Kron XC150'yi aşağılama

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
@BerkEvren
Beğenimi atar uzaklaşırım konudan :)

Scudo

AnılDemir41

MounTain Bike
Tepki
172
İsim
Anıl
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
IMG_20160914_034011_831.JPG

Bu fotoyu geçtiğimiz nisan ayında çektim. Kocaeli nin en yüksek yerlerinden biri.4 sene önce sol dirseğimi kırdıktan sonra nisan 2016 da aldığım ilk bisiklet. Kron xc150. Ve o gün benimle birlikte buraya çıkan,(çıkarken bi kaç dakikada bir durup nefeslenen)bi arkadaşım vardı yanımda. Merida big nine 70 ile bana katılmıştı. 2000 tl'den fazla para ödeyip aldığı bisiklete o bayırlarda lanet okurken ben 825 TL+JEL dolgulu kılıf hediyesi ile aldığım Kron xc 150 ile onu o bayırlara gömdüm. Konu açılalı 1 aydan fazla olmuş ama bunları yazmadan duramadım. Kron xc 150 merida big nine ın yanında bi hiç gibi kalıyor fakat insanlar kendi potansiyellerine göre değerlendirir. Yok kg çok fazla yok maşa ölçüsü düşük yok grup set bilmem ne. Kadro boyu küçük olmasa Kronumu satmayacaktım fakat yine maddi imkanlarım xc 150 almamı gerektirse boyuma uygun doğru kadro boyunu gözümü kırpmadan alırım.

kayoncu1

Üye
Tepki
1
İsim
Kalyoncu
Merhaba arakadaşlar forumu gördüm yeni üye oldum en son bisikletim 13sene önce olmuştu simdi tekrar kendime bisiklet almak istiyorum araştırıken kron xc 150 mekanik disc 690 tiye buldum ve almayı düşünüyorum sizden yardim.istiyorum xc nasıldır ismi görürmü spor amaçlı kullanılacak bu arada 1.75 boy ve 87 kiloyum

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Hüesyin

Üye
Tepki
62
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Kron
sırf o yorumlara inat aldım denebilir, (salcanoda vardı ama kron ağır bastı) xc150 almak için gitmiştim ama nedense çok ufak gibi geldi selesi en aşşağıdaydı, dükkandan Xc250 ile çıktım,yeni aldım sayılır genelde işe gidip geliyorum,biraz kötü kullanıyorum ama şimdilik sorun yok.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Bisikletinizi aşağılayan arkadaşları sahada yenmek zorunda değilsiniz.
Arkadaşlarınız bisikletinizi aşağılar, bir de sizden daha kondisyon yapmış olur sahada da sizi yener o zaman iyice üzülürsünüz.
Neticede her iyi donanımlı bisiklete binen kötü bisikletçi olmuş olmuyor.

Siz sadece bisikletin keyfini çıkarmaya çalışın. Kimseden iyi olmak zorunluluğunuz yok. Bisikleti birilerinden iyi olmak için sürerseniz gerçek duygusal zevki yakalayamazsınız.

@kayoncu1 berbat bisiklettir. Nerede görsek alay ediyoruz.
Şaka tabi. Öncelikle hoş geldiniz. Beğendiyseniz alın. İyi bisiklettir. Kilonuzu dert etmeyin, daha fazlasını da kaldırır bu bisiklet.
Keyifli sürüşler.

avkebele

May2009
Tepki
504
Bisiklet
Giant
Avrupa'da en çok satan bisikletler genellikle f/p ürünü olan düşük setli bisikletlerdir. Bir bakarsınız Claris setli bisiklet en çok satanlar arasında birinci olmuştur ve kullanıcı memnuniyeti %90'lardadır. Fakat bizde Claris set denildiğinde millet "o da ne la? Ondan giriş seviyesi bile olmaz. At çöpe gitsin" der.

Neden mi ? Koca bir önyargı.

Utanılacak hiçbir şey yok, bugün ondan utanırsan bir ömür bu duyguyu farklı şekillerde yaşarsın. Sonu yok bunun. Başkalarının ne düşündüğü önemli olmamalı, hele ki bizim ülkede.

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Arkadas bende salcano cityfun 70 var.krondan bile daha asagi bir bisiklet.ama benim gozumde su anda tam karbondan bile daha degerlidir..cunku cok isimi goruyor..birazda sizin kendinizle barisik olmaniz lazim..sizin bisikletin aynisimdan Barış beyefendide de var.masallahi var gitmedigi yer kalmamis..kimi tinlar.jantina yeri geldi 25 mm lik lastik takti yolda kullandi, yeri geldi dag lastigi takti dagda bayirda kullandi..
Kendinizle barisik olun miletin dediklerine kulak asmayin..girgira verin gitsin..akil vereceklerine para versinler ohalde.

• Beğen
Tepkiler: Kızılçam

Mehmetg.

