çünkü korna bana taciz gibi geliyor. Ha bisikletçiyle göz göze gelirsin gülümseme eşliğinde kornaya basarsın selam anlamına gelir bence :)

Onur Emre

Üye
Tepki
13
arabadan bisiklete gerekmedikçe korna çalmayın,tedirgin edebilir. araç içinden selam vermeniz de şart değil bence.

• Beğen
Tepkiler: Max Torque

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Bir de bisikletçinin bisikletçiyi kornayla/zille selamı var. Karşıdan gelirken sıkıntı yok; fakat arkadan geçerken kullanılan korna/zil biraz gürültülüyse tedirgin edici olabilir. Şahsen karşı şeritten gelen bisikletçiyi kendi bisikletimdeki kornaya çok hafif ve kısa süreli basarak selamlarım. Başkası da bundan rahatsız olmaz...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
El ile veya kenan ışık gibi kafamı yana eğerek selam veriyorum.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Eli anladım da, kafa işareti "gel bakalım seninle görüşeceğiz" gibi anlaşılmasın :D

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Battal Yılmaz

Ben şahin, murat ve 2000 model öncesi egzozlu, modifiyeli, yüksek sesli araçları görünce ya da durunca sağa çekiyorum valla en iyisi o :)

• Beğen
Tepkiler: tt2000

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Belki herkes için değişiyor bu durum ama bilmiyorum ya.

Ben yolda geçerken birine selam verdiğimde o da bana selam verirse çok mutlu oluyorum.

Mesela bu gün yolda Karşıyaka-Kemalpaşa turu yapan bir gruptaki abiyle konuştum çok kısa süreliğine.

Yine de umursamayabilir idi . Ama yine de benimle konuştu. Bunun gibi şeyler beni mutlu ediyor. Hem de fazlası ile. :)

Sizin için de bu durum geçerli mi ? Saygılar sevgiler...

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
ben bunu çevremdekilere anlattığımda genelde 2tekerliler arasında var böyle birşey diyorlar ve bence de çok güzel bende gerçekten seviniyorum:alkis:

C. Yavuz

Üye
Tepki
19
:alkis: :alkis: :in:

Aaa, kardeşim sen miydin o konuştuğum kişi, tesadüfe bak aynı forumdaymışız. :) Diye çıkıverse bir de. :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet güzel bir durum bence de. :)

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Ne kadar güzel ya :)
Forumda da birbirimizi bulabildik. Olursa ve gidiyorsanız haftaya da Bostanli-Tansas etkinligine katilacagim. (telden yaziyorum yazilar biraz sıkintili k. Bakmayin)

• Beğen
Tepkiler: mustafa tabanlı

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
bu durumu ne zaman bisiklete binsem bende yaşıyorum..karşı tarafdan gelen bir bisikletçiyle selamlaşmak..yanından geçtiğin bir bisikletçiye günaydın demek onunda arkandan korna çalması güzel şeyler bunlar..:alkis: keşke bisikletçilerin birbirine gösterdiği hoşgörü ve saygıyı sürücülerdende görebilsek...:rolleyes:

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.074
Bisiklet
Scott
evet çok güzel bi durum benide mutlu ediyor :) bide tam tersi var selam veriyorsun suratına bile bakmıyorlar ne diyim :)

• Beğen
Tepkiler: enes savaş