Yalnız Başına Turlamak Hakkında Sorularım

veli uşak

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Sedona
Köpekler bölgecidir, bölgelerinde gezersem tabikide sana havlayacaklardır ve seni o bölgeden geçene kadar korkutacaklardır. Bisiklet aynakolu döndüğü için ona tav olurlar köpek geldiğini gördüğün an bisikletten inip yürüyerek ordan geçtiğin zaman bir sorun olmayacaktır. Ben 10 köpeğin arasından böyle yaparak geçtiğimi biliyorum tabii geçerken gel kızım gel oğlum hanimiş cici köpekler hanimiş benim oğlum diyerek de onları yumuşatmak gerekiyor :)

• Beğen
Tepkiler: MeTaLioNs
Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.074
Bisiklet
Scott
köpekler konusunda gereken cevaplar verilmiş bana bişey yazmak kalmamış :) tek sürüş konusunda rüzgara karşı zorlanırsın,hız konusuda aynı. grup halinde birbirlerini çektikleri için hem süratli gidiyorlar hemde rüzgar yemiyorlar öndekiler hariç :) bisiklette sorun çıktığında lastik patlaması vs tek başına zorlanırsın, canın sıkılır,düşme,takla atma vs durumlarda yardım edecek kimse olmaz. bence eskişehirde grup bul ve onlarla takıl.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Tek basima cok tur yaptim. Yaninda biber gazi yada 50 liraya satilan sok cihazlarindan al. Yada para harcamak istemiyorsan herhangi bir durumda sele borunu kadrodan sök. Isini gorucektir :)

Sezer İmamoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Bisiklet
Sedona
köpeklerden de korkarım ama ben gözüm tutmadığı insanlardan korkarım çünkü yalnız uzaklaşsam çoğu zaman birileri önümü kesmeye çalışıyor nedense bende kendimi biraz daha geliştirerek o bölgeden hızlı bir şekilde sprint atarak gidiyorum bazıları sigara için koşturuyor(yanlış anlamayın ben asla sigara içmedim ve asla içmem de) köpeklerden korktuğum zaman Allah ne verdiyse bastırıyorum aklımdan bütün çözüm önerileri gidiyor :)

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Bugün Eskişehir çevre yolunda 3 4 serseri yanımdan geçiyordu yaklaştılar baba nerden dedi birisi bende uzaktan değil dedim bastım çingenlerin bolca bulunduğu mahallelerden biriydi,nereye gidiyorsun dediler cevap vermedim bile ayıpmı oldu bilmiyorum ama bastım gittim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Yorumlara bakıyomda çevrelerimizde ammada sorunlu insanlar var, kimisi sıkıştırıyo kimisi yol kesiyo vs vs,, sizce böyle hastalar varken zavallı kendi halinde bir köpekten korkmaya gerek varmı? Sonuçta o bir hayvan zarar görmezse zarar vermez ama bu tip insanlar zarar vermeye çok meyilli, ALLAH hepimizi bu sosyopiskopatlardan korusun, ne diyimm.. .s .s

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@Yakup548

sakın durma. ben bir kere durdum dersimi aldım. para ve sigara istediler. o sırada yanımızdan geçen 2 adamdan yardım istedim. o sırada bastım pedala, çocukta arkamdan koştu küfür ederek. tabi para vermedim. sigara kullanmıyorum zaten, kayıpsız atlattım. ama çocuk tiner yada uyuşturucu içmiş gibiydi, yavaş konuşuyodu, gözleri dumanlıydı

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
Yorumları okudum düşündümki şanslı yerdeyim çingene yok tinerci yok bir kaç köpek hariç başka yok gittiğim yerin bir tarafı deniz bir tarafı bina ve dağ manzaralı. Tek eksik bisiklet yolu yok

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
Eskişehir i pek bilmem ancak nere olursa olsun eğer kalabalık ya da sosyalite ortamı olmayan yerlerde tek gezmenizi kesinlikle önermem. Heleki şehirlerarası bir yol planı için asla tek olmamalısınız. Kulaklık takılı müzik dinlerken daha geçen hafta birinin arkamdan koştuğunu son anda farkettim topukladım . Ne amaçla olursa olsun bisikletin arkasından koşulmaz bunun iyi niyet olduğunuda hiç sanmam. Birde nolur nolmaz belki teknik bir sorun olur birşey olur bilirsiniz allah korusun sağlık sorunu çıkar eder arkadaş olmalı bence. Birde dediğiniz gibi köpeklere güven olmaz ne zaman ne edeceklerini kimse bilemez. BENCE tek olmamanızda fayda çok.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
Youtube'da rastladığım şu videodan sonra, köpeklere dair en ufak bir çekincem kalmadı. Adam aşmış:

