Ümit 2036 10 Folding(Alloy)

Tepki
1
Merhaba,
Eşim için katlanır bir bisiklet almayı düşünüyorum.(Tabi bende hevesle binmeyi hayal ediyorum :) )
Çeşitli markaları araştırdım Dahonun eco serisi ve Kron üzerinde duruyordum ki son anda Ümit katlanır bisikleti gördüm. Doğrusu forumda yazılanlardan ötürü bir önyargım vardı. Fakat bisikletin özellikleri kadrosunun aliminyum olması jantlarının cift katlı aliminyum olması ve genel olarak Shimano parçaların kullanılması ve bu özelliklerin 400tl civarında rakamlara satılıyor olması sebebiyle katlanır bisiklet seçimimi ümit bisikletten yana kullanacak gibi duruyorum. Yakın zamanda gidip yakından inceledikten sonra sipariş vermeyi düşünüyorum.
(link)

ereyonum sitesinde bisiklet 400tl ye 12 taksit ile alınabilmektedir.
(link)

Bisiklet çocuk bisikleti bölümüne konmuştur. Ama yetişkinlerin de kullanabildiği bir katlanır bisiklettir.

Acaba Ümit marka bisikletin bu modelini yakından inceleyen, kullanan ve kullanmakta olan var mı?
Görüş ve önerilerinizi bekliyorum..

Murat.

2036 10 FOLDING (Alloy)
KADRO
20" Alüminyum Katlanır
MAŞA
20" Alüminyum
JANT
20" Çift Kat Alüminyum
LASTİK
20x1.75
FREN
Logan Alüminyum V-Fren
VİTES
6
VİTES KOLU
Shimano SL-RS35
ARKA ARTTIRICI
Shimano TY-18
RUBLE
Shimano TZ-21

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok net değilim yalan söylemek istemem, ancak herhalde buydu... 5 Haziran 2011 Pazar günkü Boğaz köprüsü geçişinde bir ablamızın altında bu bisiklet vardı, sabah toplanma anında Taksim meydanında gezinirken gördüm ilk, daha sonra köprüye girerken tekrar kendisinin yanından geçtim. Muhtemelen de Harem'de biten turu tamamlamıştır kendisi. Yani bu katlanan bisiklet o gün İstanbul yollarında 18 km yol katetti. Zannetmiyorum ki kötü bir bisiklet olsun.

Tepki
1
Henüz bisikleti görme fırsatım olmadı ama bende nedense parasının hakkını fazlaca verecek bir bisiklet olup ihtiyacımızı karşılayacağını düşünüyorum. Her ne kadar parçaları dışarıdan gelerek burada montajı yapılarak imal ediyor olsa da yerli bir firmanın ürününü alınmasının bisiklet sektörünün gelişmesi açısından bir destek olduğunu düşünüyorum.

engin huz

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
birde vitessiz modeli var 290 tl çok uygun fiyat acaba nasıl....

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
(link)

Bu da
20" KATLANIR CAPTAIN 318,00 TL
Bu çelik tabii :)

Kadro 20 " Hi-Ten V-Fren Katlanır
Vites 6 Vites SHIMANO SL RS35
Maşa Hi-Ten V-Fren
Fren Ön-Arka V-Fren Set
Gidon Katlanır tip
Jant Tip MONDIAL Çift Duvar Alaşım Jant, 36H
Lastik 20 X1.95 " CST "
Zincir "KMC Z50"
Hazne JOYTECH 6 Vites
Flibir SHIMANO 6S
Arka Aktarıcı SHIMANO TOURNEY RD-TZ50
PEDAL Katlanır tip
Aksesuar Çamurluk , Port bagaj

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Diğer markalara haksızlık etmek istemem ama bu bisikletlerin ederi bence bu kadar. Tabi bi kaç parçasının elden geçirilmesi gerekir.

engin huz

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
mondıal fiyatı çok uygun hem vitesli hemde 319 tl süper fiyat .acaba kalitesi nasıl yakından incelemek lazım .ümit ise bana pahalı geldi ümite 479 tl vereceğime decatlondan vitesli bfold alırım 500 tl ye ..

