sade ve kabinli hali

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@Mehmet Boran

Merhaba Mehmet bey: nasip olursa 2009 temmuzun sonunda deneylere başlanacak ben bu olasılığı %80 demiştim ama nedense bazı arkadaşlarımız benim bütün yorumlarımı okumadığından sanki ben kesin sonuç olacakmış gibi bana karşı tavır alıyorlar; neyse okadarda önemli değil eğerki bilmeden bazı arkadaşaların kalbini kırdıysam özür dilerim.

Scudo

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@Fatih Kısa

Merhaba Fatih bey o beğenmediğiniz karton dediğiniz malzeme üstüne bastırarak söylüyorum plastik karbondan yapılmıştır basınca dayanıklı ve sn 100hz lik bir dönüşe dayanıklıdır.

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@Fatih Kısa

siz elektronikten,fizikten anladığınızı söylüyorsunuz size bir kaç mekanik bir soru soracağım helikopteri havaya kaldırmasını sağlayan güç ney? bu sorunu cevabını araştırdıktan sonra paletlerin mantığını anlayacaksın;yanlız çok ön yargılısınız o paletlerin ucuz olduğunu nerden biliyorsunuz bilip bilmedende konuşuyorsunuz;sizi biraz eleştirince hemen duygusal yazmaya başlıyorsunuz! kadroya koyduğum kabinler tamam ucuz birşey ama o paletler inanıki bana çok pahalıya maal oldu o fiyatını söylesem zaten şaşarsında neyse fazla uzatmay gerek yok

Fatih Kısa

Daimi Üye
Tepki
122
İsim
Fatih K.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Sorunun cevabını araştırmama gerek yok zaten bilinen mitlerden biridir. Zamanında Leonardo Da'vinci tarafından icat edilmiş birşeydir. Gayet bilimsel tektiklerle ve modellemeylede kanıtlanmıştır ve mit olmaktan çıkmıştır buluş sınıfına girmiştir. Günümüzde de kullanılmaktadır. Herneyse... Gerçekten yorum yapmak istemiyorum artık gereksiz olduğu kanısındayım çünkü. Size iyi deneyler hayatta başarılar vesaire.

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yapıştırmalar reflektif olmayınca çalışmıyor mu bu "buluş" ?

• Beğen
Tepkiler: deniz çelik

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@Tuonela
tabi uzaktan yapıştırma gibi duruyor gördünüz yazıların bir anlamı vardır elbette ve o kabinlerin kırmızı ve beyaz yazıların hepsi yapıştırma değil oyma yazılardır,bu yazılar ve desenler olmadığı zaman iki kat daha ağırlık yapıyor; neyse bunude açıklayayım bari:Bunların hepsi dökme karbon kabinlerdir;dış karbonlar 3mmlik karbonlardır;gördünüz fosforlar ise 0.5mmlik dökme karbonalrdır,dış kabinler yazı ve desenler laser sistemle kesilerek oyuk açılmıştır;oyukların içerisine 0.5mm lik karbonlar yerleştirilmiştir tabi bu sayede yarı yarıya hafiflemiştir,tekerdeki gördüğünüz paletler ön ve arka toplam 90gr dır.Kabinler ise kadroyu korumaktadır sert darbelere çok dayanıklıdır benim diğer bisikletimede takmıştım 3 senedir kullanıyorum bisikletimin kadrosunda bir çizik dahi yok çünkü kabinler koruyor kesinlikle süs seğildir.

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@deep

kabinler ve boyutlar kelepçeli sistem olduğundan dökülmesi imkansısdır

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@Fatih Kısa

Merhaba Fatih bey: ama herkes bilmez zaten araştırma yapan kişiler,ilir biizm işlediğim derslerin hepsini herkez bilmez o kadar çok devre sistemleri varki resmen elektronik deryasına dalmış durumdayız;günümüze çıkmayan o kadar çok gizli devreler varki hayretler içerisinde kalırsınız;benim arkadaşlarım vardı yerçekimi kanununa zıt bir devre yapmıştılar gizli güçler uyarmıştı devletin sırlarını açığa vurmayın diye gizli;sırları çözen bir çok bilim adamları var ama hepsi gizlidir
kendi projemi açıklayayım 1w lıkbir lazer sistemle geniş bir alanı ışıtmaktı ama bu lazerin gümrükten geçmesini engellediler.

Fatih Kısa

Daimi Üye
Tepki
122
İsim
Fatih K.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Denİz Benİm SormadiĞim Sorulari Ben SormuŞum Gİbİ GÖstererek Ya Da Benİm YazdiĞim Mesajlardan Alinti Yaparak Salak Sacma Seyler Yazma ArkadaŞim Cİdden Çok Sİnİr Bozucu Bİrİsİn Sen Ya.
Konuya BİrŞey YazmicaĞimi SÖyledİm, Hala ArkadaŞlarinin Hİkayelerİnİ Felan Anlatiyorsun. Sordukmu ArkadaŞim LazermİŞ v.s v.s Yeter Ya!

• Beğen
Tepkiler: Özgür Nevres

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çalıştığın atölyenin fotolarını cok merak ediyorum, tabi oyle bir yer varsa 13-14 anahtar takımı ile yapılmıyordur sanırsam bu bahsettiklerin. bu sayfaya yollarsan sevinirim...

