Yağmurdu, çamurdu şekerim eririm diyenlere gelsin....

Scudo

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Asusmune Erimekle falan alakası yok bunun, bisiklet kayıyor yapacak birşey yok. Videoda da gördüğün gibi adam tın tın korka korka gidiyor, mecbur değilsem hele yol bisikletiyle yağmurlu havada yola çıkmam.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ben yağmurda çıkmam ama yolda yakalanırsam yapacak bişe yok :D
yolda çok yakalandım. havuza girsem böyle ıslanmazdım o derece.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@taner07 Dün akşam ki yağmurda yenikapıda yakalandım ama ısrarla Beşiktaş'a gidecem dedim. Yeni bisiklete hada alışamadığımdan ve yol kenarları çamurlaştığını gördüğümde bayagı yavaşladım ama baktım olacak gibi değil sağ şeriti işkal ettim :) rahatladım. strava da 22.8 gösterdi ama dediğin gibi yol bisikleti yağmurda işleri zora sokuyor.

@chnkrmz Aynen :) Fena da olmuyor :)

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Fuji
Hergün kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim; Sabah yağmurda binseydim, akşam aynı ıslak kıyafetleri kullanmam gerekirdi. Diyebilirsiniz ki yağmurluk vs. kullanın. O da içeriden ıslatıyor ve yağmur kıyafet kitim mesela şirkette kalmıştı. Bisikleti her gün çamurdan arındırmam gerekir. Ve İstanbul trafiğindeki araba sürmeyi bilmeyen sürücülerle mücadele etmem gerekir. O nedenle yağmurda sürmemeye çalışıyorum. Yani bana yağmurda hobi harici günlük kullanım için sürmek eziyet.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu yazılanlardan yol bisikletinin pekte matah bir alet olmadığını düşünmeye başladım. Yağmurda sürme, karda sürme, alışverişe gitme, şehiriçinde sürme, tayt dışında birşey giyip sürme, spd siz sürme, sürmeoğlu sürme. peki ne işe yarar bu alet....

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
yağmurda çıkmam ama yolda yakalanırsam da keyfini çıkartırım :p

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Selahattin saraç

Aktif Üye
Tepki
255
İsim
selahattin
Bisiklet
Merida
@Asusmune Hamit abi dün bende senin gibi yolda yakalandım yağmura, dinmesini bekledim nitekim dindi ama şöle bi sorun var yerdeki tüm suyu çamuru bi güzel üstüme başıma yedirdim. Sanırım kışın çamurluk takmam gerekecek.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@selo06sarac Selahattın aynı sıkıntı bende oldu. Islanmadık zerrem kalmadı, Allah'tan dönüş yolunda yağmur kesti. Dün rekorumu egale ettim ama o da korkarak pedalladım, yerler inanılmaz kötüydü ( ilk yağmurla çamurlaşan mıcır ) ama yinede 22.8 ortalama 55,5 yüksek süratle turu tamamladım.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@taner07 sadece bisiklet kaysa yine iyi, arabalar da kayıyor

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@mehmetsunu

Deniz yükseldiğinde balıklar karıncaları, dalgalar çekildiğinde karıncalar balıkları yer. Havalar güzelken yanından uçup gittiğimiz mtb sürücüleri havaların ve zeminin bozulduğu yerlerde nanik yaparak yanımızdan geçer.

Yol bisikleti güzel havalarda akıp gitmek, kötü havalarda evde trainer üzerinde kondüsyon bisikleti olarak kullanmak için ideal.

deathsidestory

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
Cem
Bisiklet
Diğer
Zevk meselesi elbette, zevk için biniyorsan binmemeyi tercih edebilirsin. Ben işe gidip gelirken biniyorum, kuru ya da yağmurlu gün farketmeksizin; otobüsle gitmekten daha az zorluyor. Bir cumartesi gecesi ertesi gün tura çıkayım hevesiyle yattığımda, ertesi sabaha yağmurla uyanırsam ben de binmemeyi tercih edebiliyorum ama normal bir iş gününde fark etmiyor yerler ıslakmış, lastik inceymiş, rüzgar üfürmüş, komşu teyze cama çıkmış falan... Riskli mi, evet riskli. Normal günde yaşadığın riskten sadece biraz daha fazlası. Zorlayıcı mı, evet zorlayıcı. Normal günde zorladığından sadece biraz daha fazlası.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
scott scale 30,yağmur çamur dinlemezdi,teker dişli idi,1.70 hacim,korkmadan dalıyordum mazgallara,kısa mesafede müthiş zevkli idi,hele belgradda ,fox yüzlük maşanın keyfine vardım,çekmeköy ormanlarında,aydosta,
bi dedikki gidelim bakalım tekirdağa ne yahu gitmedi bisiklet 195 km ,
hadi gidelim dedik 140 km izmit hay allah bisiklet gitmiyor,76 senesinde pejo yol ile uzun gittiğim günleri hatırlayınca ,
bu 26 jant dağda kısa mesafelerde uygun idi,kartepe 150 km 'de 26 jant resmen traktör idi,uzun yolların piri yol olmaya bence devam edecek,tabi misyonu uzun yollar olanlar için,sürat açısındanda önemli bi unsur

Selahattin saraç

Aktif Üye
Tepki
255
İsim
selahattin
Bisiklet
Merida
@Asusmune Abi sende ki perfprmansa hayranım zaten. Valla bu yüzden yol bisikleti almayı bile düşünmüyor değilim. Hatta iş yerimdeki imkanlardan dolayı böle eski birşey bulup onunla uğramayı da düşünüyorum ama ona daha vakit ve tecrübe lazım.

• Beğen

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
çamurluk yok, yerler ıslakken hızlı gidemiyorsunuz. kaymasını bir kenara bırakın beyaz gömleğin çamur olmasını istemezsiniz ve ayrıca yavaş gitmek risk oluşturuyor trafiğin akışına göre ani hızlanmalar yapmanız gerekebiliyor fakat çamurluk olmadığından hızlanamıyorsunuz.

• Beğen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sadettin Z.

Dostum evrimde ayakta kalanlar güçlü ve güzel olanlar değil ortama ayak uydurabilenlerdir. hala cevabımı alamadım. Alışverişe gidemeyeceksem, iskarpin giyip süremeyeceksem, takım elbise giyip işe gidemeyeceksem, 10 kg lik yağ tenekesini, terkisinde 3 yaşımdaki çocuğumu (gerçi bizimki sırık gibi oldu artık) taşıyamayacaksam yani hep arzu ettiğimiz üzere günlük hayatımın bir parçası haline gelemeyecekse bu aletin ne işe yarar...

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
@mehmetsunu
evrimin güzel bir kuralına değinmişsin mehmet kardeşim yalnız evrimin diğer önemli bir kuralı da çeşitlilik ne kadar fazlaysa başarı da o kadar güçlü olur, tek bir bisikletten her şeyi beklememek lazım :bsmagryr: