Ümit 2036 10 Folding(Alloy)

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Ümit bisiklet bana daha derli toplu geldi.Aksesuarlı olması avantaj.Daha sonradan aksesuar almak özellikle katlanabilir olarak bulmak zor ve masraflı olacak.İsteğe bağlı olarak aksesuarlar çıkarılabilir.Aldıktan sonra ihtiyaç olduğunu anlıyoruz.Decathlondaki bisiklet aksesuarsız.Fiyatının düşük olma nedenlerinden.Mondial hi-ten çelik iyi işlenmemiş hantal çelik.Tavsiye etmem.

Scudo

engin huz

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
@Sercan Can

ben btwınden aldım zaten kızıma uygun fiyatlı ümit mi alsam diyorum

osmanalba

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Btwin markasını size şiddetle öneririm kendim kullanıyorum 2senedir tık yok istanbulda gezmediğim yer kalmadı servisi çok ilgili çok efendi çocuklar garantisi sağlam güvenilir öyle bizimkiler gibi kaptı kaçtı değil yani konuyu yeni gördüm sırf bu markadan bahsetmek için üye oldum siteye saygılar

Tepki
44
Ümit bisikleti geçen sene satın aldım. Parlak metalik beyaz boyası, shimano vitesleri ile oldukça cazip gelmişti ama ilk kullanımdan itibaren gözüme eksikleri çarpmaya başladı. Sahip olduğum herşeyde olduğu gibi bu ürünü de çok titiz kullandım ve sıksık kontrollerini yaptım.
2. kez çıktığım Göztepe sahil turumda, ki henüz toplamda 10 km bile olmadan arka lastik gümledi. Hava ayarı birkaç gündür kullandığım ve çok şişik olmadığı için bu durum canımı sıktı. Lastik sorununu hallettlikten sonra fren sorunu yaşadım, arkadeki v fren kollarından biri kırıldı, jant ayarı kısa sürede bozuldu ve tekerlek 8 çizmeye başladı. Bu kadar hassas olmasını belemediğim için soğudum ve sattım. Decathlon dan yaz sonunda B-fold aldım. Şimdilik bir sorun yaşamadım umarım böyle de gider.

Burak Kr.

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba

Bu tarz bisikletlerle yokuş çıkmak normal şehir bisikletleriyle çıkmaktan zorluk açısından farklı mıdır? Mesela benim önümde işe giderken iki seçenek var: Ya Barbaros Bulvarı'ndan ya da Şişhane'den olmak üzere en az bir yokuş tırmanmam gerekecek. Bunlar bu tarz bisikletlerle zorlar mı? Bir de ümit 2036 yı başka kullanan ve yorum yapabilecek olan var mıdır?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Valla dostum sabahları bu yaşlı oğlan işe giderken Kayışdağının eteklerinden ortalarına kadar tırmanıyor, senin ilgilendiğin bisikletin liginden başka bir marka ile.
Dönüşte de farklı bir güzergahta, 30 rakımdan 140 rakıma çıkıyor, kimi yerde düz, kimi yerde senin şişhane yokuşu kadar dikleşen satıhta.

Kron FD1000

Bkz. "İşe Bisikletle Gidenler" başlığı.....

Burak Kr.

Üye
Tepki
0
Çok teşekkürler Murat Bey, ayrıca estafurullah, bisiklet kullanan biri hiçbir zaman yaşlı olarak anılamaz. :)

Selim T07

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba katlabilir bisiklet olarak ümit fiyatı açısından markayı tercih etmeyi düşünüyorum forumun açılma tarihi epey var bu süreç içinde kullanan varmı? yorumlarınızı bekliyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Beklentilere göre değişir iş. Çok ortada bir karar. Bütçe-performans eğrisinin optimum noktasını bulmak lazım. Bence biraz daha bütçeyi arttır ve alternatifleri kurcala.

kenya64

Üye
Tepki
11
İsim
Kenan Yavuz
Değerli dostlar merhaba,
ben de 43 yaşımda bisiklet almaya niyetlendim, 6.katta oturuyorum ve asansör de küçük, dolayısı ile katlanır bisikletler daha cazip geliyor.

