Ümit 2036 10 Folding(Alloy)

kenya64

Üye
Tepki
11
İsim
Kenan Yavuz
Bugün işe gidiiş gelişte yaklaşık 3km kullandım, gayet eğlenceliydi, bir süre sonra fotoğraf ve deneyimlerimi paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya
Scudo

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@kenya64 hayırlı uğurlu olsun, ben de merakediyordum, siz memnun kalırsanız sağa sola öneririz, f/p olarak iyi görünüyor

• Beğen
Tepkiler: kenya64

kenya64

Üye
Tepki
11
İsim
Kenan Yavuz
Şöyle 3 gün özeti çıkarayım :)
Ben 43 yaşımdayım ve yaklaşık 100 kiloyum, bunlar handikap elbette. Ev ile işyerim arası 1.5 km (Yaklaşık) ve neredeyse tamamı düz bir parkur. Öğlen de eve geldim ve 3 günde toplam olarak bu yolu 5 kez gidiş-geliş olarak katettim.
Yürüyerek ortalama 17-18 dakika süren işe gidiş yolumu bisiklet ile 5-10 dakika arasında katettim. Tamamı araç trafiğinde olan en kısa yolumda 5 dakikada gidebiliyorum ama trafikte kalmamak için sürekli hızlı gitmem gerekiyor. Araç trafiği olmayan (ara yollar) yolları kullanırsam hem zemindeki bozukluklar hem de daha rahat sürüşten dolayı 9-10 dakika arası sürüyor.

Genel malzeme kalitesi gayet yeterli, ama sanırım ilk zamanlar vidaları sürekli sıkmak gerekiyor. Direksiyonu sabitleyen vidayı ilk günün sonunda iyice sıkmama rağmen bugün biraz dönüklük oldu tekrar sıkmam gerekti.

Katlanma konusunda problem yok ama direksiyonu katlamak için bir vidayı sonuna kadar açmak biraz zaman kaybettiriyor, asansör için direksiyonu katlamama gerek kalmıyor ama arabanın bagajına koymak için mutlaka katlamak gerekiyor.

Genel olarak, şimdiye kadar neden almadım diye bir pişmanlık var ve acaip eğlendim 3 gündür.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Bisikletçi arkadaşın bana söylediğine göre bunlarda da arabalardaki gibi rodaj süresi varmış. Yani parçalar birbirine alışana kadar vitesten ses gelmesi, parçalardan gıcırdama gelmesi ya da çabuk gevşeme olurmuş. ortalama 300km den sonra bisiklet size (ağırlığınıza vb) alışır ve daha stabil olurmuş. Tekrar hayırlı olsun @kenya64

• Beğen

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
@kenya64

Tekrar hayırlı olsun. Mesafeniz çok kısaymış işe gidiş geliş olarak. Ben 35 km mesafeye gidiyorum. 15 km'sini bisikletle gidiyorum. Kalanında katlayıp otobüse metrobüse biniyorum. İlk aldığımda 20 dakikada gittiğim yolu şimdi 8-10 dakikada gidiyorum. Zamanla alışıp daha çok seveceksiniz. Farklı yollardan giderek mesafeyi uzatmaya başlayacaksınız. Katlamaya falan da alışırsınız. Keyfini çıkarın.

• Beğen

kenya64

Üye
Tepki
11
İsim
Kenan Yavuz
Bugün yağmur sebebiyle kullanamadım, haftasonu hava iyi olursa şöyle 10 km kadar bir sürüş yapayım diyorum. O zaman kalite de iyice belli olur.

bilginfun

Üye
Tepki
20
İsim
İrfan
Bisiklet
b'Twin
Ümit Folding 2036 modeli başta olmak üzere Salcano İzmir,Salcano Easy Lux ve Carraro Flexi 121 modellerinden birini almayı düşünüyorum.Carraro'nun fiyatı biraz daha yukarıda fakat 21 vites olması gibi bir artısı var.Bu bisikletlerden hangisini önerirsiniz?

