Kron XC150'yi aşağılama

isasntrk

Üye
Tepki
19
İsim
İsa
Bisiklet
Merida
Acilen o şekilde düşünen güruhtan ayrıl bence. Ne kadar ayıp bir düşünce tarzı! Amaç bisiklete binmek değil mi, bisiklette bu konuda bir araç değilmi ne sanıyorlar acaba bu işi!

• Beğen
Tepkiler: Dogan09TR
Scudo

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
öncelikle sosyal medyada dalga geçenler için birşey yapamazsın ama turlarda dalga geçen oluyorsa laf sok, aşağıla böyle yaparsan bir daha laf atmazlar.Benim şahsi düşünceme gelirsek bana kalırsa kron alınmaması gereken bir bisiklet(zamanında bende alacaktım son anda vazgeçtim) böyle düşünmemin sebebi ise internette ve çevremde kron marka kadroyu kıranların sayısı çok fazla özellikle xc250 ve xc150 çok denk geliyor.Yaklaşık 1 yıldır aktif olarak bisiklet sporunun içerisindeyim ve bu süre içerisinde 15'den fazla kron kadro kırılma vakası gördüm.Bu kırılmaları da 2 sebebe yoruyorum, ya Kron'un kadroları ürettirdiği firma çok kalitesiz kadrolar yapıyor yada Kron kadrolardaki boyalar görüntü olarak çok güzel, profesyonel bisiklet gibi tasarlandığından bilgisiz kişiler gaza gelip ben bununla atlarım-zıplarım tarzı düşüncelerle yanlış kullanım sonucu kadro kırıyor.En başta dediğim gibi bunlar sadece şahsi düşüncelerim ama tavsiye olarak eğer dağ bisikleti dalında ilerlemek,aşama kaydetmek istiyorsanız bir sonraki bisikletinizde kadrosuna güvenebileceğiniz bir marka bisiklet alın

• Beğen

shryr

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Bianchi
Klasik olacak ama yazayım yine de.
Bugün bisiklet konusunda kendini aşmış ülkelerde çoğu insan işine bisikletiyle gidiyor. Haliyle bisiklet günlük yaşamın bir parçası. Yani gidip çocuğa karne hediyesi olarak alınan bir şey değil bir ulaşım aracı.

Bugün denk geldiğim bir videoyu atayım. Bu kadar insanın alım gücünün yetersiz olabileceğini düşünmüyorum. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılayacak bir bisiklet seçmişler ve her şeyden önemlisi onu kullanıyorlar. Gerisi kimin umrunda...

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
799
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bir insanın bisikleti eski olabilir , düşük model olabilir ama o insan eğer bisiklet sürüyorsa o benim için diğer insanlardan farklıdır. Aksini düşünenler market bisikleti muabbeti falan yapanların bisiklet kültürüyle alakası yok onlar sadece lükse tapan tiplerdir. 7 kilo bisiklete biner ama metro gişesinden geçemez göbeğinden. Bu tip insanları ciddiye almayın. Bisiklet bir tutkudur. İki tekerin üstünde gidiyorsan eğer sen çok şanslısın.:harika:

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Ya şimdi benim bir şey söylememe gerek yok açıkçası, çünkü buradaki herkes aynı bilince sahip, verilmesi gereken cevabı da herkes vermiş.
Bizde XC150 ile başladık, biz de arka göbek milini herkes gibi kırdık ve o vesileyle yükseltmeye başladım.

İlk aldığımda benim için Dünya'nın en iyi bisikletiydi ve hala daha öyle :) Verdiğim paranın karşılığını başka hiçbir türlü daha iyi bir biçimde geri alamazdım. Hayatım boyunca bu kadar şık bir bisiklete binmemiştim, hayatım boyunca hiçbir bisiklet beni bu kadar mutlu etmemişti. Hayatım boyunca hiçbir bisikletle bu kadar havalı olmamıştım. Görenler anlıyordu iyi bir bisiklet olduğunu.

I6aeDmu.jpg

Daha sonra vites - çekiş - fren sistemini değiştirdik çünkü bisiklet ile az çok tecrübe edinmiş, yolların tozunu yutmuştuk bir miktar. XO kollar, HD frenler falan çok hoş gelmişti.
Ve o beğenmedikleri XC150 model kadro ile atlamadığım yer kalmamıştı, maşada boşluklar oluşmaya başlamıştı darbeden ve HD frenlerden ötürü.

igwcpPN.jpg

Son aşamada ise bisikleti karım gibi sahiplenmiş ve ona göre harcamalar yapmaya başlar olmuştum. Ve farkındaysanız halen daha XC150'nin gidon ve selesini kullanıyorum.
Bisikleti, sahip olunan kompanentlerden ibaret sananlar ile muhatap dahi olmamanızı tavsiye ediyorum.

ymRA7f8.jpg

"Yahu bize diyorsun ama sen de ucuz bisiklet kullanmıyorsun" diyenler olacaktır :) Daha önce de söylediğim gibi artık karım gibi ilgi göstermeye başladım. Evleneceğiniz bayanın güzel ve güvenilir olmasını beklersiniz haliyle. İlk yokuşta beni yarı yolda bırakmasın diye tüm bunlar :) XC150 bile seni yarı yolda bırakmaz ancak o, XC150'yi aşağılayan arkadaşların yokuş aşağı rampada bile seni bırakırlar, onlardaki karakter o kadardır.

