Toplumda bisikletlinin dışlanması

Scudo

krizagold

Üye
Tepki
119
İsim
Yavuz
Bisiklet
Diğer
Türkiyede bisiklet yolları kendi şehrimden örnek vereyim genelde ana yola çıkar :).Videoları gördükçe niye Türkiye demeden geçemiyorum.

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
Bisikletliler bile bisikletlileri dışlıyor ? Bugün veledromdayım. Tam virajı dönüp pedala asılıcam herif mtb ile önüme atlıyor. Tam kaçıyor gibi yapıyor sonra basıyor frene. 30 km hızla giderken oluyor bu olay ve 3 tur devam ediyor , bisikletçi bisikletçiye bunu yapıyorsa zaten toplumun geri kısmından hassasiyet bekleyemem.

@fahritus Abi o ne öyle ya kurgulanmış gibi adamlar resmen mafyacılık oynuyor , şok oldum

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Milyon kere acilmis bir konu daha. Hepimiz ayni dertten muzdaribiz. change.org'da yarin bir kampanya acip linkini de paylasacagim. Bakalim kampanya ilgi gorecek mi? Bisiklet yollari ve bisikletli ölümleri konusunda gelisme kaydedebilecek miyiz? Hep birlikte birseyler yapma vakti geldi de geciyor bile...

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@Gökhan BİROL özellikle fotoğraf ve videolarla desteklemeliyiz bunu. Yukarıda fahritus isimli arkadaşın paylaştığı videoya bakarsanız hepten bir şok geçirirsiniz. Bence en ilgisiz yetkili bile şok geçirir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@geloturikidakka kesinlikle katılıyorum taytı direkt dışarda bakıldığında ki şekliyle değilde üstüne bir kısa kapri vb. yada ince bir yelek giymeliyiz bence. Toplum ahlakına aykırı hoş olmayan rahatsızlık yaratabilen görüntüler oluşabiliyor ki bazılarımız yaşamıştır

Klasikci

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Yavuz.O.YILMAZ.
Bisiklet
Diğer
Şurda bile herkes sallamaya,palavra sıkmaya boş,boş başlıklar açmaya meraklı sonrada '''toplum dışlıyor öylemi'''önce birbirimizi sevsek ama nerde!!!!

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Klasikci birbirimize saygı göstermiyoruz normal insanlar nasıl göstersin.bisiklet yolunda saydım geçen 15 defa selam verdim birisi almadı.biz birbirimize sahip çıkmazsak napıcaz ki ?he bu arada herkez kendine sağda solda bisikletine bakan birisi gördümmü yardım ederim lastiği patlamıştır sıkıntısı vardr diye ama forumdakilerde nerde?

Klasikci

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Yavuz.O.YILMAZ.
Bisiklet
Diğer
@mehmet ulaş Benden aptalı yok desene benim bisikletin aynakolu '''kamalı'''ama ben yinede yanımda benim aynakola uymasada başka bisikletlere uyacak şekilde yanımda aynakol sökme aparatı,benim bisikletime uymasa 26-20 jant içlastik ve yine bisikletime uymasada yanımda bir sürü malzeme ile dolaşıyorum aman bir arkadaşım yolda kalır yardımcı olayım'''allah razı olsun dese yeter''' iç lastiklerede para felanda istemem niye yapıyorsam zaten!!!!

• Beğen
Tepkiler: Turan ve fahritus

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@mehmet ulaş Görmeyenleri disinda tutuyorum,

O selam vermeyen , burnu havada vs tipler her toplulukta var.Onlari dislayacaksin bir daha anca kendileri gibi olanlarla takilacaklar

Ama bizim milletimiz için 4s kurali geçerli oldugu için daha çok hoslarina gidiyor :)

kaslagit54

Aktif Üye
Tepki
185
İsim
Aybars
Bisiklet
Canyon
Mutasyon,varyasyon,seleksiyon,adaptasyon süreçleri bazen tersine işleyerek ortaya cehalet ve kontrolsüz özgüvenin bir araya geldiği tahammül ötesi numunelerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor.Bu tür yaşam formlarına her toplumda karşılaşılabilir.Birlikte yaşamayı öğrenmek zorundayız. (link)

• Beğen
Tepkiler: Dide

RexMortum

Üye
Tepki
44
İsim
Ömür
Bisiklet
Merida
çok afedersiniz de, ben onları tek başıma dışlarım. bizim burada dışlandığımı hissetmiyorum gerçi. tuhaflarına gittiğinin farkındayım. ama özellikle çocukların hoşuna gidiyo. zaten bizim buralarda canı sıkılan çocuk yapıyo heralde, o yüzden çocuk çok. neyse konuya dönelim. bisiklet aktivitenizi anlamsız bulanları siz anlamsız bulun. son derece cahil bi milletin böyle güzel bi aktiviteyi/hobiyi/sporu anlamsız bulmasını kim önemser ki? hadi ama beyler..