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
Mehmet G.
Bisiklet
Sedona
En güzel bisiklet sahip olduğunuz bisiklettir kimseye aldırmam bisikletime binerim onun altında giant varmış şunda fuji varmış gerçekten umursamam. Canım çeker mi çeker ama bütçem bu ve şuan sahip olduğum bisikleti kimse geçemez çünkü kendi paramla emeğimle aldım herzaman öyle görün :D

• Beğen
Tepkiler: Kızılçam

Gündoğarken

Daimi Üye
Tepki
213
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet aslında basit olmasıyla caziptir. İşin içine teknoloji girince çekiciliği azalıyor. Ne kadar çok teknoloji o kadar içinden çıkılamaz bir hal demek. Ne kadar ucuz o kadar basitlik demek genel anlamda. Bu yüzden ucuz bisikletime güveniyorum. En azından beni yolda bırakma ihtimali az. Tamiri basit. Belki daha sorunlu ama, yılda bir sorun çıkarıp, tamirini yaptırmayıp beni yolda bırakmasından daha iyi geliyor. Gerçi hiç pahalı bisikletim olmadı ama konuşuyorum işte :p

Tepki
23
Bisiklet
Kron
Şimdiye kadar birçok bisiklet marka ve modelini kullandım. fakat 26 inç v fren XC500 üm kadar hiçbir bisiklet beni memnun etmedi bunu da her zaman ısrarla söylüyorum. Üç tane bisikletim var en ucuz olanı XC500 ama ben yinede uzun turlara katılırken genellikle xc500 ümü tercih ediyorum. Schwalbe Marothon Plus 26x175 lastik ve sportourer sele ile beni hiç üzmedi. Zaten yarışa marışa katılmayıp ta binlerce liralık korbon marbon bisikletlerle sahilde gezinti yapanlarıda anlamış değilim. herhalde para batıyor insanlara

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@Eray Gündoğdu

Hocam yazmış zaten yazacaklarımı. Aynen katılıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar geçenlerde daha önce hiç uğramadığım bir bisikletciye girdim, daha Kron XC.. devamını getiremeden içerdekilerin hepsi bir olmuş gibi aman aman aman uzak dursun falan filan demeye başladılar. Şimdi o ana kadar hiçbir önyargım yoktu bu markaya karşı ancak bir anda o kadar kişinin üzerime gelmesiyle bir şüphe oluşmadı da diyemem.
İnternetten inceledim, componetler açısından XC100 - 150 başlangıç seviyesi zaten. Her markada aşağı yukarı aynı. Şimdi ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler. Nedir bu kötü şöhretin sebebi? Bisiklet mi çok ağır? Kadrosu mu sağlam değil?

Son olarak RC1000 hakkında ne düşünürsünüz?

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
@Işıklar Gazisi Öncelikle kadro sağlam değil. Duyduğum baya kırılan kadrosu var. Sonrasında gidon hiç sağlam değil. Bisikletin donanımlarını düzgünce yazmaktan bile aciz bir firma(bkz. RC2000). Kadro tasarımları da hoş değil. Kadrosunun hafif olduğunu zaten hiç düşünmüyorum. Gürkan Genç Kron kullanıyorcular gelmez umarım.:D

Bypedal

Üye
Tepki
63
İsim
bisiklet sever
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende şuan kron Tx 500 hd ve cannondale synapse 105 disk var... İlk bisikletim kron xc150 idi.. O kadar bisiklet kullandım, sen takılma konuşanlara... İş sende bitiyor, kondisyonunda bitiyor... Gerisi çart curt:) 2 bisikletimizde severek kullanıyorum, kronumu işe gidiş gelişte, cannondaleyi haftasonu uzun turlarda...

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Hocam tamam xc150 nin bayağı kötü ünü var ancak tüm Kron bisikletler de kötü olamaz ya?

Tx105 ve Tx100 hakkında ne dersiniz? Tasarımları hoşuma gitti bu ikisinin. Ağırlığını söylememişler ancak fiyatına göre performansın hakkını verecek gibi duruyor. Siz ne dersiniz?

TX150 -> (link)
TX100 -> (link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Gidipte sram x3 setli cannondale, specialize, cube, giant vb. markalara 1900-2000 TL verenler utansın önce :D

Yok yani düşük donanımlı bisikletleri görünce "ıyyyyy one bisikletmi o?" diyen kişiler genelde gidipte saçma sapan donanımları 2000-3000 TL verenler.

Halkımız gariban ama salak değil çok Şükür :D

Bu sözlerim tamamen art niyetli kişiler için geçerlidir.

@Işıklar Gazisi

Bende uzun süredir bu modelleri takip ediyorum, KRON TX100 - TX150 - XC100 - XC150 :)

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
@Godzilla Tam üzerine basmışsınız hocam

Şimdi arkadaşın bütcesi belli, gayet de hevesli şu anda. Ancak gidip bütün bütcesini marka adına yatırıp sonra bu muydu bu kadar paranın karşılığı dememesi için ona Kron veya Mosso önerdim. Sonuçta componentler en alt seviye için her markada aşağı yukarı aynı olduğu belli :D

Zaten bir kere sevdikten sonra kendi ihtiyacına göre arayışlara girecektir. Yeter ki ''A nasıl bu bisikleti alırsın?!?!?!'' deyip soğutmasınlar.