Mersin

fatalrider

Üye
Tepki
10
İsim
Uğur kızıldoğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Herkese merhabalar, Mersin/Yenişehir'den tüm foruma sevgiler. İsmim Uğur, 32 yaşındayım. Bol pedallı, kazasız günler dilerim.

Scudo

Alperkilic

Üye
Tepki
18
İsim
Alper
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar ben Alper bir süredir forumu takip ediyorum çok şey öğrendim buradan. Yaş 27. Herkese iyi günler diliyorum.

Tepki
155
İsim
serdar
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar,ben serdar,mersinde yaşıyorum,herkese sağlıklı mutlu günler diliyorum. Bisikleti işe gidip gelmek için aldım, mersinde olanlar bilir, Viranşehir - Tırmıl arası hergün yol yapmaya çalışıyorum,bu da günlük 44 km'ye denk geliyor. Anladığım o ki; bisikletteki en ufak bir sorun bile yolda çok sıkıntı çıkartıyor, bundan dolayı ve forumda yeni olduğum için konu açma yetkim olmadığından, merak ettiğim birkaç konu hakkında yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.
Öncelikle bisikletimin temel özelliklerini yazmak istiyorum

Bianchi aspid 29d dağ bisikleti
Arka dişli MF-TZ500-7 (34/14)
Arka aktarıcı Shimano Tourney
Ön dişli 3lü 42/24
Ön aktarıcı Shimano Tourney TZ
Lastikler chaoyang 29x2.10 / 52 - 622
Zincir orjinal shimano

Gelelim yardım istediğim konulara, geçenlerde (link) diye bir başlığın altına,mersindeki bisikletçiler ile yaşadığım sıkıntıları yazmıştım,Bir vites ayarı yaptırmak bana toplamda 250 liraya,( 2 defa zincir değişimi,servis ücreti ) mal oldu. Son gittiğim yer ise,herkesin öve öve bitiremediği antmen bisiklet, ama gezdiğim okadar bisikletçi ve verdiğim okadar paraya rağmen bisikletin vitesleri hala sorunlu, artık bisikletçilere gitmek zaman ve kesinlikle para kaybından öte birşey değil benim için, gerekirse bisiklete binmeyi bırakmayı bile düşünürüm ama ne meşhur antmen'e ne de başka birine gitmeyi düşünmem,o derece....

sizden ricam aşağıda paylaşacağım ön dişlilere ait fotoğraflara bakarak dişlilerimde herhangi bir sorun var mı,bu dişlileri değiştirmem gerekiyor mu kontrol edermisiniz. Birde yukarıda özelliklerini yazadığım ön ve arka aktarıcıları değiştirmek istersem, mevcut aktarıcıların yenilerini alıp takmam mı daha iyi olur ya da fiyatı ve performansı iyi ne tavsiye edersiniz. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
200012WhatsApp Image 2019-06-09 at 13.49.32(6).jpeg200013200014200015WhatsApp Image 2019-06-09 at 13.49.32(6).jpegWhatsApp Image 2019-06-09 at 13.49.33(2).jpegWhatsApp Image 2019-06-09 at 13.49.33(3).jpegWhatsApp Image 2019-06-09 at 13.49.33.jpeg

fatalrider

Üye
Tepki
10
İsim
Uğur kızıldoğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@bearsoldier
Merhaba serdar bey Özel mesaj gönderemiyorum. Fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile ekonomik durumunuz iyi ise değiştirmenizi tavsiye ederim değilse tamir için yapabilirseniz yapmanız gerekenleri anlatayım.
Aynakolu ve aynakol koruyucu plastiği sökün. Aynakolu kağıt üzerinde eksik dişlerin, sonrasında hangi ölçüde törpüleneceğini anlamak için kalemle, kağıda sağlam dişlerin şablonunu çıkarın.
Eksik dişlerin üzerinden yağ boya vs almak için zımpara yapın.
Eksik dişlerin üzerine kaynak ile punto yapın yeteri kadar olduktan sonra yavaşça soğumasına izin verin ve çapakları alın
Kağıttaki şablona uygun şekilde törpüleme yapın.
Tüm bunları size ücretsizce yapmak isterdim ancak şu aralar hiç müsait değilim kendi bisikletimi dahi toplayamıyor, hanımın bisikleti ile geziyorum.