Tepki
7
İsim
AHMET
Konu dışi olacak ama xc150ciler varken sorayim Bu ürünü aldım ben baya kiloluyum bir sorun çıkarır mı? Keşke şunu alsaydın dediğiniz model varmı

• Beğen

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.905
Bisiklet
Cervélo
Bisikletin üzerinde marka ve model yazan bölgeleri ojeyle ve yara bandıyla kapayabilirsin :harika:

• Beğen

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
Kron xc 150 kullandım sarı siyah V Frenli modelini ve çok severek kullandım sertte kullandım sakinde kullandım hiç bişey olmadı sen bisikletini seviyorsan bakımını yapıyorsan hiç sorun yaşamadan kullanırsın bisikletin performasa etkisi sana bağlı çok sevdiğim bi abi var turbiaikletinin yanı sıra market bisikleti diye tabir ettikleri bir bisikleti daha var (hiç yakıştırmıyorum öyle bi lafı) en kral bisikleti olan adamın çıkamayacağı gidemeyeceği yerlerle gidiyor o bisikletle önemli olan senin kondisyonun ve bisikletini sevmen bakarsan bağ bakmazsan dağ olur diye boşuna dememişler

• Beğen
Tepkiler: Batuhan32

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
Dağ bisikletleri hepsi güzel görünüyor diskleri falan ayrıca önemli olan zevk almak yani bende 50.000 tl lik bisiklet olsa zevk alamassam senin 500 liralık zevk aldıgın bisikletle dalga geçmemin manası ne.

• Beğen

YigitOzturk

Aktif Üye
Tepki
109
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Valla Claud Butler Oxford 700 kullanıyorum şuan. Klasik olduğu için seviyorum. Bizim buralardaki çift süspansiyonlu bisiklet sürenler böyle bir ezici tavırla bakıyorlar. :D ben seviyorum.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.118
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
gerçi ben sele ve elciklerden rahatsızdım sele 2 tane pantolonumu parçalamıştı bende diğer bisikletimde de olan aynı seleyi aldım yakın zamanda ise motorlarda da kullanılan elciklerden aldım çok süperler ama eldiven al diyorlar daha iyi tutuş için onu anladım zaten onun haricinde bisiklet kuş tüyü gibi bayırı yutma yutuyor düz yolda yoruyor 20-30km ben gidiyorum onunla hiç sıkıntı yok

• Beğen

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.298
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şu dokunmatik ekran olayinin mucidi ve patentinin sahibi olan kadin, hala işine giderken toplu taşıma ve bisiklet tercih etmekte, hatirlatayim dedim.
Yetiskin toplumlarin hali bir baska..
Bizim hicbir sey uretmemis ve insanliga hicbir katkida bulunamamis insanimiz ise para ile sahip olduklariyla övünmeyi pek sever.
Tümüyle mallık...

calpg

Üye
Tepki
57
İsim
alp
Bisiklet
Giant
sevgili kardeşim, bu tip davranışlar malesef ülkemizde kompleksli insanların sıklıkla başvurduğu bi davranış biçimidir.
sahip olduğu mallar üzerinden diğer insanlara üstünlük kurmaya çalışırlar dünyanın düzeni de insanları daha iyi mala özendirecek şekilde kurulmuştur.

bu insanlar küçük insanlardır, seni de küçültmeye çalışırlar.

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
Bisiklet motorlu bir taşıt olmadığı için sunacağı performans üzerindeki insana bağlıdır. O yüzden kendini geliştir ve o çok pahalı bisikleti olup milleti aşağılayanlara yokuşta derslerini ver. Bisiklette kondisyon herşeydir. İsterse full XTR setli karbon bir Scott olsun kullanıcısı kondiyonsuzsa sen 15 kiloluk bisikletle onu asfalta gömersin.

Aerocycle

Eski sporcu, Yeni performanscı
Tepki
127
İsim
Murat
Bisiklet
Corratec
@Dogan09TR bende de shimano sisli alt seviye bir hibrid bisiklet var yaklaşık fiyati 900 1000 lira falandır. Tura başlarkan karbonlar garip garip konuşuyorlar. Turda tabi bizim oğlanlarla düz yolda başbaşa gidioz . Yokuşlarda farkı açıyorum. Molada diolar abi nasıl bişey böle diyorum ki sende carbon dura ace varsa bende de çelik gibi karnım baklava dilimlerim var diyorum. :) Hafta da 5 6 gun cross fit body bisiklet yaptığımı soylemiyorum tabi . Önemli olan kondisyon ve dayanıklıktır. Nasıl bir arabanın hizli gitmesini motoru sağlıyorsa bisikletin motoruda sensin unutma.