Sağlık Bakanlığı 1 milyon bisiklet dağıttı ama alan var mı?

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Alphavilla Uyarı hemen geldi zatten::)Ayarı çektiler hemen:D
Padişahım çok yaşa !Padişahım çok yaşa diyeceğim! bundan sonra;)
Yoksa kelle gider MazAllah ;)

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu

1. moderatörler meydan muharebesi.
@Candan Biberci

Bende yabancı markaları hangi isim altında çakma üretiriz şeklinde kendimce bir zihin egzersizi yapayım dedim.

Pinarello=canello harika güzel bir isim bulmuşlar. Arkadaşları tebrik ediyorum.
colnago=koygariko
Trek=yürrek
cube=küp, küt
cannondale=kanungel, kanundeğil
specialized=buna uygun çakma marka üzerinde çalışılıyor henüz bulunamadı.
merida=yeridar, meridyen
scott=sıkot,
fuji=fujiyama, fujijama
canyon=kanyon
lapierre=piyer
BMC=bemece
marin=martı, martin,
ridley=diley
orbea=orbay
ghost=höst

o.kucuk

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
Ömer
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
images.jpg Al işte.. Kime verdiler diye soranlara cevap...

• Beğen
Tepkiler: liteon

sabitkamera

Daimi Üye
Tepki
644
İsim
Andaç Işık
Bisiklet
Diğer
Moderasyonun tutumunu hatalı buluyorum. Bisiklet ve ulaşım politikalarını eleştirmek ve fikir öne sürmek bisikletçilerin görevidir. Devletin ulaşım politikasını eleştirmek ile siyaset yapmak birbirinden bütünüyle farklı şeylerdir. Biz fikrimizi söylemeliyiz. Eğer üyeler mesajlarında diğer üyelere cevap vermiyorlar (yani atışmıyorlar ise) ve sadece bu politikalar hakkında kendi fikirlerini belirtiyorlar ise ortada hiçbir sorun yok bence.

EmirSen

Üye
Tepki
59
İsim
Emir S.
Bisiklet
Carraro
Bizim okula sene başında geldi ama hala kullanan görmedim

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@sabitkamera Çok ince bir çizgi var ikisinin arasında :) yani siyaset konuşmadan politikalar hakkında konuşmak.
Bakın hedef göstermek gibi olmasın bir üstünüzdeki mesaj, politikadan çok siyaset kokuyor gibi.

Buradaki ince çizgilerden biri şu. O uygulamayı, politik tercihi bizim desteklediğimiz parti yapıyor olsa,
yine de destekler miyiz? yada yine de karşı çıkar mıyız.

Mesela XXP yerine YYP yapsa nükleer santrali yine de karşı çıkacak mıyız? Yani ilkeler üzerinden politikalar konuşulmalı, eleştirilmeli.

ilker Coşkun

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Carraro
Bizim okula geldi. Ama daha yola çıkmadılar. Teog geçtikten sonra kızancıkları arkama takıp stres attıracam onlara ;)

sabitkamera

Daimi Üye
Tepki
644
İsim
Andaç Işık
Bisiklet
Diğer
@hogutmen

Söylediklerinize büyük oranda katılıyorum ancak o mesaj da güzel bir eleştiri bence. Devletin bu konuda ciddi olmadığını alt mesajla iletiyor. Diyor ki bisiklet politikasına önem verecek bir devlet neden nükleere yatırım yapsın. Kimse cevap vermediği sürece bir sorun yok yine orada da. Aslında burada partilerin politikalarını da eleştirebiliriz ancak maalesef bizim tartışma kültürümüz bu seviyede değil. Ancak tartışmayı, fikir beyan etmeyi hepten yasaklamak kesinlikle doğru çözüm değil.

Tepki
13
Bizim okula zorla bir tane kaptık :) Frenlerini ayarlayana kadar canım çıktı. Yine de çocukları teşvik etmek için faydalı olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
İzmir'de Bisim uygulaması var, bisikletler epey takır tukur ama insanlara bisikleti özendirdi sonuçta.
Bisim örneğine bakarak eğer ihalelerde ve dağıtımda adil olunup kul hakkı yenmezse iyi bir uygulama. O parti yapsa da bu parti yapsa da desteklerim. Yeter ki deveyi hanuduyla götürmesinler. Dağıtımı da düzenli yapsınlar.
Bisiklet mi su borusu mu konusuna gelince benim yaş yarım asıra yaklaştığı için vitessiz, v veya disk değil tutup tutmayacağı belli olmayan x frenli (!), ağır, hantal, selesi Kazıklı Voyvoda'nın işkencesi tipinde vb. bisikletlerle başladım. Ama bisikletim olmuştu, mutluydum. Bence bisikleti alanlar mutlu olacaktır.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Sonuçta bisiklet arkadaşlar,çok takmayın.

Kimse zaten iyi bir bisiklet beklemiyordu,normal bir durum yani.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@hogutmen Doğru olanın yanında olmalıyız kesinlikle sana katılıyorum.Savunduğum değerlerde yanlış görürsem hâla onu kurtarmak anlamında savunmam.O yüzden insanların söylemleriyle yaptıkları bibrbiriyle çelişiyorsa onuda eleştirmeye hakkım vardır diye dünüyorum.

• Beğen

o.kucuk

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
Ömer
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
@hogutmen kim yaparsa yapsin elestiririm. Siz memnun musunuz o reklamdan? Size hakaret etmiyor mu o resim?

• Beğen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@o.kucuk Sert yapıyorsunuz gerek yok.
Ben bana bir hakaret olduğunu düşünmüyorum.
O afişte en büyük çelişki, bisikletli çocuklar kasksız. :)
Nükleer enerjinin fayda/zarar mukayesesini yapacak kadar bilgili değilim.

Neyse, genel olarak mesajlarımdaki anafikrim şu devlet bisiklet dağıtamaz, dağıtsa bile yanlış kişiye,
yanlış bisikleti dağıtır. Alan kullanmaz, kullansa bile kıymetini bilmez.

ilker Coşkun

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Carraro
Bisiklet dağıtılması nerdeyse her işimizde olduğu gibi bakın biz yaptık olayından başka birşey değildir. Akkuyu olayını tartışmaya bile gerek yok. Millete küfür eden adama büyük ihale verilmesi olayı. "Güzel" ülkemde alışılagelmiş süreçler. Bizde ancak çenemizi yorarız aynen benim yaptığım gibi.

liteon

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
b'Twin
(link)
Linkteki haberin videosunu izlediğinizde amacın aslında ne olduğu anlaşılıyor. Konu farklı olsa da içerik aynı.

Togursamsun

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emin
Bisiklet
Corratec
@liteon
Ne güzel önce milleti işsiz aşsız bırak sonra biskilet verdim diye kahramanlık yarat.Artvin de fitil yandı yakında tüm ülke aydınlanacak

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
@Togursamsun
artvinin fitilini ateşlediler yakında tüm ülkeyi yakacaklar. verdiğimiz vergilerle cengiz holdingin palazlanıp ülkeyi cengiz emirliğine çevirmesini sağlıyoruz.