Yağmurdu, çamurdu şekerim eririm diyenlere gelsin....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@mehmetsunu

pozisyon meselesi diyelim,ama asla seni eleştirmiyorum mehmet kanki dostum , evli olan diğer dostlarımıda,

yol bisikleti

1- evlilik tanımaz
2- uzun yollar için 100 km ve üstü
3- idman bisikleti 100 km 'de
4- hızı sevenler için
5- haftada 3 gün 100 km yapma durumu,işten müsait olanlar için

kısacası bekarlar için,bir kişiyi kaybettim ,malesef aytekini,parmağına yüzük takdı,:aglyrmngaa:

Scudo

Ormanci

Üye
Tepki
128
Bisiklet
Merida
@mehmetsunu İlla niye cevap arıyorsunuz ki, ben de aynısını fitness kullanan biri olarak MTB'ler ve şehir bisikletleri için söyleyebilirim :)

Tamamen beklenti ve ihtiyaç meselesi.
Beklenti ve ihtiyaçlarınız farklı olduğu sürece, size uymayanı "gereksiz, faydasız, aptalca, neye yarar ki?......vb." falan gibi nitelendirmek baya bi yanlış olur.

Bisiklet illa günlük hayatın bi parçası haline gelecek diye bişey yok. Bisikleti yanlış yorumlamışsınız sanıyorum biraz. Zaten aynı yorum üzerinden gidilseydi, bugün yol, tur, fitness, şehir, MTB vs. şeklinde birçok kullanım alanına yönelik bisikletler piyasaya çıkmazdı.

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.611
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Dün yol bisikleti ile çıktım çıktığımda yağmur yoktu ama sonradan yakalandım 20 km kadar , hayatımın en zevkli dakikalarını yaşadım süperdi .

• Beğen
Tepkiler: mustafa ç

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet üzerine uzun bilimsel araştırmalarım sonrası HAFIS formülasyonunu buldum. HAFIS H=hafif, F=fonksiyonel S=sağlam. Bu formülasyonun beni ulaştırdığı tür kensinlikle ve kesinlikle fitnes bisiklettir. Bu nedenle fitnes misyoneri oldum. Fitnes bisikleti her platformda son nefesime kadar anlatmaya ve yaşatmaya devam edeceğim. Siz yinede misyonerlere dikkat edin. Gözünüzü kapatıp diz çökmenizi isterlerse bilinki elinizdeki bisikletide alacaklar demektir.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Her bisikletin kendine göre bir yapılış amacı var tabii. Hiç birinde Fitness bisikletindeki çok yönlülük yok, daha spesifik amaçlara hizmet ediyor ya da daha az görevi daha iyi yapıyor diyelim. fitness ise on parmakta 10 marifet hesabında.. @mehmetsunu bizim kategorinin çok yönlülüğünü başka tarzlarda aramak yanlış. 4 mevsim bir bisiklet bir insanın yaşam tarzı hem performans aracı olacaksa tek çözüm fitness.

Alcan bir fitness takacan 4 mevsim ince lastik, azıcık havasını indirecen, bir de çamurluk, deyme keyfime.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.777
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@mehmetsunu

Bisiklet üzerine uzun süredir gerçekleştirdiğiniz bilimsel çalışmalardan ötürü sizi tebrik ederim. Bu büyük bilgi birikimini uygulamaya da dökmeniz, mesela işimiz bittiğinde katlayıp cebimize koyacağımız tipte bir bisiklet geliştirmeniz dileğiyle.

Yol bisikletinden beklentileriniz eve yeni alınan gıcır tost makinesinin mutfak robotu, kahve makinesi, futbol topu ve cep telefonu işlevlerini de görmesini istemeye benzer.

Mtb ve büyük abisi downhill, cross, fitness, cyclocross, endurance, racing, time trial ve daha saymadığım birçok bisiklet türünün var olma amacı ise ihtiyacın çeşitliliği. Fitness bisikletiniz ile dağları, tepeleri aşamayacağınız gibi ortalama bir yol bisikleti kullanıcısının tozunu yutarsınız. Demekki fitness da her derde deva mucize ilaç değil ;)

mehmetsunu

Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İbrahim A.

IMG_4431.JPG

Dostum tam olarak demek istediğim budur.

@Sadettin Z.

