Türkiye'de en fazla abartılan marka sizce hangisi?

Sizce Türkiye'de ve özellikle forumumuzda en abartılan bisiklet markası hangisi?

• Cannondale

• Canyon

• Giant

• Merida

• Scott

• Specialized

• Trek

• Focus

• Orbea

• Cube

• Diğer

• Toplam katılım
    375

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar,

Biraz önce (link) ve (link) konularını okudum. Tatlı tatlı çerez tadında bilgiler verilmiş. Başlık sahibi arkadaşa teşekkürler.

Bu konulardan yola çıkarak kendi kendime sorduğum soruyu sizlere de sormak, anket yapmak istedim.

Kuşkusuz hepimizin bisikleti çok güzel ve çok özel. Hepimizin gönül bağıyla bağlı olduğu markalar da vardır elbette. -Bu genellikle sahip olunan ilk bisiklet markası oluyor.- Ancak antipati duymasak da "görünen köy kılavuz istemez" düşüncesiyle hepimizin "x de nasıl bir balondur arkadaş yahu" dediği bir marka muhakkak vardır. Gayet iyi bir marka olmasına rağmen değerinden fazla değer gören, şişirilen markalar her sektörde olduğu gibi bisiklet dünyasında da var.

İşte bu başlık da bu yüzden var. Dökün içinizi a dostlar. Anket var ama aklınıza gelen bir diğer markayı da yazın. Abanın oylara...

Ankete elbette her klasmandan marka eklemeyeceğim. Seçenekleri Türkiye'de sıklıkla karşılaştığımız, erişmesi kolay ve bisiklet dünyasında öncü olan, kendini ispatlamış markalardan seçiyorum.

Scudo
Tepki
28
İsim
Ali Ö
Bisiklet
Bergamont
Birisi tutupta sedona yazarsa intihar ederim :D ulan o kadar araştırma yaptım sonunda verdim kararımı (galiba hala tam anlamıyla verebilmiş değilim maalesef ama %90 sedona olacak alacağım arkadaş) tutup biri o markanın abartılmış olduğunu yazarsa çok kötü hissederim. Arkadaşlar sedonayı yazmayın lütfen, yazacaksanız ben aldıktan sonra yazın hatta beraber yazalım ama almadan yazmayın :) inanın işkence gibi oldu artık seçmek :)

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Trek..
Trek kullanıyorum ve abartıyı en fazla hak eden marka..
Giant ise Giant olmayı hak ediyor çünkü anketteki 4 markanın kadrolarını büyük kısmını üretiyor.Kullandığınm Trek'te buna dahil..
Şipeşılayzıtın ise ismi abartı geliyor.Spesyal ürün şefin önerisi gibi :D
Tam damak tadınıza göre elit bir ürün ve kullanırsanız elit olusunuz hesabı..:)

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Specialized ve Trek aldı başını gidiyor. Focus ve Orbea etliye sütlüye karışmamış. Oh rahat.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Kesinlikle Specialized! Bisiklete 9-10 bin tl fiyat bicmisler. Grup set tam degil(aynakol vs. farkli markalar.), uyduruk bir jant seti var. Bu fiyata bu jant ne diyorsun; beyefendi siz kadroya para veriyorsunuz diyorlar.
Nasil bir kafadir anlamak guc.

OgulcanGuven

Aktif Üye
Tepki
191
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ayarsizsair aynı durumdayım,yaklaşık 1.5 aydır araştırıyorum kararımı Sedona'dan yana verdim,kötü yorum duyacağım diye ödüm kopuyor :eek:

• Beğen
Tepkiler: cihan cambaz

Bora Kıraç

Aktif Üye
Tepki
418
İsim
Bora Kıraç
Bisiklet
Scott
@NKurtuldu

Bu. Specialized'da Sora setli dandik jantlı bisiklet alabileceğim fiyata Cube'dan Ultegra'lı Mavic'li bisiklet aldım. Kadroların ikisini de deneme fırsatım oldu, rijitlik konusunda hiç bir farkları yok. Ee nereye gidiyor bu para :)

Tepki
28
İsim
Mert
Bisiklet
Sedona
specialized,trek,giant pahalı markalar kolay oluşmayan bisiklet marka imajlarını satıyorlar. Specialized fiyatları zaten resmi sitelerinde belli o yüzden distribütörde o fiyattan satıyor dolar kuru 3 liraya yakın. Bence genel olarak bütün yol bisikletleri pahalı. Ne markaya binersek binelim hiç bir bisikletin hakkını zaten veremiyoruz . Bence bisiklet işi tamamen fetiş meselesi insanlar beğeniyor alıyor binmekten keyif alıyorsa ne mutlu :)

Komponent olarak tabi campagnolo marka imajı pahalılık konusunda öttürüyor , ama bence de inanılmaz karizmatik duruyor , param olsa alırım:)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Specialized ve Trek tabii ki tartışmasız. :)

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon
Specialized donanımı zayıf pek övülmesi mantıklı değil abartıyı en cok hak eden marka canyon donanım kalite açısından

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Birazdan bana linç baslar diye dusunuyorum fakat canyon çok abartiliyor. Fiyatina soyleyecek lafim yok. Ama alt seviye karbon kadrolarin lastik gibi esnedigini bizzat gözümle gördüm. yay gibi esneyen kadroya ultegra donanim taksam ne olur, ksyrium jant taksam ne olur?

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@alwaysace 3300€ luk (kdv dahil) Canyon ultimate cf slx uzerinde 1000 kusur € luk jant seti ile geliyor.
Diger firmalarin bu f/p ye ulasmalari cok zor.
Cunku Canyon' da distributor olmadigindan, uretici ile tuketici arasinda para kazanan kisiler yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Canyon'da çok abartı bir marka.Bisiklet alacağım diye yazıyorsun,malum sarı sitedeki tok satıcılar gibi cevap atıyorlar

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon
Canyonu bende övmüştüm zaten :D

Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
Kesinlikle Giant. Specialized, Cannondale ve Trek çok oturmuş markalar. Giant bunlarla birlikte anılıyor her nasılsa. Ayrıca Trek Türkiye'de şişik fiyatlara satılıyor. Distribütörü ilginç bir fiyat politikası uyguluyor. Türkiye'den alınan her Trek'te kazık yemiş olursunuz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Ahmet Onur Çakmak

Tam da Canyon alma arifesinde böyle bir yorum gördüğüme üzüldüm. Bu olay CF SL 9.0 için de geçerli midir acaba bilginiz varsa? Almayı düşündüğüm model o açıkçası.

@NKurtuldu

Canyon'un kadro yorumunu sizden de alabilir miyim?

Ayrıca herkes gibi ben de Specialized dedim. O fiyatlar ve geçen günlerde gördüğümüz kadro olayı biraz abartı olduğunu gösterdi.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@Şükrü Güllüoğlu
bu listeye scott u da ekleyelim tam olsun