Sağlık Bakanlığı 1 milyon bisiklet dağıttı ama alan var mı?

Scudo

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Genel siyasi eğilimlerimize goruşlerimize gore değil de -herkes tespitini yazıyordur mutlaka ama - kamu yönetimi ve politikaları yönünden değerlendirelim bisiklet olayını.

bir misyon bisikletin hepsi henüz dağıtılmadı galiba. Bu arada kocaeli belediyesi de bisiklet dağıtmış biri yeğenimde.

Bu bisikleti alanların % 90'ı kullanmayacak ama alacak çünkü maliyetine katılım payı ödemedi.

Masrafına dahil olmayan bir malın kıymetini bilmez. Yarın sizinle bir fotoğraf paylaşacağım. Bu bisikletlerin lastik izlerini göreceksiniz. Rampa aşağı betonda millet bu bisikletlerin lastiklerini nasıl da yakıyor?

Yakar çünkü para vermedi nasılsa.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Arkadaşlar malumunuz olduğu üzere bisikletforum yönetimi olarak siyaset, din ve futbol gibi ayrışmaya yol açabilecek içeriğe müsaade etmemekteyiz.

Konunun başında amacından sapan bazı mesajlar olsa da müdahale etmeyip bekledik. Ancak işi çığırından çıkaracak bir içerik söz konusu olduğunda konuyu kilitlemek durumunda kalacağız.

Lütfen paylaşımlarınızda üyelik sözleşmesi kurallarımızı göz önünde bulundurunuz.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
ağızdan belediye kelimesi çıktığında "sen siyaseti eleştiriyorsun" diyen pedaldaşlara en derin saygılarımı iletiyorum. yorumumu da tam istedikleri gibi düzenledim yukarı çıkıp mutlaka okusunlar

@Serkan Mıstınoğlu

Strelok

Aktif Üye
Tepki
258
İsim
Tuncay
Bisiklet
Bianchi
@F.Yıldırım Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama %90'lık kısmımız hayatımızın bir döneminde bu tür bisikletleri kullandık.
Kendimden örnek vermek gerekirse yaklaşık bir yıl önce 250 tl aldığım demir yığını ile başladım.
Şuan yol bisikleti kullanıyorum ve işime onunla gidip geliyorum.
100 bin kaliteli bisiklet yerine, 1 milyon kalitesiz bisiklet vermek daha mantıklı bence. En azından 100 bin kişi yerine 1 milyon kişiye ulaşmış olacaksın.
Zaten kullanmak isteyen içinde olan onun üstüne koyarak devam edecektir.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Alphavilla

Konu ilgisiz mesajlardan temizlenmiştir. Bundan sonraki ilk siyasi içerikte kilitlenecektir. Umarım memnun kalmışsınızdır.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@V3DAT bu bisikletleri ben de gördüm. Çelik kadro, hepsi aynı kadro büyüklüğünde bianchi. Göbekten shimano nexus 3 vites. 3 vites her yokuşa gitmez. Tek kadro boyu herkese uymaz gibi.

Mesele devlet hazinesinden para harcamamak ihale yapmamak.
Bunu yerine başka teşvikler bul. Alınan bisikletin kdvsini geri öde vatandaşa falan yani.

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
@hogutmen keşke teşvik yapılsa hocam ama nerde işte bir şey söylesek birilerinin zoruna gidiyor aynen tek tip göbekten fren ve 3 vitesliler :)

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
başlangıç için iyi bir durum.meraklılar inşallah bu vesileyle artar ve kaliteli bisiklete yönelirler.bunlarda çöpe gitmez,bakımı yapılarak hediye olur.

