Salcano ng650 genel başlık

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@A.Ugur

bu sadece ng650'de istedıgınız bısıklette ıstedıgınız parcayı degıstırebılırsınız tabii uyumlu olması sartıyla uyumlu derkende mesela kadro boyu ıste kadro degıstırcekken vıtes tıpı vs.

• Beğen
Tepkiler: A.Ugur
Scudo

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
genelde çoğu kişi maşa yetersiz dedi. ben pek anlamamda bi yardımcı olursanız sevinirim. Bu bisiklete en uygun bi üst model maşa hangisidir ? fiyatı ne kadardır ??

teşekkürler.

başar akten

Daimi Üye
Tepki
117
kitlemeli bir xcm maşa daha iyi olabilir..
fiyatı da sanırım 100 lira civarı

cem deviren

Daimi Üye
Tepki
200
diğer konu başlıklarını da incele derim başlangıç için genelde sedona borla öneriliyor biraz daha bekle bütçeni arttır daha düzgün bir bisiklet al sonra pişman olma 2. el temiz bisiklet de düşünebilirsin o fiyata

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Aynen Cem Deviren kardeşimin dediğine katılıyorum. Ya borla düşün derim ya da 2. el. :)

Tepki
10
ben ng 650 disk sahibi olalı yaklaşık 2 hafta oldu her gün 14 km işe gidip gelirken kullanıyorum şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım fiyatına göre gayet kaliteli bir ürün aliminyum kadro olmasından dolayı gayet hafif tavsiye ederim ...

• Beğen
Tepkiler: ibrahim COLAK

Cengizhan Terzi

Forum Bağımlısı
Tepki
197
ikinci el sedona borla yada kron xc500 gibi bir model tercih ederseniz daha memnun olacağınızı düşünüyorum ..

engin ku

Üye
Tepki
62
(link)

Yukarıdaki linkte 2008 den bugüne kadar NG650 yorum ve görüşlerini bulabilirsin..

Tepki
0
Selamlar,
Ben iri yapılı biriyim.İri derken 188 boy 115 kilo siz düşünün artık :)

Yarın Salcano NG 650 almayı düşünüyorum.Sizce bu boy ve kiloya bu bisiklet dayanır mı?

Taner Erinmez

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Sedona
@ömer atalay

Bisiklet sizi taşır ve arka tekeri engebelerde atlatarak gitmezseniz ayarınıda daha geç bozarsınız, ancak kadro boyu seçeneği yok 16 ınc galıba standart, boyunuza kucuk gelır. 19-20 inç kadro boyunda bir bisiklet bulmalısınız rahat olması için. Bu opsiyonu olan bir model bulmanız daha iyi olur.

Sabit Kadrolu - Hard Tail MTB

Boy Kadro Boyu (cm) Kadro Boyu (inch)
155 - 165 35 - 38 cm 14 - 15 "
165 - 170 38 - 41 cm 15 - 16 "
170 - 175 41 - 43 cm 16 - 17 "
175 - 180 43 - 46 cm 17 - 18 "
180 - 185 46 - 48 cm 18 - 19 "
185 - 190 48 - 53 cm 19 - 21 "
190 - 195 53 - 56 cm 21 - 22 "
195 - 200 56 - 58 cm 22 - 23 "

Tepki
0
@Taner Erinmez

Peki önerebileceğiniz NG 650fiyat ve performans ayarında 19-20 " bir bisiklet var mı?

Tepki
10
@ömer atalay

maalesef yok hepsi ateş pahası ng 650 ise fiyatıyla çok uygun bende yaklaşık 110 kiloyum ve 2 aydır her gün işe gidip gelirken ng 650 disk ile toplam 20 km yapıyorum şu ana kadar bir problem yaşamadım tavsiye ederim ...

