Salcano ng650 genel başlık

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Valla kardeş 400 liraya salcano bence düşük kalıyor ama piyasada da ondan iyisi yok o fiyata tabi.Benim sana önerim biraz daha biriktir.Yazın biryerlerde çalış.Çünkü bir süre sonra tat vermeyecektir.Kullanan arkadaşlarımdan biliyorum ;)

Tepki
1
Bir soru daha sorabilirmiyim ng 650 kadro boyu 17" ama jantlar değişiyor 24 jant var 26 jant 28 var bunların farkını açıklarsanız çok sevinirim..

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Yanlış anlama ama bence sen bu soruyu sorduğuna göre daha işin çok başındasın ve birşeyler öğrendikçe fikirlerin değişecek ve aldığına pişman olacaksın, bu nedenle, biraz konuları araştır,ne istediğini netleştir, maddi nedenlerle yine bu bisikleti alacaksan bilerek al derim.

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
salcononun üstünde ne kadar değişiklik yaparsan yap adam akıllı bişi cıkmaz ortaya salcano derken ng 650 den bahsediyorum o kadro değişmeli zaten onu değiştirceğine hic bulaşma bu işe 100 lira daha ver salcano astro 240 veya 241 al

A Rıza

Üye
Tepki
8
Benimde ng650 bisikletim var 2011 model.Başlangıç için iyi bir model tabi satmayı düşünüyorum eğer düşünürsen fotograflarını yollayayım 6aylık bisiklet yazın almıştım ama fazla binememiştim eğer istersen yardımcı oluyum :)

Tepki
1
Arkadaşlar hayatımda ilk defa bisiklete heveslendim onda da kafam karıştı. Bisiklet satıcılarının sözleri hep kafamı karıştırdı.Bana seçimde yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.Salcano ng 650 disk alacaktım ama alüminyum kadroya çok güvenmemem gerektiği söylendi sizcede alüminyum kadrolarda bükülme falan olur mu? Bu şüpheden sonra bianchi speed 3000 almayı aklımdan geçiriyorum.Lütfen yardımcı olun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çelik daha sağlamdır ama ağırdır, alimunyum hafif ama çelik kadar sağlam değildir fakat ben bugune kadar alimunyum kadroyu öyle yamultan birisini görmedim normal şartlarda.

Tepki
1
Öncelikle gösterdiğin ilgi için teşekkür ederim.Yamultacağını düşündüğüm yeğenlerim ve çocuklarım var.Kalite olarak hangisini tavsiye edersin?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
rica ederim, yamultmaktan kastın hani öyle tekma atıp yamulacak birşey olduğunu sanmıyorum ama yinede diğer arkadaşlar daha iyi biliyor olabilir.

Tepki
1
disk frenler hakkında ne düşünüyorsun.Ben hep motosiklet kullandım bu güne kadar bisikletlerdeki disklerde aynı mı acaba?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
motor kullanmadım ama mekanik disk frenler sadece ağırlık yapıyor o yüzden mekanik disk frenlerden tavsiye etmem ya v fren kullanın yada biraz fazla verip hidrolik frenli modellerden kullanın, hidrolikte serçe parmanığızla dahi freni sıkabiliyorsunuz.

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
kadroların et kalınlıkları hakkında bilgi sahibi değilim ama alüminyum kadroların öyle çoluk çocuğun oynamasıyla yada haşarılıklarıyla bükülebileceğini sanmıyorum. tabii çoluk çocuk diye bahsettiğimiz güruh ufak herkülcüklerden oluşmuyorsa. :)

Tepki
1
verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.salcano ng 650 yi tavsiye edermisin? ya da senin önerdiğin bir bisiklet var mı?

Tepki
27
Forumda genelde Salcano ng 650 almaya gidip, kron xc 250 alanlar coğunlukta (bende bu guruptayım :) )... bisiklet uzmanı değilim, en son 2000 yılında bisiklet sürmeyi bıraktıktan sonra bu ay yeniden bisiklet almaya karar verip, araştırdım. Bizim bütcede 650 Ng ve xc 250 iyi bisikletler olarak geciyor. ama kron xc 250 tasarımıyla ng 650'yi bir anda geciyor. ben de gisip ikisine baktım ve ng 650 yerine xc 250 aldım. demek istediğim bu sınıfta xc 250 daha cok tercih ediliyor ama bu bir uzman yorumu değil, bir gözlem... Ayrıca taraflı bir gözlemde olabilir nede olsa bir xc 250 kullanıcısıyım :)