Yolda bisikletçiler nasıl selamlanır?

bajak

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Salcano
Karadeniz sahil yolunda sık sık bisiklete binen arkadaşlar görüyorum. Nedense hep araba kullanırken denk geliyor. Bu durumda nasıl korna ile selamlamak gerekiyor. Bir usulü var mıdır? Genelde 4-5 defa kısa kısa basarım kornaya. Yada hangi kornada ne anlamak gerekiyor? Hani tam tersi durumlarda size çalınan kornalardan ne anlıyorsunuz?

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Bisikletliye asla korna çalmamak lazım. Korna beni çok rahatsız ediyor. İlla selamlamak istiyorsanız elinizi sallayın.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Evet doğru, ayrıca birbirimizi selamlamak içinde varsa bir standart şekil öğrenmek isterim..

bajak

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Salcano
Bölünmüş yolda veya arkadan 70-80 ile geçildiğinde zor.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
aracınızın ön ve arka camına bisiklet sticker'leri yapıştırarak,bizden biri olduğunuzu anlayabilirler :)

• Beğen
Tepkiler: Oğulcan Yürek

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
arkalarındayken değil de yanlarından geçtikten sonra korna çalabilirsiniz.. arkadan korna çalarak gelen bir araç beni de ürkütüyor çoğu zaman

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Korna bir selam şekli olamaz. Bisikletçinin en rahatsız olduğu şeylerdendir. Bisikletlinin yanından "1,5 metre ara mesafe ve uygun hızla" geçerken camınızı açıp elinizi sallarsanız unutulmazsınız. Hatta forumdaki olumlu anılarda isimsiz kahramanlardan biri olursunuz. Saygılar.

Erhan Acar

Aktif Üye
Tepki
258
Bisiklet
Trek
Bisikletçi kornadan rahatsız olmamalı, aksine seyir halindeyken her zaman korna sesini beklemelidir...

Korna beni rahatsız etmiyor, Çanakkale taraflarına gelirseniz ve beni görürseniz istediğiniz kadar kornaya basabilirsiniz ;)

bajak

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Salcano
@sedat saraç

Az da olsa performans yapanlar da denk geliyor :)

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
beşiktaştan sarıyere kaptırmış tek başıma giderken yanıma bir araç yanaştı sağ koltuktaki arkadaş camdan suluk uzattı :) aracın arkasında arkada mtb ler bağlıydı. iyi bir selamlama yöntemi :)

• Beğen
Tepkiler: Max Torque

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Kısa kısa çalınan kornalar asla rahatsız etmiyor beni. Böyle geçen arabaların arasından da elimi kaldırırım. Kendim bisikletçi gördüğüm zaman da o şekilde selam veriyorum arabayla.

Kafası biraz çalışan herkes de arkadakinin ne amaçlı kornaya bastığını anlar çok rahat.

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
doru diyosun abi.bize oyle bigun denk geldi.gençler gelin mangal yapıyom dedi.biz tabi bıraktık bisikleti filan

Battal Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Bisiklet konumundayken karşı yönden bisikletli geliyorsa ve hız varsa mecburen eliniz ile ufak 1 hareket yaparsınız...

Araç halinde iseniz bisikletliyi arkadan geliyorsanız biraz hızınızı yavaşlatın korna ile bi ritim tutturun... En azından bisikletli sizden ürkmez .

;)

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Bu "1" işaretinin esprisi nedir? Bisikletçiler arasında genel geçer bir metod mu bu? Yani karşıdan gelen bisikletliyi selamlamak için işaret parmağımla 1 yaparsam aniden frene asılıp "Hayırdır birader? Bir şey mi oldu?" tarzı muhabbetler yaşamayalım sonra. :D

Ahmet SARI

Daimi Üye
Tepki
220
Battal Yılmaz 1 beğeni aldığını mı ima ediyor?:p

Ben de Rabia hareketi yapıyorum "yürü git lan" hareketi yapıyorlar..