Triatlon Federasyonunun Skandalı!

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
@duyguny

Bu federasyonla triatlon sporunun hiçbiryere gidemeyeceğini neden hala anlamak istemiyorsunuz.Bütün etkinliklerinin tamamı baştan aşağıya rezalet.
-Bunlar TRİATLON sporunu bilmiyorlar,
-Bunlar yönetim nedir bilmiyorlar
-Bunlar sponsor bulmaktan aciz insanlar
-Bunların tek becerebildikleri federastonun titrini kullanmak.
Bakın tekrar yazıyorum.Artık triatlon ile seyirci olmanın dışında bir bağım kalmadı.Seyrettiğim her yarışta köle gibi kullanılan yarışmacılara gerçekten acıyorum.
Sorularım çok basit.
-Sporcu sayısını ne kadr artırmışlar
-Hangi klübün ne derdine hangi çareyi bulmuşlar
-Hangi ulusal veya uluslararası yüzakı dereceleri var.
vs.vs.
Spor bakanı uyuyor mu yahu.
Madsem bunlarda utanma yok,neden tutup kulaklarından atmaz

• Beğen
Tepkiler: Fırat Dizman
Scudo

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
güzel demişsinde abi,hangi spor bakanı atıcakki bunları!!!bakanın bu veya bun nun gibi branşların varlığından haberi varmı,2-3ay veya daha fazla olabilir master bayanlarda okçulukta dünya şampiyonumuz oldu,ama bakan bihaberdi,gazetelere manşet oldu bir küpürüde bende.Balık baştan kokmuş zaten.

B

BF Okuru

Misafir
@Ulaş Önol

mesafelerin hepsini aydoğan ulaş ölçüyor, onunda gps i doğru çalışmıyor sanırım, ona bi sponsor firma bulup yeni sezonda gps hediye etmeyi düşünüyoruz :)
yarışta özellikle sormama rağmen dönüşteki turuncu dubadan herkes kestirme yaptı ve buna engel olunmadı, allahtan gene sudan 1. çıktım, yüzme mesafesi de uzundu, diğerleri standart ve tamdı sanırım

B

BF Okuru

Misafir
köprü altından geçtikten sonraki karşındaki duba, ona yüzülecek dendi, millet köprü altından geçince hemen sola döndü, yaklaşık 10sn lik bi zaman kaybım oldu

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@duyguny

ciddimisin,bak bundan haberim yoktu biz tırmaladık ozaman! birde o mesafe 10 sn çok daha fazla eder.birde yüzmesi daha düşükm olanlarda dahada zaman açılır.bisiklete çıkınca bir bit yeniği olduğunu anladım ama bu olduğunu düşünmemiştim

B

BF Okuru

Misafir
sen o dubayı döndün mü
ben ve bahadır dışında kimse dönmedi bizden
10sn kadardır daha fazla değildir ya, çok uzak değildi, tekrardan öne geçmem de çok uzun sürmedi

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@duyguny

bu güne kadar eksik tur atan adam çok yakalayıp dikalifeye ettirdim,kendim öyle adice bir davranışta bulunmadım.

• Beğen
Tepkiler: m6rk

m6rk

Daimi Üye
Tepki
167
Otoritenin bozuk olduğu yerde suistimaller artar

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
konu başlığı farklı ama genel başlıkla çok farklı olmadığı için ,konu kirliliği olamması için buradan devam etttim: son 2 yılda 4. genel sekreterimiz oldu.diğer fed hiç araştırmadım sormadım,onlarda ne sıklıkla değişiyor diye ve bu değişim kime bağlı oda ayrı konu ama hiç iyi olmadığı görüşündeyim kişi daha branşın adını söyliyemeden gidiyor.başka bir enteresanlıkta şurada fed özerk yapıp devlet olarak tekmeyi basıyorsun üç kuruş yıllık meblağ belirliyorsun sonra genel sekreteri sen atıyorsun oazaman fed kendi sekreterini seçme lüksüne sahip olmalı,nasıl geçinirsen geçin diyor,ama benim dediğimden çıkma,böyle işte olmaz.tam birinle işe başlıyorsun,durumu anlatıyor,sıkıntıları çözümleri,vs yarın sabah sil baştan.

Levent Topcu

Forum Demirbaşı
Tepki
504
Evet, mayis ayinda gelen sekreter yine gitti. Tahminimce kendileri gitmek istiyorlar :)

B

BF Okuru

Misafir
kendileri gitmek istemiyorlar aslında, takip ettiğim ve kişilerle konuştuğum kadarıyla çalışan dürüst olarak işini yapan insanlar gönderiliyor...