retroturk

Üye
Tepki
0
İsim
Gokhan
>bilginfun: her hangi bir marka hakkında tavsiye veremem. Sadece Mosso Marine 20 adlı bir model var. Görünüş olarak güzel... Eğer almadıysanız, kafanızı karıştırmak gibi olmasın ama onada bir bakın derim. Mosso Marine 20'yi görünce benim kafam karıştı çünkü. Görünüş olarak bana sağlam bir bisiklet hissi uyandırdı... Ama Ümit Bisiklet arkasında, boşver diyenler oldu...Salcano EasyLux güzel ama değişik bir tasarımı var. Karar verirseniz bizleride haberdar edin...Yorumlarınızdan bizde faydalanalım.

angvil

Üye
Tepki
13
İsim
ibrahim
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar. Ben de 1 ay içinde bir katlanır bisiklet alacağım. İşe gidiş geliş 10+10 km yapacağım. 500 mt dik bir yokuşum var. Zaten çıkmak zor .
Carraro flexi 121 almayı düşünüyorum. En büyük sebebi 21 vites ile yokuşlarda da rahatlık sağlaması. Aynakol 48. Flexi 106 da ayna kol 42.
Bu bağlamda salcano izmir ayna kol 52 olduğundan düz ve uzun yolda çok daha iyi gibi. Ama 52 ayna kol ile en küçük viteste bile yokuş çıkmak çok zor olsa gerek. Bu sebeplerden En uygun Carraro flexi 121 geldi. Fikirleriniz nedir ? Ümitin fiyatı çok uygun ama ayna kol 42 gibi görünüyor. 140 Tl daha ucuz, portbagaj ve çamurluklar var. Yine de Carraro çok daha iyi gibi.

HakanT

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Diğer
herkese merhaba, dün ümit bisikletin katlanır modelini aldık eşim ve benim için ve alır almaz test ettik, öncelikle eşimin kullandığı bisikletin arkasına çocuk koltuğuda taktık arka selenin üstüne,
çocuk koltuğunun ayak koyma yerleri pedallara denk geldi koltuğu mümkün olduğunca geriye ittirmek zorunda kaldık bu şekilde pedalları kurtardı.

Her yere baktım bu fiyata bisiklet yok malesef, yani diğer markalardan tek bisiklet alacağım paraya 2 tane almış oldum.

Biniş keyfi olarak, pek rahatsız edici bir durum göremedim, frenler biraz yavaş tutuyor oda tabiki daha ilk ayarları yaptıkları için ve ilk denememiz olduğu için sanıyorum zamanla oturacaktır.
yokuşlarda biraz yoruyor haliyle ama öldürmüyor, yıllardır bisiklete binmemiş birisi olarak tabi kondisyonda sıfır, eşim ve ben hafif yokuş yukarı hafif yokuş aşağı bir yerde bindik.

En önemlisi de 2 sinide katlayınca bagaja sığdılar. Bagaj boş olacak tabi, çocuk koltuğunu da arka koltuğa koyduk, bisikletler bagajda duruyorlar yani, canımız istediğinde çıkarıp binebiliriz askı aparatı vs. olmadığı için tak çıkart

muhabbeti olmuyor. buda büyük bir artı. şimdilik bu kadar, bindikçe anlatırım. Yalnız eski üyelerden bir tavsiye alabilirsem sevinirim çocuk koltuğu tavsiyesi olarak, bu kadar teferruatlı bir koltuk istemiyorum aslında

bildiğin sandalye gibi bir koltuk ayakları olmadan ve arka selede sabit bir yuvaya, çıtçıtlı bir mekanizma gibi takılıp sökülebilen bir koltuk arıyorum nereden bulabilirim, Ankara'da, ektekiler gibi, şimdiden teşekkürleraa.JPG eeee.JPG

Ahmetek

Üye
Tepki
71
İsim
Ahmet EK
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ümit katlanir aldım hanıma 700 tl ye gayet güzel. Geçen yıllık sen daha güZel. Fala para vermeye gerek yok bence

aytac0707

Üye
Tepki
0
Merhabalar,
Ben de Umit katlanır almayı düşünüyorum. Coğunlukla oğlum kullanacak, 8 yasında. sele ve gidon ayarlaması ile rahatlıkla kullanabilir mi , fikir verebilirseniz çok sevinirim..