Dostum beni niye anlamak istememekte direniyorsun. Ben fitnesı ironman e benzetiyorum. Yaptığı hiçbir işte rekor kırmayan ama her işte beceri sahibi. Joker eleman.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.384
Bisiklet
Focus
@Asusmune
bu kesişme kümesine hybrid bisiklet koymalısın zaten bunun için yapılmış adı da üstünde :cool:

• Beğen
Tepkiler: aksephios

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@mehmetsunu Senin çizimi görünce birden gülmeye başladım. Almanyadan gelen birisi bana ağrı kesici vermişti.
Kutu üzerinde de " Herbişey için" diye not düşmüş :) Harbi senin Fitness herbişey için :):) çok yaşa emi..

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
:D:D:harika::harika:
https://www.bisikletforum.com/dosyalar/img_4431-jpg.38464/

mehmetsunu

Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fırat Y.

Hibrit olmaz fırat dostum. Hibrit yanlış anlaşılıyor. Onun yerine nerdeyse tüm üreticilerce kabul gören bir tür olarak fitnes.

• Beğen
Tepkiler: Ormanci

anilimaca

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
H. Anıl İMACA
Bisiklet
Specialized
Hey gidi ilk bisikletim, Carraro Big 829 HD 18 kilo, 2,25 CST lastikler yağmura yakalanmıştım ama iyi gidiyordu =)

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Yol bisikletinin yanına bir de zorlu şartlarda kullanılacak çamurluklu bir şehir tur bisikleti ya da dağ bisikleti bütün sorunların çözümü bence.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.384
Bisiklet
Focus
@mehmetsunu o zaman resimli anlatıma geçiyorum :asik:
kanımca herbişeyden azcık isteyenler için fitness den daha kullanışlı olan bisiklet hibrit denilen aşağıdaki makinadır, bununla bozuk yollarda da gidersin,uzun tura da çıkarsın yeteri kadar hız da yaparsın,şehir içinde de rahat edersin, bir yol bisikletcisi olarak ikinci bir bisikletim olacaksa böyle bir şeyi tercih ederim, bence fitness yol bisikleti almaya cesaret edemeyenlerin durak noktası , fitness ile yük taşırken de bozuk arazide de rahat edemezsin

crossway.jpg

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.295
Bisiklet
Scott
İzmir de yaşarken bir keresinde Güzelbahçe'den yeni çıktım, çıkar çıkmaz, Asansör'e gelene kadar yağmur,dolu, fırtına Allah artık ne verdiyse, sudan artık ne kadar nefret ettiysem, eve geldiğim de yıkanmak istemiyordum. O zaman altımda yol bisikleti yoktu, 700+28 lastikli sportster p3 var dı. Yağmur da bisiklet sürmek güzel olur da, deli yağmurda çıktığına çıkacağına pişman oluyor insan.

• Beğen
Tepkiler: aksephios

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Dün yağmursuz başlayıp yağmura yakalandık yol bisikleti ile .. Yağmurluk almıştım .. alt taraf serin diye uzun tayttı.. walla eve kadar geldik ama rahatsız da olmadım.. Sonuç olarak ortalama hızım düştü.. Bisikleti temizlemek ve zinciri yağlamak gibi zorunda kaldığım ek işler çıktı.. Öyle özellikle yağmurda sürücem ben diye kastırmam..

Ha bir de frenlerin tutmaması ek zorluk..

vercenik

Üye
Tepki
37
İsim
Ibrahim Y.
@Fırat Y.

İşin doğrusu bu olmuş yada bütçeniz ve yeriniz müsade ediyorsa 3 bisikletle ideal çözüme ulaşabilirsiniz. Bir yol bisikleti, bir MTB , birde fitness/hybrid/şehir bisikleti..
Fitness Bike hiç bir zaman yol bisikletinin verdiği keyfi vermiyor, hybrid'lerde hiç bir zaman tam bir MTB olamıyor.

• Beğen
Tepkiler: Fanonn

dcansin

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Focus
efenim, yağmuru umursamadan, kar ve çamur demeden sizi taşıyan yol arkadaşınız he daim güzeldir. Bu da bizden size gelsin efenim.
Yağmur ve dehşet ıslandıktan sonra ki madalya'nın mutluluğu paha biçilemez.
Yanımda ki arkadaşın total hali ve bende de durum aynısı.
Velhasıl, pedallarınıza kuvvet efenim.

Dosyalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Neşeniz daim olsun efemmm. Yapacağınız yarışta başarılar dilerim.

@dcansin