Tepki
42
(link)

10 Ekim Pazar günü Riva’da yapılması planlanan Sprint Mesafe Triatlon Yarışı, Triatlon Federasyonu’nun gerekli izinleri almak için yaptığımız başvuruya cevap vermemesi nedeniyle iptal edilmiştir. (Dilekçemizi cevapsız bıraktıkları için yarışın iptal edildiğini bildirmemiz üzerine, Federasyon cevap vermek zorunda kalıp 3 gün içinde İstanbul İl Spor Müdürlüğüne bir yazı göndererek gerekli izinlerin verilmemesi kararı alındığını bildirmiştir.)

İkinci kez bir yarışımız Federasyon tarafından iptal ediliyor. Federasyon yarışlarımızı engelleyerek aslında bizi maddi ve manevi bir çok külfetden kurtarıyor ama bu durumdan en çok zararı sporcular görüyor. Federasyonların, bu gibi girişimleri yapanlar için aşılması gereken bir engel değil, yardım sağlaması gereken bir kurum olması gerekir.

Halbuki 2 yıl önce Sn. Hamdi Güneş federasyon başkanı şeçildiği zaman yaptığı duyuruda, aşağıda yer alan hedef ve proje vaatlerinde bulunmuştu. Bizde bu yazıyı okuduğumuzda sevinmiş, triatlon sporunun gelişmesi yönünde beklenti içine girmiştik. Ancak geçen iki sezon bu beklentilerimizi malesef boşa çıkartmıştır. Madem bu vaatlerin hiçbiri yerine getirilmeyecekti, o halde niçin böyle bir yazı yazma ihtiyacı duyulmuş ve spor camiası beklenti içine sokulmuştur.

Artık bol keseden atma devri kapanmalı ve yöneticiler sadece yapabilecekleri kadar konuşmalıdırlar. Bizim önerimiz bu sporu seven, bilen, uluslararası hedefleri olan ve bu hedefleri uygulama potansiyeline sahip kişilerin yönetim kadrosunda görev almak için uğraş içine girmeleridir.

• Beğen
Tepkiler: mcanb
Tepki
42
(link)

HEDEFLER :

· Altyapıya önem vererek Triatlon sporunu geniş kitlelere yaymak ve sevdirmek. (Bu konuda yapıldığı bilinen bir çalışma yok henüz.)

· Her yıl “Atatürk Uluslararası Triatlon Yarışması” organize ederek, bunu geleneksel hale getirmek
Sporcu sayısını artırıcı tedbirler almak. (Böyle bir yarış geçen 2 sezonda da düzenlenmedi.)

· Kulüp, sporcu, antrenör, hakem kısacası ülkemizde bu sporun var olmasını sağlayan herkesle işbirliği içerisinde hareket etmek. (İşbirliği içerisinde hareket edilmiyor malesef, yarış yapmamızı engelliyorlar.)

· Üniversiteler ile işbirliği yapılarak üniversite kulüplerinin sayısını artırmak. (Tek bir artış olmadı.)

· Uluslar arası başarıları artırmak için tüm sporcu ve kulüplere gerekli her türlü desteği sağlamak. (gerekli her türlü destek nedir ve bugüne kadar ne desteği sağlanmıştır ? )

· Antrenör, sporcu, hakem çalışmalarına hız vermek, Spor Eğitim ve Gelişim Kurulu oluşturulacak, bu kurulun sporcular, antrenörler ve hakemler için eğitim programları hazırlamasını ve yürütmesini sağlamak. (Spor Eğitim ve Gelişim Kurulu oluşturulmadı ve bu tür eğitim proğramları hazırlanmadı.)

· Daha fazla bölgede Duatlon Müsabakaları düzenlemek. (Eskiden olduğu gibi Sivas ve Kütahya illeri dışında duathlon müsabakası yapılan başka il yok. Bunlar da sadece kağıt üzerinde var olan 9 adet kulübün seçimlerde mevcut yönetim lehine oy kullanmasını sağlayabilmek için yapılan işi kılıfına uydurma yarışlardır.)

· 2012 Londra Olimpiyatlarına, oluşturulacak aday sporcularla özel çalışma programı düzenlenerek mutlak katılım sağlamak. (Aday sporculara özel çalışma programı düzenlenmedi. Federasyonun mevcut tutumuyla böyle bir olasılıkdan zaten söz edilemez.)

