Yolda bisikletçiler nasıl selamlanır?

Scudo

Recepcal

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Bisiklete korna taktırmak lazım :D Baba melodili Korna çalana sende çalıcaksın :D

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Yanlış anlamayın yahu. :D
1 işaretini gören herkes "Hayırdır birader? Bir şey mi oldu?" derken agresif bir tavır mı sergileyecek? Dediğim gibi bu hareket herkesçe bilinen bir şey değilse, karşıdan gelen bisikletli benim hareketimi "1 dakika durur musun?" şeklinde algılayıp böyle bir muhabbetin doğmasına neden olabilir.

O yüzden, özellikle sordum şu "Bu "1" işaretinin esprisi nedir? Bisikletçiler arasında genel geçer bir metod mu bu?" sorusunu. :D

Battal Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
1 işaret derken herhangi bir işaret den kast etmiştim yani 1 rakamını bir kelimesi yerine kullandım .D ama 1 işaretini de işaret parmağımla uyguladığım çok oluyor çünkü ışıklı kavşaklarda bisikletli olduğum için yeşil yandığında soldan manevra yapıp önüme direksiyonu kıran sürücüler var... :)

• Beğen
Tepkiler: Max Torque

CenkJK

Daimi Üye
Tepki
82
Bisiklet
Kron
bide bu 1 işaretini yaparken şuna dikkat edelim avuç kısmı sana bakıyorsa 1 tarafı " kardeş dur bi dk bakarmısın tanısalım selamlasmısım " egerki avuc işi karsıya bakıyorsa " ya bi dk dur işte kardeş nie durmuyorsun bir şey sölücem alla alla " durumu :D

Tepki
13
Bisiklet
Ghost
Gülümseyip Kafa Sallayınca Anlıyoruz Zaten :) Öyle Korna Çalıp Ürkürtüp Kazaya Sebebiyet Verebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
bisiklet sürerken,yolda karşılaştığım bisikletçi arkadaşlara,resimde ki tatlı kızın verdiği selamdan veririm :)

http://j1308.hizliresim.com/1d/n/rqstb.jpg

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Selam verirken bu kız kadar tatlı oluyorsan bisikletten inip öperim seni :D

Tempolu gidiyorsam kafa ile, aheste gidiyorsam el ile selam veririm bisikletlilere.

Beni en çok rahatsız eden yayalara selam verdiğimde öküze bakar gibi bakmaları. Şehir içinde yaya bir grubun içinden yavaşça geçiyorken selam verip teşekkür ediyorum, mal mal bakıyorlar :D Aynı durumda kalan var mı, yoksa bizim Kocaeli'nin milletine mi has bu durum?

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar bu bir tercih meselesi değil, bilmiyorsanız öğrenin.Bisikletliye korna çalınmaz.İlla selam vermek isteyen varsa camını açıp elini çıkarıp el kaldırsın yada sallasın.

Ayrıca...sadece bisikletliye değil kimseye korna ile selam verilmez.Korna bir gürültü kaynağıdır.Mecbur kalmadıkça kullanmamak gerekir.Araçta en az kullanmaya özellikle dikkat etmeniz gereken şeydir korna.

Battal Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
El sallama konusu açıldıda geçen gün bir araç yanımdan geçti ve sağ ön koltukta oturan kişi tek elini çıkarmış elini sallıyordu ama banamı sallıyordu yoksa rüzgarı elinde hissetmeye mi çalışıyordu anlayamadım... :)

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan
Tepki
27
Bisiklet
Kron
Korna çalınır mı yahu adam korkar. Korkanı var korkmayanı var. Arabayla giderken illa selam vereceğim kardeşime diyorsanız hafifçe bisikletliyle aranızda 1.5 metre mesafe kalacak şekilde yaklaşın , camı açın ve vuvuzelanızı çıkarım 3 kere öttürün.
:) Yahu rampa yukarı çıkarken ve terler saçlarından aşağı sağanak şekilde yağıyorken selam verip alsan ne olur almasan ne olur. Yeni adetler çıkarmayın başımıza... Dikkati dağıtmayın sonra gazetelerde forumlarda "bisikletli selamlı kazalara son" diye organizasyonlar yaşatmayın bizlere. Verin dikkatinizi yollara bisikletli görürseniz de sıkıştırmayın yeter. Ona selam gibi gelir o hareket.

Şaka tabi şaka gönlünüz nasıl rahat ediyorsa öyle davranın :)

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Benimle ayni istikamete giden bir bisikletli varsa rahatsiz etmeden yanindan gecerim 2 metre sonra dortluleri bi 3-4 saniye yakar camdan elimi uzatir selam vererek devam ederim. Cunki arkadan calinan korna ister istemez tedirgin edip kondisyonu bozabilir. Karsidan gelen bisikletliyse sellektor yapip kisa kisa korna caliyorum. Yaklasirkende elimde selam veririm. Kistaslarim. Boyle:)) benm seridimden giden bisikletlilerden cogu selamima karsilik vermiyor cunki ne oldugunu anlamiyor sanirim :) Ama karsidan gelenlerden hep karsilik almisimdir.

• Beğen
Tepkiler: Sefa

ErenAslan

Üye
Tepki
40
Bisiklet
Peugeot
ben bir gün libadiye caddesinden bulgurluya doğru giderken kaldırımdan genç bir adam el hareketi yaptı,bişey söyleyecek sandım ve durdum.adam elimi sıktı,tokalaştık :) , kolay gelsin dedi,eyvallah sağol dedim sonra şaşkın şaşkın devam ettim yoluma :)

• Beğen
Tepkiler: aertan

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Kornayı bisikletli kişi ya da grubu dikkatli birşekilde geçmenin ardından tek bir dat ile ve mümkün ise araç içinden el ile selam vermek ya da zafer işareti yapmak en sevdiğim selamlama şeklidir hem rahatsız etmiyor hemde size moral veriyor

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Gündüzleri işe giderken İzmit Sekapark'ın içinden geçiyorum. Tam saat 08:30 civarında şehir içine doğru ilerleyen bir bisikletli ile nazikçe selamlaşıyorum. (Son bir ayda denk gelmedik) Ahan da o benim diyen var mı içinizden?

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
225
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Araç geçişine müsait şerit varken çalınan kornayı genelde taciz amaçlı algılıyorum ilk önce. Yandan geçerken el sallayıp selam verdiklerinde uyanıyorum duruma:D