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@Fatih Kısa

bak kardeş lafını doğru yaz! sen utanmıyormusun da "salak"kelimesini yazıyorsun! bu forumda herkes okuyor bu forum mahalle sokağı değil kardeş! sen argo kelimeleri yazamazssın yasak olduğunu bilmiyormusun!öfkeyle kalkan zarala otururmuş; kendin kazıdığın kuyuya kendin düştün! sen diyorsuki bana fizikten felan anlamazssın kartondan büküp yapmışsın dersen bende nekadar ciddi bir araştırma ve biz basit işlerle uğraşmadığımızı yazmak zorunda kalırım; asıl sinir bozucu sensin!ben kaçkere arkadaşlarımın hikayesini yazmışım sanki sürekli arkadaşlarımın hikayesini yazıyormuş gibi ortamda hava oluşturmuşsun! sen de yazıyorsun biz birşey diyormuyuz! senin gibileri bu foruma zarar veriyor! fizikten anladığın yok! ben sana sordummuki sen hangi okulda okuduğunu güya kendini millete bilginlik taslıyorsun! neymiş müh.okuyacağım sana sordukmu kendini reklam yapıyorsun;sen bu kibirlikle hayatta hiçbirşey yapamazssın sen bilgi yönünde bir hiçsin;bana mesaj yazma kardeşim senin gibi basit kişilerel uğraşamam.

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@Tuonela

sizler dalga geçin bende sizlere hoşgörüyle yardımcı olayım demi! resmi boş ver videosunuda gönderirim önemli değil neymiş 14-15 anahtarlarla kelimesini alayca yazarsanız ben bu sözün üzerine sizi gayleye alırmıyım! kardeşim bu mesajı size gönderseler ciddiye alırmısın? kardeş elini vicdanına koy ve düşün!:(

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bana oyle duygu somurusu yapma ben gormediğim seye inanmam. madem var videoları fotoları, burası forum değil mi paylaş herkes görsün.

Fatih Kısa

Daimi Üye
Tepki
122
İsim
Fatih K.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
@deniz çelik

Bilader öncelikle düzgün bir şekilde yazılanı okumayı, anlamayı, adam gibi cümle kurmasını öğren! İki kelimeyi biraraya getiripte kendini doğru düzgün ifade edemiyorsun. Yazdıklarından bişeyler anlayabilmek için aynı yazıyı 2-3 defa okumak gerekiyor. Milletide galiyana getirmeye çalışma! O cümlenin içindeki "salak" kelimesi tek olarak kullanılmamıştır ama senin bunu bile anlayabilmen zor gibi görünüyor. Bu konu altına mesaj yazıpta sana prim yaptırmayacağımı daha önceki mesajlarımda da yazmıştım fakat sen 34 yaşındaki yetişkin bir insan gibi davranmak yerine 14-15 yaşındaki bir çocuk gibi tepkiler veriyorsun. Açıkçası bu da benim ciddi anlamda sinirimi bozuyor. Senin gibi insanlarla uğraşmayı özellikle ben çok iyi bilirim ama bu forum bunun yeri değil. O yüzden benim herhangi bir mesajımdan birdaha alıntı yapma illa yapıcaksan buyur özel mesaj at zor bişey değil. Kimsenin senin saçmalıklarınla ilgilenicek hali yok buna bende dahil. İstersen git yeniden ateşi icat et benim açımdan hiçbir problem yok ama kapasiteni aşan konularda fazla iddaalı olma lütfen.

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@Fatih Kısa

bak kardeş! sen önce git çocuk foruma kayıt ol !ne işin var bisiklet forumda burası deneyimli kişler için;bisiklet çocuk oyuncağı değil ;büyüklere nasıl saygılı olacağını önce öğren! sonrada okumayı öğren! daha sonrada kibar olmayı öğren.
(link) zaman kaybetmeden bu siteye kayıt ol bu sayede japoncayıda öğrenirsin;birazda teknik temelini atmış olursun;eğer bu forumdada kişlerin emeğiyle alay edecelsen;sen ozaman evin arkasını bir kamyon kum döktür kumda oynamayı öğren biraz çocukluğunu yaşa;sen o devreden geçmemişsin belli.

Fatih Kısa

Daimi Üye
Tepki
122
İsim
Fatih K.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
@deniz çelik

Zınnnnn... Sesin geldiği yer anlaşılmıştır umarım Deniz bey. Güle güle sizin saçmalıklarınızla uğraşamıcak kadar büyüğüm maalesef.

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@ziya78_zy

Merhaba Ziya bey; atolyem yok bu işlemi evde yapıyorum, benim odam var eletronik veya teknik işleri evde yapıyorum ama resimlerini koyabilirim önemli değil laser sistemle kesme işine arkadaşlara pek inandırıcı gelmiyor yanlış anlaşılma olmasın bendeki lazer leon gaz lazer değil o kadarda gelişmedik.bendeki lazer sadece plastik ve kğıt gibi şeyleri keser metal türü maddeleri kesmez.

Ziya Yurdakul

Daimi Üye
Tepki
130
hmm peki tamam atolyenizi görmek istememin sebebi size inanmamam değil.sadece mantıken bu işlemler çok zor.öyle ortamda yapıyosunz helal olsun.başarılarınızın devamını dilerim.bu arada daha az süs olursa emin olun daha çok dikkat toplar.

• Beğen
Tepkiler: deniz çelik