Tepki
42
(link)

PROJELER :

· Federasyonumuza daimi sözleşmeli yerli ve yabancı antrenörler alınarak, bu hocalar eşliğinde tüm ülkede ilkokul seviyesinden başlayarak taramalar yapılacak ve yetenekli gençlerden oluşan ekiple uzun vadeli planlar eşliğinde “YILDIZLAR PROJESİNE” start verilecektir. (İki yıldır böyle bir projeye başlandığını duymadık.)

· ELİT SPORCULARIMIZIN ve antrenörlerimizin eğitimi için uluslar arası bilgiye sahip yabancı antrenörlerin eşliğinde değişik illerde ve zamanlarda uzun süreli kamplar yapılacaktır. (İki yıl boyunca toplam 1-2 haftalık yabancı hoca eşliğinde kamp yeterli olamaz. Bunun yerine uzun vadeli kamp ve eğitimler fayda sağlar.)

· Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversiteler ile işbirliği içerisinde tüm okullarda diğer branşlar gibi triatlon branşının da yapılması için gerekli protokoller imzalanarak hayata geçirilecektir.Toplumun her katmanına hizmet götürmek ve triatlona her kesimin ilgisini çekmek amacıyla engelli vatandaşlarımıza yönelik “Triatlon Engel Tanımaz” projesini başlatarak engelli vatandaşlarımızın katılımı sağlanacaktır. (Bunların hiçbirisi olmadı tabii.)

· Ödül Talimatı çerçevesinde kulüp ve sporcularımıza maddi ödül verilmeye başlanacaktır. (Maddi ödül verilmeye başlanmadı.)

· Bugüne kadar sporcu, antrenör, hakem, idareci tüm Triatlon camiasının yarışmalarda konaklamaları sağlanmış olup, bundan sonrada pek çok Federasyonda olmayan bu uygulamaya devam edilecek olup, verilen harcırah tutarları da artırılacaktır. (Sadece ilk 5’e girenlere harcirah veriliyor. O da düzenli olarak ödenmiyor. Üç aydır verilmeyen harcirahlar olduğunu biliyoruz.)

· Bir yılda 4 Uluslar arası yarışmaya yüz akı ile ev sahipliği yapmak ve yaklaşık 70-80 ülkenin ülkemize gelmesini sağlamak her babayiğidin harcı değildir. ETU Asbaşkanı da olan Sayın Halil Kılıçoğlu’nun bu başarılı çalışmaları yine onunla ve onun desteği ile devam edecektir. (2000 yılında farklı ülkelerden 500'ün üzerinde sporcunun yarıştığı Alanya'da geçen sene 200 civarında sporcu yarışmıştır.)

· Triatlonun Dünyada yeni gelişen branşları olan Aquathlon, Cross Triathlon ve Kış Triathlonu Müsabakalarını düzenlemek. (Bunların hiçbirisi düzenlenmedi.)

· Tescil, lisans ve vize işlemleri çıkarılacak talimat ile Federasyonca yapılacaktır.Sporcu bilgi bankası oluşturulacaktır. (Gerçekleşmedi.)

· Bilgi Bankası ve Bilgi Edinme Birimi oluşturulacak. Tüm Camianın isteklerine anında cevap verilecektir. (Oluşturulmadı.)

· Triatlon Şurası yapılarak Triatlonun ülkemizde gelişimi ve yayılması konusunda master planlar hazırlanarak uygulamaya konulacaktır. (Şura yapıldı ama ortada açıklanan bir master plan yok.)

· Belli aralıklarla Triatlon ile ilgili dergi ya da bülten çıkartılarak, tüm Triatlon Camiasına ve okullara,üniversitelere ve kütüphanelere ulaştırılacaktır. (Böyle bir dergi veya broşür henüz çıkmış değil.)

· ETU ve ITU kurullarında Ülkemizden daha çok kişinin yer alması sağlanacaktır.

· Ulusal ve Uluslar arası gelişim kampları ve eğitim faaliyetleri yapılacaktır. (Yapılmadı.)

· İllerdeki mevcut kulüplerin triatlon branşı oluşturması sağlanacaktır. (Sağlanmadı.)

· Türkiye Şampiyonasında başarılı olan, Balkan, Avrupa, Dünya Kupa ve Şampiyonalarında ilk üçe giren sporcu ve kulüplerimize Federasyon Yönetim Kurulu kararınca belirlenen tutarlarda maddi ödül verilecektir. (2009 Türkiye şampiyonu olan sporcu ödül almak bir yana başkanın daha ismini bile bilmediğinden şikayetçi, yani verilen hiçbir maddi ödül yok.)

· İl Temsilciliği sayısı artırılacak ve daha aktif hale getirilecektir.