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Klasikci siz yanlış anlamışsınız.Bir bisikletçi bir bisikletçiye yardım ederse birlik olursa toplum bisiklete daha rahat alışır.Elbet başkası için öyle zahmetler yapılmaz ama kadıköy civarında bi Abla vardı bisiklete binince bayılıyormuş.Abi kadın bayıldı 1 Allahın kulu yardım etmiyo.Senin kadansım veya ort hızın başkasından daha mı önemli ? Mesela birisinin bisikletinde sorun var kalmış orda.Bilgilendir onu burda bisikletçi var şunu yaparsan daha iyi olur diye.Ayrıca lastiği patlamış olan varsada ben yavaşlarım geçerken bi yardım bişey var mı ? Diye sorarım.Ama söylüyorum halktan dışlandığımız kalmadığı gibi bazı bisikletçi gruplarıda kendi aralarında dışlanıyor.Şu ana kadar gözlemlediğim şey (alınmayın lütfen)pahalı bisikleti olanlar selam vermiyor.Hemde ne olursa olsun.

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş

Klasikci

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Yavuz.O.YILMAZ.
Bisiklet
Diğer
@mehmet ulaş Mehmet kardeşim aynı şeyi söylüyoruz zaten ben her daim yardım ediyorum bazıları aklınca aptal yerine koymaya çalışıyor oda karşılığını fazlasıyla alıyor benden.benim çok sevdiğim bir söz var''''herkes erkek olarak doğar ama ADAM olmak başka bir şey''''

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Toplumumuzda güçlü kudretli olmanın karşılığı ne kadar gelirin olduğuna bağlıdır çoğunlukla . Haliyle para , makam ve ünvan sahibi olmuş kişiler ulaşımda iş ve özel hayatlarında otomobil kullanır
lüks mağazalardan giyinir sporu da salonlarda icra eder senin benim gibi insanlara da çocuk gözüyle bakar ve eğer bir yere ulaşım anında önünde yer alıyorsan ya seni rencide edecek sözler söyleyerek yanından geçer ya da ani bir gaza yüklenme ile sana resmen küfreder bu vb şeylerle sıklıkla karşılaşıyoruz ama üzülerek söylüyorum ki alışmak durumunda kalıyoruz yoksa bisikleti bir kenara bırakmamız gerekir . Adam bir mekana bisikleti ile giriyor birşeyler yiyip gidecek amacı bu mekan sahipleri ve çalışanlar adamı bisikletli diye dışarıya çıkarıyorlar . Böyle insanlarla aynı havayı teneffüz ediyoruz ne kadar acı değil mi ? Bu algının değişmesi için belki 1 asır daha zamana ihtiyacımız var

• Beğen
Tepkiler: ozcanar ve Dide

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@Emre Akkanat Kardesim.Alnından öpüyorum...
Son zamanlarda benimde yasadığım bısey herseyini eksiksiz yazmıssın.Özellikle taytla uzaylı görmüs muamelesi ayrı bir olay.Bak yılmamak gerekir banada cevrem "ya olum iste o parayı ona verene kadar motor alırdın az daha koysan araba alırdın binerdin vs."Ama cevap veriyorum anında "Benim derdim 1 metre göbek ile isimi görmek olsaydı zaten motor araba vs alırdım diyorum.Amac spor yapmak aktif olmak ve her sürdüğüm dakikayı ömrüme ek olarak kazanmak" diyorum susuyor.
Yani acımayın verin cevabı gecsin eger ki hala konusuyorsa "Cahil" dir..Güler gecerim.
Birde olayın su yönü var ben birinde bir araba gördügümde hım bu "X arabasını alcagına sunu alsaydın yaptıgın saflık "vs demıyorum.Onlar bize bana diyememeli.

Sonuc olarak bunlara inat giyerim taytımı formamı cıkarım yola..Hergün 3-4 saat binip Cafe önüne herkesin gözü önünde bisikleti koyup kahve iciyorum..Umrumda degil baksınlar ayıplasınlar.Ben bana bakarken güler kızlar gördüm kac sefer.Hani komik mi dalga mı bilmiyorum bu cok oldu cafede.Ama umrumda degil yiyip icip herkes yatar biz spor yapıyoruz para verip kücünseymiycek derecede tayt forma bisiklet alıp bı isi ciddi duzeyde yapıyoruz.
Yapamayanlar , yiyip icip yatıp abes karsılayanlar "kendine dönüp baksın" Ben neyim diye..

Saygılar...Sahsi görüsümdür.