Toplumda bisikletlinin dışlanması

Scudo

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
O paraya motor alırım üstüne para koyar araba alırım diyen kişilere şunu soyluyorum. Kardeşim senin motorun var mı yada araban var mı? Benim arabamda var motorum da sana ne a*k diyorum susuyorlar. Allahtan çalıştığım yerdeki muşterilerim bisiklet kulturune aşına ve bu işi yapanlarda denk geliyor açıkçası pedal dostu adam gelince gelimden gelen indirimi yapıyorum çay kahve ikramım eksik olmuyor. Yıllar önce bisiklet sevdamı üniversitede ev arkadaşıma anlattım adamında içinde varmış. şimdi benden fazla bisiklete biniyor adam. Herkes önce kendi çevresindeki insalarla bu konuda uğraşsa bu aptalca düşünceden daha hızlı kurtuluruz.

Ersin savaş

Forum Demirbaşı
Tepki
638
Bisiklet
Diğer
Ben aldım iş yerinde ne kadar arkadaş varsa, biz de alalım ya aslında bende isterim nidaları çevremde de duyulur oldu:) içten içe bir çok insan istiyor binmeyi. Aslında bisiklet dernek ve Örgütleri üretici firmalarla güzel kampanyalar falan yapsalar bence çok daha fazla satış yaparlar. " Haydi sen de istiyorsun"[emoji2]

Tepki
26
İsim
Ferhat
Bisiklet
Diğer
Acikcasi bazi arkadaslarim bana aynilarini soyledi o kadar para vs.
Ama bendeki cenede ayiptir soylemesi cok nadir bulunur.Cogunlukla bekler bekler bir laf soyler cuk diye sustururum

İhsnn_zyvl

Forum Demirbaşı
Tepki
207
İsim
İhsan
Bisiklet
Salcano
Gerçekten bana da her arkadaşım o kadar para verilir mi neyine yetmiyo 300 liralık bisiklet falan filan yani niye herkes aynı olmak zorunda o kadar anlatıyorum ama hiç işe yaramıyo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisiklete binen adama çocuk gözüyle bakıyolar. ya da bunun işi gücü yok mu yeaa arabası yoksa metrobüse binsin ya da parasını ben veriyimde taksiye binsin diyen gözü kalkıklar bile var fazlasıyla.

hsyn94

Üye
Tepki
7
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Toplumun bisikletliyi dışlaması değil de daha çok bisikletlinin toplumu dışlaması da diyebiliriz.Çünkü ben 16 yaşında bisiklete başladığımda toplumun yaşantısının bana göre olmadığının ve benim daha farklı şeyler yapmam gerektiğinin kanaatindeydim.o yüzden aslında biz bisikletlilerin toplumun çürümüş alışkanlıklarını dışladığımızı düşünüyorum.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@çağatay_çankaya
Aynı aynı [emoji4] duygularımı dile getirdiniz ben biraz sizden farkli olarak laf anlatmaya ikna Etmeye cabaliyorum

• Beğen
Tepkiler: çağatay_çankaya

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün akşam strida ile mini bir tur yapayım dedim arkadan dibime geldi bana paralel sürdü gitmedi dikkatimi dağıttı sonra önüme kırdı kaldırıma sıfıra sıfır dir sıkıştırdı bekledi gitmedi geçecek yerim kalmadı kaldırım yüksek strida minik olduğu için kaldırıma bir anda çıkamadım geri de çıkamadım nedense dondum kaldım niye böyle yaptı anlamadım bu bisiklet değilde başka bisikletimle olsam peşine düşecektim ışıkta yakalanır kime ne yaptım hele bu adama ne yaptımda bana böyle yaptı

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
Plakasini alsaydiniz burada ifsa edelim. Nerede oluyor bu olay. İsin b.k tarafi kizsan gidip bir sey yapsan suclusun. Ne kadar buyuk cahillik. Sana bise olsa ve yakalanmasa obur taraf var. Nasil bir cahillik ya

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@oktayakgoz
Plakayı alamadım bastı gitti namuzsuz. Esenkent uzerinden esenyurt ta doğru. Doğan araslı Bulvarı üzerinde

ozcanar

Üye
Tepki
29
@mehmet ulaş
o abla sıkıntılı, söz dinlemiyor,şeker problemi var..insanlar yardıma geliyor ben rastladığımda öyleydi.

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@ozcanar yani çoğunluk elbet iyi insanlar vardır yardıma koşan onlara lafım yok.Geçen maltepe iken lastik yarıldı zincir koptu yolda kaldım bir bisikletli yardım etmez mi ? Sonra bisikletliler böyle öyle diyorlar.

ozcanar

Üye
Tepki
29
@mehmet ulaş
maalesef buyukşehir insanı bozuyor,özellikle istanbul çok vahşi..bisikletlilerin dayanışma içinde olması gerekir ki önümüzde duran onlarca problemler çözülebilsin, yoksa buralar ağlama duvarı olur.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Atilla Gobel dilimizin dogru kullanimina olan hassasiyetinizi biliyorum, bu basliktaki hata hep gozume carpiyor ve rahatsiz oluyorum. Basligi revize etmemiz mumkun mudur?

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@Kuzey Ege Düzenleme uzun sürecektir, asıl önemli olan bizim düzgün Türkçe kullanımına gösterdiğimiz hassasiyettir. İnşallah bu bilince sahip olmak için mücadele ederiz. İlgine tekrar teşekkür ederim. Elimizden geleni yapacağız inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Dışlanma olayı bisikletin trafikte kabul görülmesi olayıyla olusabilecegine düşünüyorum, gerekirse plaka gerekirse ehliyet,veyahut ta farklı bi resmiyet.. Ferrarisi var diye saygı duyulan insanla kafa kafaya çarpışınca eşit bi yaklasım görmek Lazım.. Bisikletin saygınlığı malesef cok az Can'ım ülkemde..

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
2014 kasım'da kaza yapıp alnıma 5 dikiş atıldğında kayınpeder arkamdan çocuk gibi bisiklete binerse düşer tabi, sahi çocukken bisikleti yokmuymuş da bu yaşta bisiklete biniyomuş demiş :) Bu arada kendisi kolestrolü ayarlayamadığından durmadan kalp doktorlarında takılıyor. Neyse kendisine görmese de buradan uzun ömürler diliyorum :)