F.Ekin

Üye
Tepki
67
@F.Yıldırım

Bu bisiklete binen bisikleti bırakır :) 1 milyon değil de 500 bin verselerdi ama biraz daha güzel bisiklet verselerdi daha iyi olurdu. Çok güzel bir uygulama eminim çok sevinen çocuk vardır. Bu tarz kalitesiz bisikleti de yakıştıramadım. Benim bir komşumda gördüm bunun gibi bir bisiklet çocuk bisikleti görünce çok sevinmişti ama bir türlü binemedi her yeri dökülüyor. fren vites sadece görünürde var resmen demir yığını. Sanırım markası da salkanoydu.

Olay ve fikir çok güzel ama bisikletler rezalet

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@F.Ekin

Fikir de yanlış, olay da yanlış, bisikletler de yanlış hocam :)
Bu spesifik, komplike bir ürün yada hizmet değil ki. Neden ihale yapılıyor?
Marmaray Projesi mi? 3. Köprü inşaatı mı bu? Çok yanlış.
Piyasada bol miktarda bulunan, insanların para kazandığı, ev geçindirdiği bir ürün.
Tüketicilerin tercihine göre 20-30 marka belki 500-1000 model ile bu işten para kazanmaya çalışıyor.

F.Ekin

Üye
Tepki
67
@hogutmen

Sen de haklısın hocam ama hiç olmamasından daha iyidir. Keşke bisikletler biraz adam gibi bisikletler olsa da çoluk cocuk sevinse.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mesele bisiklet yolu meselesi de değil aslında. Zihniyet meselesi. Bisiklet yolu konusunda iyi gelişmeler gösteren Büyükçekmece de oturuyorum ancak manzara aşağıdaki gibi. Yazın bisiklet yolunun saat 20:30 dan sonra bisikletlilere(Yanlış görmediniz bisiklet yolu bisikletlilere yasak) yasak olması. Bisiklet yoluna park edenler, şişe kıranlar. Fotoğraf geçen pazar sabahı çekilmiştir. Bu belediyeye 1.000.000 bisiklet versen ne fayda. IMG_7504.JPG

Ghost Buster

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Ghost
bisikletleri her il her kurum ya da her üniversite farklı marka model olarak sipariş verebiliyor.burada bisiklet dağıtmaktan kasıt çoğu yerde bisikletin parasını ödemek oluyor.mesela üniversite devlete 500 bisiklet için haber veriyor ve devlette üniversiteye o 500 bisiklet için tahmini ortalama bir ödenek ayırıyor. bazı okullarda örneğin bianchi dağıtılırken bazı şehirlerde ümit-cembio falan dağıtılabiliyor. bu yüzden bisikletler oldukça farklılık gösteriyor. açıkcası bisiklet için devlet çok az ödenek ödediği için alınan bisikletlerde kötü oluyor.çoğu yerde bisikletler tabi ki ihtiyaç sahiplerine öğrencilere falan ulaşmıyor.ya da sipariş verilen bisikletler depolarda bekletiliyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yorum yazan bilgi veren herkese teşekkür ediyorum ama bisikletler tam anlamıyla çok kötüymüş. Keşke daha güzel ve kaliteli bisikletler olsaydı.

@V3DAT

Fırsatçılık yapmak bazı insanların doğasında var demekki. İlginç :D

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Engin ATAL Uyarsak ayrı dert uyarmasak ayrı dert. Dağ bisikletimin frenleri ötüyordu bisiklet yolunda yürüyen 3 kişiyi önce zille uyardım daha sonra ani olarak frene basmak zorunda kaldım fren ötünce beyefendiler korkup bana çıkışmaya başladı. Nasıl fren yapıyormuşum giriyorduk birbirimize Allah tan yanımızdan bir çift geçiyordu onlarda benim tarafımda olunca geri bastı hanzolar. Şimdi yol bisikleti sahibiyim kimseyi takmıyorum. Manevra kabiliyeti daha yüksek olduğu için önlerine kıra kıra hızla ilerliyorum bisiklet yolundan en sonunda kötü bir kaza yapacağım biliyorum ama bıktım milleti uyarmaktan ben de takmıyorum artık.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon