Şişmanlar da insan :)

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.082
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron hocam affınıza sığınarak bugün bişey daha öğrendim seramik rulmanlı jantlar daha akıcıdır doğru mudur? mavicin bence pek albenisi yok hocam tasarım görünüş olarak ama yine de değerlendirebilirim tabi teşekkür ederim bütçem 6000 tl
Görünüşe takılma önemli olan yapacağı görev :) Evet seramik daha akıcı ama biz amatörler için olmasada olur bir seçenek seramik rulman. Haa param var harcayacak yer arıyorum dersen orası ayrı. ? Bontrager bakabilirsin. Bu modeli kullanmıştım gayet iyiler

(link)

Scudo

Fys

Üye
Tepki
56
İsim
YaSiN
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Batus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron haklısınız hocam sonuna kadar da işte insan biraz da bisikletine baktıkça içine sinsin hem dayanıklı olsun hem akıcı olsun yok efendim çabuk hızlansın istiyor amatör olmamıza rağmen bu biraz da egodan kaynaklı bir durum herhalde aelousu gördüğüm yerde aklıma direk trek geliyor :) değerlendireyim hocam bunu da teşekkür ederim

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.844
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Şu an hanım benimle kavga ediyor, ciddi ciddi kavga ediyor. Çok yiyorsun diyor. Çocuklar bile analarıyla bir oluyor, "baba çok yiyorsun" diyorlar. Gerçekten bakın. 183 cm boy, 80 kg ağırlığım var. Çok mu sizce?
sen yiyip yiyip kilo almayanlardansın. kızdıkları şey kilo alman falan değil. onlara yemek bırakmıyorsun sanırım :)

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fys bende aynı kaderi paylaşıyorum daha zayıfken takribi 7-8 ay önce campagnolo zonda c17 aldım son 3-4 ayda çok düzensiz bir hayatım olduğundan (işim sebebiyle gemiciyim) 110 kg çıktım ve zondaların max kg sınırı 109 olduğundan janta zarar vermemek adına jantları beklemeye alıp stok jantları kullanmaya başladım artık ne zaman 100 ve altı kg ya düşersem zondalara kavuşucam :)

• Beğen
Tepkiler: Fys

Fys

Üye
Tepki
56
İsim
YaSiN
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Batus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@C.Koc ne kadar üzücü bir durum aslında trajekomedi gibi paramızla bisiklete binemiyoruz hahaha

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fys sorma birde dünyanın parasını harcıyorum bisiklet denen alete inşallah bir gün bende zapzayıf olacağım ? bu arada düzenli bisiklet süren insanlara yani buna vakit ayırabilenlere gerçekten imreniyorum gemilerden bir gün kurtulabilme şansım olursa inşallah bende her gün velespite binip acısını çıkarmak istiyorum....

• Beğen
Tepkiler: Fys

Fys

Üye
Tepki
56
İsim
YaSiN
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Batus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@C.Koc haklısınız spor yapmak bile çok aşırı pahalı zaten nerde güzel spor varsa bilardo gibi bisiklet gibi hep baya bi pahalılar :)

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Fys bende aynı kaderi paylaşıyorum daha zayıfken takribi 7-8 ay önce campagnolo zonda c17 aldım son 3-4 ayda çok düzensiz bir hayatım olduğundan (işim sebebiyle gemiciyim) 110 kg çıktım ve zondaların max kg sınırı 109 olduğundan janta zarar vermemek adına jantları beklemeye alıp stok jantları kullanmaya başladım artık ne zaman 100 ve altı kg ya düşersem zondalara kavuşucam :)
Hocam bahsi geçen jantlar için taşıyacağı limit ağırlık , bisiklet + kullanıcı olarak hesaplanıyor diye biliyorum. Yanlışlık olmasın.

• Beğen
Tepkiler: C.Koc ve Fys

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jant konusunda çok yazılmış, buna istinaden bir kaç model önerebilirim.
Zonda modeli güzel bir set. Paraya kıyıp Shamal'da alınabilir cidden başarılı ve çok akıcı. Prime modellerine de bakacak olursanız Black Edition modellerine de bakabilirsiniz. Prime de ekstra 450/500USD karşılığında seramik göbek rulman satın alabilirsiniz. Ağaların eli tutulmaz :)

• Beğen
Tepkiler: Fys ve Bertan12

Bertan12

Üye
Tepki
87
İsim
Bertan
@x2772 bisikletim disk frenli gravel tarzı 10 kilo geliyor bu zondanın disk fren uyumlu seti var onu taksam çok şey fark eder mi? sonuçta bisikletin ağırlığı ortada:d şu an mavic var üstünde

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@x2772 bisikletim disk frenli gravel tarzı 10 kilo geliyor bu zondanın disk fren uyumlu seti var onu taksam çok şey fark eder mi? sonuçta bisikletin ağırlığı ortada:d şu an mavic var üstünde
Sorunuzu tam olarak anlayamadım ama Zonda alü. aero telli bir jant seti, aerogillerden kabul ediliyor :) Fiyat performans ürünü.
Mavic baz modelde aksium kullanıyor kötü bir jant değil. En fazla mavic'den daha az akordunu bozarsınız zonda'nın. Zonda daha sağlam. Aksium kullanmış biri olarak Zonda'nın daha önde olduğunu söyleyebilirim. Campagnolo bu konuda daha başarılı.

Bertan12

Üye
Tepki
87
İsim
Bertan
@x2772 akıcılık olarak fark eder mi diye merak ediyorum açıkçası. çünkü artık görüntüsünden mi yoksa hızından mı kimi görsem stock jantları söküp zonda takıyorlar benim jantlar bunlar (link)

baktım zonda disc 300 gram daha hafif (link)

göbekleri de farklı olur sanırım

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bertan12 Anladım sizi. Dediğim gibi Aksium kullandım pek sevebildiğim bir jant olmadı akorduda kolay bozdum. Performans sürüşleri yaptığımız arkadaşlarım da zonda kullanıyor ve oldukça memnunlar. Bu şekilde mukayese edecek olursak ve bilinen campagnolo kalitesini de hesaba katarsak zonda ara farkla önde. 300gr için pek hissedebileceğiniz bir fark olmaz diğer etkenler daha ağır basar. Yerinizde olsam çok elzem değilse eğer bir süre daha idare eldeki jantlarla devam eder daha sonra değişiklik yapmaya giderdim. Bu süreçte Zonda'nın da üzerine çıkabilirsiniz. (cepte karadelik açacak jantlar var) :ssrtcbya:

Bertan12

Üye
Tepki
87
İsim
Bertan
@x2772 valla ben de öyle düşünüyorum yeni almıştım zaten 2000 kilometre oldu söksem nereye koyacağımı bilmiyorum mavicleri.:d zonda da iyi açar o kara deliği benim bisiklet 900-1000 dolar civarıydı aldığımda 700 dolarlık zonda çok bile ona:d

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.728
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
Şu an hanım benimle kavga ediyor, ciddi ciddi kavga ediyor. Çok yiyorsun diyor. Çocuklar bile analarıyla bir oluyor, "baba çok yiyorsun" diyorlar. Gerçekten bakın. 183 cm boy, 80 kg ağırlığım var. Çok mu sizce?
bence gayet stabil abi :)

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.658
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
  • Hahaha
Tepkiler: hamlet2006

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.658
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Dikkat çeken yenilen miktardan ziyade yeme hızı ve şekli oluyor sanırım.bknz. Erol Taş
Not : Aramızda bir kömür çuvalı kadar fark var. Çok değil sanırım.???

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.