Kullanım amacım, en başta işe gidip gelirken kullanmak. 1.5+1.5=3 Km toplam yol. Tamamen düz bir yol.
Bunun haricinde (Samsun'u bilen bilir) haftasonu ya da akşamları sahilde turlamak. Sanırım en uzun mesafem 15 Km yi geçmez.

Şimdi asıl soruya geleyim,
konuda adı geçen Ümit 2036 vitesli ve alüminyum katlanır bisikletler içindeki en uygun fiyatlı model. Yukarıdaki bir yorumda okuduğumuz gibi malzeme ve işçilik olarak pişmanlığa sebep olur mu. Yoksa biraz daha ekleyip dahon v.s. gibi bir marka mı almak lazım.

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
kenya64 merhaba.Ben İstanbulda yasıyorum. Fatsalıyım ve Samsunu da biraz biliyorum. Sahilinde epey dolaşmışlığım var. Sahil kesimi bisiklet için oldulça uygun. Dahon Vybe c7a modelini kullanıyorum. Memnunum şimdilik. Ümit katlanır konusunda bilgim yok. Ancak belirttiğiniz mesafelerde giriş seviyesinde Dahon size yetecektir. Sorunsuz kullanırsınız.

• Beğen
Tepkiler: kenya64

kenya64

Üye
Tepki
11
İsim
Kenan Yavuz
@yusufclp merhaba :)
Samsun'da görüp deneme imkanım olsa Ümit 2036 tereddüt etmeden alırdım ama insan görmeden karar veremiyor. Haftaya Ankara'ya gideceğim, orada bayide bulabilirsem deneyeyim bari. Yoksa ya dahon ya da decathlon da ne varsa onlardan birini alacağım artık.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@kenya64 merhabalar,
Katlanır güzel seçim olacaktır. Ben de 3-5 km binerim diye aldım ama şimdi haftasonu gelse de uzun tur yapsam diyorum sürekli. O sebeple almışken kesinlikle en az 7, hatta 8 vitesli bir model düşünün. ankarada bütün modelleri görebilirsiniz, dahon tern ümit geotech, hepsine bakıp karar verin derim. Ama elbette uzun süre kullanmak ve sağlamlık konusunda dahon. Ben de çok araştırıp dahon aldım çok memnunum. Ama forumda geotech btwin tern kullanan arkadaşlar da var, bir bakın

• Beğen

kenya64

Üye
Tepki
11
İsim
Kenan Yavuz
Asıl sorum,
Ümit ile Dahon arasında ciddi fiyat farkı var, ümit pişman eder mi? Yani arıza v.s. çıkarıp keyfimi kaçırırsa kötü olur, hevesim kaçarsa daha da binmem.

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Kron`un da katlanabilrlerinin fiyatları uygun Dahona göre. Kullananlar da memnun forumdaki yorumlardan anladığım kadarıyla. İncelemenizde fayda var. Bir de Kronlara bakın derim ben.

• Beğen

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Ben de açıkçası kron fd 500 alıyordum ama bitmiş, dayanamadım biraz dişimi sıkım dahon aldım. Kron 0 bulmak zor ama bulursanız gercekten @yusufclp ın da dediği gibi gayet iyi. Ben ümit konusunda da çok olumlu düşünüyorum. Özellikle uzun yolculuklar düşünmüyorsanız bence iyi bir tercih olabilir. Kullanmadım ama deneme imkanım oldu. Kardosu iyi fakat katlanma mekanizmasını hiç denemedim. Dahası dahon da alsanız sorun yaşayabilirsiniz, malesef sorunsuzluk garantisi yok:) ama çözülemeyecek bir sorun olacağını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Yusufclp

kenya64

Üye
Tepki
11
İsim
Kenan Yavuz
:) Bugün Ankara'dan Ümit 2036 bisikleti aldım, kurdurdum ve arabanın bagajına attım Samsun'a geldim.
Samsun'daki esnafın esnaflığı bilmemesi yüzünden taa Ankara'dan aldım, adam taksitle şu fiyat diyor, peşin diyorum, aynı olur abi diyor.

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
kenya64
Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın. Deneyimlerinizi ve fotoğraf paylaşmanızı beklerizi.

• Beğen