· Balkan, Avrupa, Dünya Şampiyonalarına daha çok sporcu ile katılım sağlanacaktır. ( 2010 Eylül ayında çok az sayıda sporcu ile katılınan Balkan şampiyonasını saymazsak, bu yarışlara Elit sporcu düzeyinde hiç bir katılım sağlanmamıştır.)

· Bugüne kadar büyük bir başarı ve özveri ile yürütülen ve federasyon faaliyetlerine ayni-nakdi büyük katkı sağlayan yerel yönetimlerle işbirliği geliştirilecek ve devam edilecektir.

· GSGM, Spor Toto, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü gibi kurumlarda sağlanan kaynak dışında sponsorluk anlamında çok ciddi çalışmalarımız vardır. (Çalışmalar devam ediyor halen galiba, tek bir firmadan alınan cuzi miktar sayılmazsa henüz alınan ciddi bir sponsorluk yok çünkü.)

· Kulüpler Birliği mutlaka kurulacak ve kulüplerin yönetime katılmaları sağlanacaktır. (Kulüpler birliği kurulmadı.)

· 1000 ‘ler projesi : 1000 Adet bone, bisiklet kaskı, eşofman ve spor ayakkabısı kulüplerimize dağıtılacaktır. (Böyle bir malzeme dağıtımı olmadı.)

· 500 ‘ler projesi : 500 Adet bisiklet alınarak kulüplerimize dağıtılacaktır. Bu malzeme yardımı ile ilgili gerekli sponsorlarımız hazırdır. (Üstelik gerekli sponsorların hazır olduğu yazılıyor ama kulüplere hiçbir bisiklet dağıtımı olmadı.)

B

BF Okuru

Misafir
Ctr ye yazdığım yazı...

Duygun Yurteri yazdı re: Riva Triatlon Yarışı İkinci Kez İptal Edildi.
Tarih Mon, Oct 4 2010 12:55 AM

bu da spor stüdyosunun konuyla ilgili yazdığı yazı..

(link)

alpay abi haklı aslında, gösterilen gerekçeler tamamen bahane, riva da düzenlenen organizasyonlar kadar profesyonel güvenli ve kaliteli organizasyonlar federasyon tarafından düzenlenememiştir

ilk koşu yarışında 40 kişiyle başlanıp 4. yarışta bu sayı 350 ye çıkıyorsa, ilk senesinde atletizm federasyonunun faaliyet takvimine bi yarı maraton koyuyorlarsa bu insanlar yarış düzenlemeyi biliyordur, ve bu çalışmaları engellemek yerine takdir etmeliler.

Onur'un bahsettiği kişilerin tamamı maddi durumu iyi olup bu işten keyif aldıkları için bu sporu yapıyorlar, hepsini çok yakından tanıyorum, bu sebeplerden dolayı bu kişiler sadece kaliteli organizasyonları seçiyorlar, türkiye nin en başarılı iron-man i oğuz omur un da tek bir federasyon müsabakasına katılmamasının sadece alanya müsabakasına katılmasının sebebi de budur...

Evet alanya öncesi çok güzel bir antrenman ve motivasyon imkanımızı kaybettik, ama federasyonun yaptığı bu engellemeler ne zeynel alhan'ı güzel yarışlar organize etmekten alıkoyacak ne de bizlerin sporu yapmamızı engelleyecek...

B

BF Okuru

Misafir
Türkiye şartlarında ciddi ve güçlü bir sponsor bulunmalı, Türkiye nin en büyüklerinden mesela. O zaman federasyon da düzelir kulüpler de yoksa ne siyasiler ilgilenir ne kulüpler.
Eğer federasyonun mevcut yönetiminden kurtulmak istiyorsanız bu konuda da işbirliği yapılmalı, herkes gücünü ve çabasını birleştirmeli.
Mesela öncelikle forumun yanısıra daha özel görüş ve önerilerimizi paylaşacağımız bir mail grubu kuralım derim.
Moderatör bikernomad olsun.

Levent Topcu

Forum Demirbaşı
Tepki
504
Bildigim kadari ile federasyonun bir tane email grubu vardı. Bir sekilde uye listesine ulasilirsa herkesi kapsayan bir platform olur.

Ben memnuniyetle katilirim, 10-15 kadar tanidik triatleti de listeye cagiririm :)

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@levo_redkid

o mail grubu aylar önce kapandı sanırım.

Levent Topcu

Forum Demirbaşı
Tepki
504
@Fırat Dizman

Yok abi duruyor:
(link)

Üyelerin email adreslerinin tamamı gözükmüyor. Adresi görmeden tek tek mesaj gondermek mümkün.