Tşk

utkucycle

Üye
Tepki
32
İsim
Utku
Merhaba arkadaşlar, Ümit katlanır bisiklet ile son durum nedir? Kullanıcı arkadaşlar memnun mu acaba? Almayı düşünüyorum da fikirlerinize ihtiyacım var

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dgncsk

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
Dogan
Bisiklet
Ümit
tesadüfen başlığı gördüm. bu tip çocuk koltukları bence yeterli korumayı sağlayamaz. tam olarak bacak diz ve kolları ve dirsekleri içeride tutabilen türde koltuklar kullanmak lazım. daha iki gün önce 2 sn liğine arkamı dönünce, bizim köpeklerdne birinin oyunu yüzünden, ben geri dönerken bisikletin devrilmekte olduğunu görüp atlayıp bisikleti tuttum yere çarpmadı ancak kızım koltukta oturduğu için epeyce uzun bir mesafeyi düşer pozisyonda aldığından korktu. ben bisikleti tutup kaldırabildiğim için yere çarpmamış olsada koltuk yere yaslandı. eğer korunaklı tipte değilse çocuk açısından risk oluşturur. bizzat gömrdüm ve seçip aldığıma memnun oldum. aynı şekilde kask da öyle. aman diyeyim. herşey bir yana çocuklarımız bir tarafa. bence alışveriş sitelerinden bir model seçip onları almak lazım. polisport vs gibi markalar uygun fiyatlı. 14 15 km ye kadar polisport un sele önünde konumlanan modeli çok uygun bisiklet kadrosu büyük ise. yoksa arka bagaj üstüne denk gelen ve tüm sırtı koruyan modeller var. 140 150 tl den başlıyor. polisport bilby en küçük model ve öne doğru bağlıyorsunuz. sizin önünüzde yer alıyor. diğerleri ise arkada bagaj bölümünde takılıyor.

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güncel şekilde yorum yapabilecek kullanıcılardan yorumlarını rica ediyorum. Memnun musunuz, ne kadar süredir kullanıyorsunuz, olumsuz yanları neler?

kumutlu

Üye
Tepki
4
İsim
kemal oğuz
Merhaba arkadaşlar. Bugün internetten aldığım ümit katlanır bisikleti teslim aldım. Modeli ümit 6.20 olarak yazıyor üstünde. Evde kurulumunda yaptım. Henüz deneme imkanı olmadı.

Garantisini imzalatmak için eve en yakın servise götürdüm. Lastiklere hava bastırdım kontrollerini yaptırdım. Bisiklet yolunda bi 500 metre deneme imkanım oldu. fiyatına göre gayet güzel ve stabil geldi bana. Malzeme kalitesi güzel. katlanması kolay. çok dik bir yokuşu çıkmaya çalıştım ancak başarılı olamadım. bunda hem benim uzun süredir bisiklet sürmeyen bacaklarımın yetersizliği hem de 6 vitesin negatif katkısı da oldu. ancak düz yol ve tatlı meyiller için vitesleri gayet yeterli. Daha uzun kullanım sonrası elimden geldiğince yazmaya çalışacağım.

Alalı yaklaşık bir hafta oldu. Bisiklet genel anlamı ile güzel. Fiyat performans ürünü. Yakın arkadaşım benden hemen önce Carraro Flexi 121 almıştı. Onu da deneme imkanım oldu. Vites sayısının çokluğu özellikle dik yokuşlarda baya avantaj sağlıyor. bir de tasarımı gereği gidon eğimi ile sele arası Flexi de daha kısa. Gidon geriye doğru eğimli kullanış açısından daha rahat geldi. 2036 ise katlanırken flexi ye göre daha avantajlı ve dengeli şekilde katlanıyor. yakında buraya karşılaştırmalı foto koymayı planlıyorum.

son fotolar

Dosyalar