Furkan-B

Üye
Tepki
0
@engin huz

Hocam bfold vitessiz ve 399 TL btwin hoptown 5 i kastediyorsanız oda 799 TL ?

Furkan-B

Üye
Tepki
0
(link)

İstanbul Bayrampaşa mağazasında 399 TL. Vitese gelince, tek vites yazıyor yani vitessiz..?

engin huz

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
aynı bisikletin beyazı izmir decatlonda vitesli olarak 499 tl ...ben gözümle gördüm ellerimle dokundum ...hatta alacaktım ,daha sonra hoptown 5 aldım ..

• Beğen
Tepkiler: Furkan-B

ergin111

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Cannondale
babama fazla kilolarından kurtulması için bugün bu bisikletten aldık.1 kere kullanıp adam balkona koymus oldukça ucuza geldi bize 0 ayarında.genel izlenimlerim katlama mandalları fena değil direksiyonun mandalı bir takılıyor.Çok akıcı değil.Onun dışında bence goruntu bakımından tatmin edici.kaliteside gayet iyi geldi bana.Hiç bir yerinden çat çut sesi gelmedi.Bisikletçi lastiklerinin ve iç lastiklerinin dandik oldugunu söledi.yokuş çıkarken hiç zorlanmadım.türk markalarına karşı olumsuz bakış açısına inat gittik bunu aldık.babam daha iyi olsun gidek 0 alalım demesine rahmen ümit aldırdım.Bide barend alayım babama kullansın adam(cağız).Sıkılsın bana kalsın oda iyi olurdu.İlk defa katlanabilir bisiklet kullandım acaip eğlenceli geldi bana

engin huz

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
@ergin111

sorması ayıp kaç paraya aldınız ..

ergin111

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Cannondale
na ayıbı kardeş 275 e aldık.kendi bisikletimide 2. el almıştım.sağolsunlar bir yerlerde bisiklete heveslenip cabuk vazgeçen tipler var.Tabi peşin alıyorsun millet genelde taksitlendirip alıyor.

engin huz

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
vitesli değil mi....birde foto eklesenizde görsek....

birde 275 tl çok uygun bir fiyat

ergin111

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Cannondale
6 vitesli kendisi
http://www.umitbisiklet.com.tr/urun-detaylari.asp?kategori=Folding&serino=2036%2010

ergin111

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Cannondale
(link)
rsim yapıştırmayı beceremedim linkten inceleyebilirsiniz

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
B Fold 20'ler tek vitestir, B Fold 5'ler (yine 20") 6 viteslidir. Belki modeli farklıdır, markası ve görünüşü aynı olmasına karşın. Çünkü hiçbir B Fold 20 çok vitesli olamaz...

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
@Halil EROĞLU

Evet dediğiniz doğru.İstanbul dechatlon'da bfold 20 tek vites var.Ama bfold 20 yazmıyor sadece bfold yazıyor.Bu gün aradığımda bfold 5 modeli 20 gün sonra İstanbul dechatlon şubesine geleceğini öğrendim.

Model sıralaması gerçekte şöyle :

Bfold 3 ( Türkiye'deki mağzalarda ya sadece Bfold yada Bfold 20 yazıyor.Bu nedenle bir karışıklık olmuş.) Özellikleri:Hi-ten, tek vites , 20'' tekere sahip
Bfold 5 Özellikleri:Hi-ten , 6 vites , 20'' tekere sahip
Hoptown 5 : Aluminyum , 6 vites , 20'' tekere sahip
Hoptown 7 : Aluminyum , göbekten vites sistemi, 20'' tekere sahip

Tepki
87
Ümit bisiklet'i arkadaş için aldık. Yakından gördüm, denedim.
Fiyat/performans harikası.
Bunu yazan benim altımda kendi topladığım 2.000 €'luk oyuncağım var. Bir bilen olduğumu düşünerek yazıyorum :)
Selamlar...