• Beğen
Tepkiler: bearsoldier
Tepki
155
İsim
serdar
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@fatalrider
Cevap için çok teşekkür ederim,allah razı olsun, bugün n11dden bakayım,sipariş vereyim.Bisikletin üzerindekilerin aynısını mı almalıyım yoksa önerebileceğiniz fiyat ve performansı daha iyi birşeyler var mı?Tekrar teşekkürler,iyi günler

• Beğen
Tepkiler: fatalrider

fatalrider

Üye
Tepki
10
İsim
Uğur kızıldoğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@bearsoldier Çok rica ederim efendim nedemek. Allah cümlemizden razı olsun.
Ben shimano fc m311 altus aynakol kullanıyorum. Sebebine gelince xtrlar yarış maksatlı ürünler ve sponsorlar tarafından genellikle birkaç yarışlık temin ediliyorçok hafif fakat deforme olması çok kolay. Deore xtler tam olarak aradığımız kalite ancak yüksek fiyat. Slx ler ise sadece 1 yaprağı çelik ve diğer yapraklat xt ve xtr lardaki gibi aliminyum bu yüzden 60gr kadar daha ağır. Benim ekonomim fc m311'e uygundu üstelik slx ile arasında sadece 50 gr var. Ben 110kg yim ve sorun yaşamadım tavsiye ederim. Farklı sitelerde uygun fiyata bulmak mümkün 140 - 150tl arası güncel fiyatı var.

@el_Aksa_1903
Merhabalar anladığım kadarı ile ruble değil, aynakolda problem var.

• Beğen

oktayrekt

Üye
Tepki
1
İsim
Oktay
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
selamlar mersin-adana-antalya ikinci el downhill arıyorum max bütçe 13.000TL yardımcı olanlar yanıt verirse ya da pm atarsa memnun kalırım

MBozan

Üye
Tepki
1
İsim
Muhammet BOZAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar. Ben Mersin'den Muhammet. 15 yıl sonra yeniden (amatör olarak) bisiklete merak saldım. Bu konuda bir tanışma/buluşma ortamı var ise ben de katılmak isterim. Kendimi yeterince uygun hissedersem ilk uzun yolculuğumu da Ata'nın huzuruna yapmak istiyorum.

• Beğen
Tepki
14
İsim
Celal Genç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamun aleyküm herkese ben Celal

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
  • Beğen

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Selamlar arkadaşlar yakın zamanda Mersin'e geleceğim terminalden sgk müdürlüğüne nasıl gidebilirim otobüs dolmuş hangisini kullanmam gerekir. Yardımcı olurmusunuz.

fatalrider

Üye
Tepki
10
İsim
Uğur kızıldoğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@el_Aksa_1903
Selamlar arkadaşlar yakın zamanda Mersin'e geleceğim terminalden sgk müdürlüğüne nasıl gidebilirim otobüs dolmuş hangisini kullanmam gerekir. Yardımcı olurmusunuz.
Terminalin kapısından, "akbelen konutevler" tabelalı (kırmızı dolmuşların bazıları) bin, Atatürk parkında in, kuzeye yürü, beledeyi binasının karşısındaki bina. Şimdiden hoşgeldin.

33murat33

Üye
Tepki
26
İsim
murat b
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar. Adım Murat. Mersin ili Erdemli ilçesinde ikamet ediyorum. Öğretmenim. 40 yaşımdayım. Bisiklet tutkunuyum.