• Beğen
Tepkiler: ömer atalay

M.Nuri TEKE

Forum Demirbaşı
Tepki
695
Bisiklet
Specialized
Aynı senin oranlarında bir arkadaşım var. altında 26" jantlı MTB oyuncak gibi duruyordu. kendide rahat edemedi. şimdi Salcano astro modeli (tam ne bilmiyom ama) 29" teker ölçüsü ve 19" kadro ile şimdi süper rahat ve konforlu diyor kendi .ayrıca çukur geçişlerde ve sarsıntı olarak daha avantajlı diyor..

• Beğen
Tepkiler: ömer atalay
Tepki
89
@Taner Erinmez

kardeş galiba 741 kullanıyorsun bende aynı bisiklet dün elime geçti de bana kask lazım eldiven lazım sen ne kullanıyorsun bi de bisikleti yere mi koyuyorsun ayaklık takma olmuyor mu bisiklete??lütfen ne biliyorsan paylaşıver sana zahmet

Taner Erinmez

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Sedona
@ibrahim m yaradilmis

Aynen 741 kullanıcısıyım. Ayaklıktan başlayayım. Şuan 13 haziran olmuş bisikletçinin eline bugun geçecekti bakalım ayaklık gidip taktıracağım, ayaklık olmadan çok zor oluyor..

Kask olarak bisikletçide 55 tl ye Sedona kask vardı ben ondan almayı düşünüyorum, Smart kasklardan alma, kimse önermiyor en kötü Prowell al.50tl civarında.

Eldivende bilmediğim bir marka eldiven vardı bisikletçide onu alacağım. 20tl fiyatı, ve pvc malzemeli parmak eklem koruyucu vardı, diğer eldivenlerde yok onu tavsiye ettiler.giydim elime süper oldu, içi deri dışı likraydı ve dediğim gibi eklemlerdede pvc var. Eldiven çok fark etmez sanırım, çok ucuz birşeyde alma tabi, 2 günde yırtılır, elini rahat ettirmez falan.

Bu arada benim vites ayarları aldığımda çok berbattı 2-3 kez ayara gittim şuan idare eder durumda, 4-5-6 ve 7 çok kararsız olmaya başladı yine.2 hafta daha böyle devam edip 1. ay bakımına gittiğimde tüm ayarları yaptıracağım ücretsiz, böyle bir hakkın var zaten.

Sele çok rahatsız geldi, 10 senedir öyle birşeye oturmamış olmamın bir sonucu sanırım, sele zaten rahatsız da bende alışkın olmayınca zorladı biraz.

Disklerden çok hafif sürtme sesi gelebilir, o normal birşey, seni yavaşlatmadığı ve ötmediği sürece sorun yoktur. Sana tavsiyem hiçbir ayarına dokunma bisikletin, kurcalama bi süre. Bir eksik ve ya rahatsız edici birşeyi(vites ayar bozukluğu,maşa çalışmaması, kilit bozukluğu,fren sertliği, akort bozukluğu vs) direk aldığın bisikletçiye git, ve ya garantiyi neresi imzaladıysa oraya git ücretsiz bakarlar, yeni almışsın zaten ayarı yapıp sorunsuz vermeleri gerekiyor. Sorun çıkıyorsa da durduk yerde yine aldığın yere git derim. Garantiyi bozarsın çok bilmiyorsan.

Forumda ve kullanım kitapçığında vites kullanım şekilleri var, onlara dikkat ederek vites değiştir..hem kullanımın kolaylaşır, hem parçaların daha az deforme olur.

Kendi servisinden başka biryere götürme ayar için bile ve onlardan başka biri ile ve ya kendin bi parça takma(aksesuar harici şeyler, yeni maşa vs.. başka parçaları sökmeni gerektirecek şeyler)

Kask, eldiven, kilometre saati, sele çantası, patlak onarım seti ve alyan takımı alacaksın. Bütçe yaptıkça tamamlarsın.

Hayırlı ugurlu olsun arkadaşım. Güle güle pedalla...:)