Türkiye'de en fazla abartılan marka sizce hangisi?

Sizce Türkiye'de ve özellikle forumumuzda en abartılan bisiklet markası hangisi?

• Cannondale

• Canyon

• Giant

• Merida

• Scott

• Specialized

• Trek

• Focus

• Orbea

• Cube

• Diğer

• Toplam katılım
    375

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Tolga Çelebi
Tabiki copy-pasta :D Coğrafya uzmanı değilim ama Sedona ismi ortakların kısaltması densede Sedona Kanyonundan gelmektedir.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi
Scudo

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Türkiye de bilemem ama forumda en çok abartılan canyon gibi geliyor bana bir çok konusu var açılmış tamam güzel fiyat performans iyi bisikletler yapıyor ama abartmayada gerek yok sonuçta bisiklet yarış kazandırmıyor onu kullanan bisikletçide iş diğer taraftan sworks de araba fiyatlarına bisiklet sattığı için fiyatlarını abartılı buluyorum. Yoksa güzel kadrosetler çıkartıyor.

• Beğen
Tepkiler: C. Tiryaki

BF Okuru

Üye
Tepki
2
cannondalenin bağlantı noktaları çok çirkin sanki kaynakçıda çatmışlar gibi. kanyonlarda keza profilleri çatmışlar sanki oda çirkin bu listede pinarello hanımı neden göremiyoruz beyoğlu konsomatrisi gibi ağır makyaj yapar asıl abartı kendileridir. Bir tarmak öylemi ama onungücünü kibarlığını estetiğini her an hissedersiniz yolda o tuhaf gacır gucur ağlamalar olmaz güçlü ve asildir. Burada düpedüz kıskançlık sözkonusu

mertsimsek76

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Mert Şimşek
Bisiklet
Mosso
Bence Specialized cok abartiliyor.. her nedense bilemiyorum ama hep gordugum kirilmis karbonlar da specialized a aitti.. bir kere 5 yerinden kirilmis bir tarmac gormustum..

SM-N7502 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muaz Ş.

Üye
Tepki
70
markadan bağımsız olarak bisikletlerin fiyatlarını abartılı buluyorum.

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Güzel bir sürü psikolojisi modellemesi olmuş, tebrikler :harika:

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Geotech'i 3 yıl önce aldığımda çok yavaştı, dandik bisiklet bu diyordum. Şimdi çok hızlı gidiyor, hiçbir parça da değişmedi. Bence Geotech'in biraz abartılması gerekiyor :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@z. usta

Ne kadar da ezbere konuşmuşsunuz. Cannondale bağlantı noktalarını ne ara kontrol edip incelediniz de bunları söylüyorsunuz? Canyon da buna dahil. Pinarello desek, anket listesine girmemesi gayet normal. Dünyada ilk 5'e giren bir bisiklet markası abartılsa ne olur abartılmasa ne olur? Sadece Pinarello değil, Colnago ve Cérvelo'nun da ankete eklenmemesi gayet mantıklıca olmuş. Specialized'e aslında kimsenin bir şey dediği yok. ABD'nin en bilinen markaları arasında olması onun büyük olması için yeterli tıpkı The North Face gibi ama forumda abartılıyor mu? Evet hem de epey abartılıyor fakat bu kötü bir şey değil, tam aksine iyi bir şeydir.

Edit: Orbea ne zamandan beri abartı oldu onu da anlamadım. Şu forumda toplasan 10 tane kullanıcısı yoktur. Çok büyük ve kaliteli bir marka ama forumda çok da abartılmadı aslında.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Elestiriler hep specialized uzerine yogunlasmis. Son gunlerde forumda yazilip cizilenler de cabasi.
Aktif pedalin bu durumu fark edip, forum uyelerine ozel bir aksiyon planlamasi gerekiyor, yoksa forumcular katinda işleri yaş, millet sogumaya baslamis markadan.
Specialized firmasi bu yazilanlari bir gorse, valla saniyesinde alirlar distributorlugu, cok hassas adamlar.

• Beğen
Tepkiler: C. Tiryaki

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Scott u kimse gormemis sasirtti acikcasi.
Secilmemesinin sebebi muhtemelen alt segment bisikletlerinin yurticindeki yayginligi.Simdi aslina bakarsak millet Specialized demis pahali bulmus s works e sallayan da var.Evet pahali s works hemde cok pahali ama neye gore pahali ? Simdi gidip amiral gemi ile normal kadrolu modeli kiyaslarsak hesap kitap karisirAtiyorum mesela Scott foil fiyatlarina bakaniniz var mi ? Mesela yeni foil 20 3800 euro civarinda,hmf karbon kadro ustunde mekanik utegra set ile birlikte scott uretimi syncross jantlar var.Bunun hmx karbon olani var s-works ile kiyaslanmasi gereken model buda,fiyati 8-10 bin euro. Keza giant desek 40 bin liralik yol bisikletini bilmeyeniniz yoktur,merida,trek vs vs bunlardada durum ayni.
Demem o ki kiyaslamalari denk olan nodellerle yapmiyoruz.Markanin birisi ulkeye hep ust seviye bisiklet sokmustur dogal olarak fiyat bandi yuksektir.