salcano mu kron mu?

Scudo

alisundu

Aktif Üye
Tepki
83
@deniz çelik

asıl ben yarıldım senin bu yazına arkadaşım ,salcanonun astro modelinde 6061 alüminyum var kronda ne var acaba birde şu var tabiki acaba bana kron markanın kaç adet servisini sayabilirsiniz..

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
Salcano'nun bu yılki modelleri, ve o modellerin de fiyatları yeter de artar.

130liradan aşağı fiyata alın bakalım o ritchey gidon boğazını alabiliyorsanız piyasada.
Bunun gibi bir sürü salcanodaki 2009 model NG serilerine ait bütün parçayı toplatınca görün bakalım ne kadar çıkıyor toplam masraf?

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@alisundu

@alisundu
ya şimdi benim için biisiklet markası önemli değil önmeli olan bisiklet üzerindeki parçalardır salcanoya kaliteli parçalar takarsınız tabiki krondan daha kalitelidir; kron servislerini saymak önmeli değil ama kron türkiyede yaygın olmadığından tabiki servisi azdır;servisin yaygın olup olmadığı tabiki kaliteyi göstermez,neyse bu mezu kapanmış fazla uzatmaya gerek yok;tek ben değil bir çok kişi salcano hakkında olumsuz yazılar yazmıştır,ayrıca hepsine cevap vermeniz lazım bir kişiyi hedef göstermenizi pek hoş karşılamıyorum

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Geçen yaz neler diyordunuz şimdi neler diyorsunuz.
Neyse;
Bu konu altında 2008 yazında defalarca söyledim Salcano iyi bir firmadır diye,ülkemizde bilinçli kullanıcı sayısı azdı ve ürettiği bisikletler bu yüzden düşük kompenantlıydı bunca sene, bu yılda artan talebi bünyelerinde değerlendirmiş olmalılar ki kendilerini iyi derecede geliştirdiler her kesime hitap eden bisikletler üretmeye başladılar.Keşke kendi firmalarımızı eleştiri yerine biraz daha yapıcı olmayı başarabilsek,sabredip beklesek, herşey daha güzel olacak hepimiz için.

KuNDuZ

Aktif Üye
Tepki
55
@Mehmet Boran

Sonuna kadar katılıyorum.. Benim salcanoyu seçmemde ki sebep piyasadaki hızlı yükselişi olmuştur... Ben Salcanonun insomnia modelini kullanıyorum ve kron (xc 2000 vs) kullanan arkadaşlarım bisikletimin gerçekten fiyat&performans oranının mükemmel olduğunu söylüyorlar.. Kron ne kadar marka olarak insanları kendisine çeksede fiyat&performans olarak salcano'nun gerisinde kalmaya mahkumdur..

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Bu iki bisiklet arasında kronu seçerdim ama servis olarak bence salcano mükemmel ayrıca, salcano nun bu seneki modellerini çok beğendim :).

aykut52

Forum Demirbaşı
Tepki
204
salcanonun bisikletlerinde kullandıgı parcalar bu sene krondan cok daha ustun model olarakta ancak salcanonun kadro geometrisi igrenc otesi kronun yanından bile gecemez.kron xcye daha yatkın ve yarıslarda yeterli performansı veriyor.ancak salcano agırlık olarakta geometri olarakta kronun eline su dokecek konumda degil yalnızca kadro adına konusuyorum.en guzeli full slxli bi salcano alıp sanırım fiyatı 1800 tl civarı idi ustune bi kron kadrosu gecirmek.alın size muhtesem bi xc bisikleti.en hesaplı ve performanslı yontem suan bu...saygılar

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@aykut52

Teknik verilere nerden ulaştınız?
Daha açıklanmadı diye biliyorum?

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
Gerçekten salcano toparlanmaya başladı;yeterki bizimkiler kaliteli yapsınlar bizde kendi malımızı kullanalım;başkalarına muhtaç olmayalım

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Boran

aykut52

Forum Demirbaşı
Tepki
204
@monstermania

gorunen köy kılavuz istemez.ben 3 sene boyunca kron ve salcano satıs ve servisinde calıstım.eski kadroların aynısının boyasını degistirip boy secenegi sunup piyasaya surmusler.bisikletin ekipmanı konusunda bisi demiyorum ama kadro kalitesi geometrisi konusunda kronu gececek durumda degil.kron xc 4000 2009 model 1380grdı isciligide cabası inceleyin.ozellkle kadronun bogaz kısmındaki kaynakların yok edilmis olması bambaska bi guzellik katıyo kadroya.egerki salcanonun bu agırlıkta ve geometride bi kadrosu varsa koyun bizde gorelim.

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@aykut52

Görünen köy diyorsunuz,teknik verilerle konuşmak çok daha mantıklı olur. XC4000 seviyesinde salcano kadrosu belki ama resimlerde göründüğü kadar da kötü kadrolar değil emin olun, XC1000,2000 gibi kadrolarla boy ölçüşebilecek kadrolara sahipler...