Veli CINAR

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Bisan
Merhaba. Ben Tarsustan Veli.
Çocukluğumda babam gazeteden kuponla Bisan Mauton Cat almıştı. Uzun bir süre kullandım. 15 yıl kadar önce şehir dışında işe gidince babam kullanmaya başladı. 5 sene kadar önce geri döndüm ve bisikletin hali harap. Hurdaya çıkmış desek yeridir. Arka sepetliği daha çok yük taşısın diye, ekstra demirlerle desteklenmiş! Ön arka vites sistemi sökülmüş! Boya desen neredeyse yok!
Yeni bisiklet alacak da durum yoktu.
Sadece orta göbeği yapamıyorum, o da anahtar olmadığı için.
Orta göbek malzemelerini aldım ve tamircide yaptırdım.
Sonra bisikleti tüm parçalarına ayırdım.
Kadronun boyasını temizlemek için yaktım ve tel fırça ile fırçaladım, sonrasında bezlerle tertemiz yaptım.
Sprey boya ile kadroyu, direksiyonu ve ön maşayı 2-3 kat boyadım.
Boyamadan önce sepetliğin ek demirleri bayağı kötü görünüyordu. Spiral ile incelttim, bazı yerler kırılmış veya kaynağı kopmuş. Tekrar kaynak yaptım.
(Yenisini almak iyi olurdu lakin, malzemeler elimde vardı. Uğraşmayı da sevince böyle oldu.)
Evin önünde ağaç vardı, kurbanlık gibi astım ağaca ve boyadım.
Yeni Shımano vites takımı aldım. Yazılışını da beceremiyorum. :)
Ön arka çelik jant, iç dış lastik aldım.
Jant alırken bisikletçiye, ön arka göbek millerine rulman çakmasını istedim.
Önce olmaz dedi, sonra bir bakayım dedi.
Alırken de her ikisine de rulman çaktım dedi. Diğerine göre çok da bir fark çıkmadı.
Ben kendim, en az 5 sene buna binerim diyordum.
Bir kaç aydır ön ve arkalardan ses geliyor ama bakmıyorum. Gittiği yere kadar olacak.
Ya da zaman bulursam yapacağım inşallah.

Bir patlak tamirine verdiğim paraya, bir patlak tamir seti almıştım yıllar önce.
O günden beri, bisikletçiye çok acil bir işim olmadığı sürece gitmedim.
Bisikleti çoğunlukla işe gidip gelirken kullanıyorum.
Bazen hafta sonları da.

Bisiklete alışkın olunca, araba aldığım günden sonra 2-3 hafta binmedim, bir baktım kilo alıyorum. Bisiklete dönüş yaptım.
Bisiklet artık benim vazgeçilmezim.
Kullanmayı engelleyecek sağlık sorunu olmadığı sürece devam.
Turlara katılmayı düşünüyorum ancak sürüş ekipmanım yok. O da yine ekstra masraf. :)
Bir gün olacak inşallah.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.416
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Veli CINAR bir gün inşallah gönlünüze göre bir bisiklet ekipmanları ile birlikte sizin olur :)

• Beğen

Pozzo

Üye
Tepki
5
İsim
Emre T.
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba,

Bu sporu izlemeyi çok seviyordum. dün itibariyle artık bisiklet aldım kendime. beraber pedalllarız umarım :)

berkay0131

Üye
Tepki
16
İsim
Berkay
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Pozcudan herkese selamlar 🙂

• Beğen
Tepkiler: BRS_DMRKL

berkay0131

Üye
Tepki
16
İsim
Berkay
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar. Nerelerde pedallıyorsunuz?

• Beğen

fatalrider

Üye
Tepki
10
İsim
Uğur kızıldoğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar. Nerelerde pedallıyorsunuz?
Şimdilik sadece işe gidiş gelişte, eskiden hamzabeyli şelalesi tarafları, geceleri eski mersin sokakları ve çeşmeliye kadar sahilden sürüyorduk şimdi yasak 😢