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Köpek meselesini ben fazla büyütmüyorum.2 hafta önce yağmurlu bir akşamda 2 tane köpek saldırdı.Bir anda.Biri paçamdan çekti , yerlerde ıslak olunca kayıp düştüm.Vurmak istemedim köpeklere sadece onları uysallaştıracak sözcükler ve hareketlerde bulundum.Bıraktılar gittiler :D Yazın didim ve kuşadası yolunda hep çoban köpeği saldırısına denk geldim.Yavaşça yoluma devam ettim yanıma kadar geldiler sonrada gittiler.

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
Bravo, çok soğukkanlı bir insanmış, ben o tümeni görünce aralarına dalmak yerine muhtemelen alternatif yollar aramaya başlardım.

Kendisinin hayvan dilinden anladığı kadar hayvanlar da küfürden anlıyormuş yalnız, özellikle beyaz olan küfür duydukça mahçup oldu, puslu bakmaya başladı.

Tepki
0
İsim
MUHAMMET SAFA GÜNDÜZ
Bisiklet
Sedona
ben izlerken gerildim. kişisel gelişim videosu gibi. herkes gaza gelip böyle bi durumda ortaya dalmazsa iyi olur. Allah korusun yarı yolda dayanamayıp sogukkanlılıgını kaybederse iyi sonuçlar çıkmayabilir.

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Hakan abinin videosunu izlerken ben oturduğun yerde heyecanlanıp korktum.
Ben yinede böyle bir köpek sürüsü görsem yaklaşmadan geri dönerim çünkü 10 sn anca soğukkanlı olabilirim.
Hakan abiye de nazar değmesin Maşallah.

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
@veli uşak

Yumuşatma olayı iyiymiş ama iriyarı bir kangal köpeği olunca insanın kanı donuyor :D,

Bu arada size şüpheli görünen biri varsa en güzeli hiç durmadan basıp gitmek, nasıl olsa koşsa bile sizi yakalayamayacaktır.

Eğer sizden daha ileride olan biri varsa duracakmış gibi yapıp yanına yaklaşınca bir hamle ile basıp gitmek te mantıklı olabilir.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
valla bu köpek kovalama olayında yavaşlayın falan diyorsunuzda bir keresinde ben gece 03:00 te bir yoldan kaptırmış gidiyordum, birden köpek benle beraber koşmaya başladı o an aklıma hiçbirşey gelmeden tüm gücümle bastım gittim. orada yavaşlasam belki ayağıma saldıracak bence bu pek iyi bir yöntem değil :) o riski alamam ben. Uzaktan görseniz belki yavaş giderseniz birşey yapmazlar ama bazen aniden çıkıyorlar o zaman ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz.

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
77
Bisiklet
Salcano
Bisikletimi aldığım zaman benimde aklımda tek tura çıkma fikri var tabi bir kaç kişi olursa da fena olmaz ama tek çıkarsam eğer gerekli önlemimi almadan yola asla çıkmam biber gazı filan yanımda bulundururum kesinlikle he eğer köpek çıkarsada karşıma eğer kaçamayacak bir durumda isem kesinlikle bisikletten inip kendime siper olarak kullanıp oradan gitmeye çalışırım he çok ısrarcı olursa bende bağırır üstüne bisikleti sallarım artık korkup kaçar her halde :D Bir keresinde tek başıma yirmi kadar köpek kovalamıştım fakat sonra durup saldırırlar diye geri çekilmiştim :D

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
10-11 Mayıs tarihinde ilk kez grup halinde tura gideceğim bakalım grupla sürmek nasıl oluyormuş,çok heyecanlıyım şimdiden :)
Köpek çıkarsa Hakan abinin yaptığını deneyebilirim 3 e tek yiyosa gelsin :)

veli uşak

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Sedona
@Gürkan ÇELİK

bacağı kaptırmak istemiyorsan en mantıklısı durup da geçmek bence :)

• Beğen
Tepkiler: Gürkan Ç.