İzmir'de en iyi bisikletçi kim?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Izmirdeki bisikletcilerin hepsi iyi bildigim kadariyla ama ben evime yakin oldugu icin Bostanli Sundu bisiklete gidiyorum ve gercekten siddetle tavsiye ederim...

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@Fırat D.

Bostanlı'da Sundu Bisiklet ne zamandan beri var? Hiç duymamıştım.

İzmir'deki çoğu bisikletçi vasat , çünkü bisiklet kullanmıyorlar ve bisiklet teknolojisi olarak gündemi takip etmiyorlar. Yani sadece işlerini yapıyorlar, fazlası yok azı da yok.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Burak_Dingiloglu
Bostanli pazarinin hemen arkasinda son bes senedir oradalar :) Ali Sundu bizzat orada :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bende fikrimi yazayım. izmir deki bisikletçilerin hepsi aynı hepsi iyidir.

lakin benim tespit ettiğim kadarı ile adamlar yani bisikletçi esnafları bizlerden/müşterilerden bıkmış vaziyette. internet mecrasından okuyarak bisiklet üzerine master yapmış müşterilerin soru/istek/önerileri adamları perişan etmiş.

demem şu ki marka modele karar verip az cümle kuran müşteri olun hepsi size yardımcı olacaktır.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Haklı olabilirsin sezgin, bu sallamaz tavırlar ordan geliyor olabilir... Ama deltaya ne demeli hazır imal edilmiş ithal alıp sattığı malın mucidi gibi davranışı su götürmez...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hakikaten güvenilir bir bisiklet mekanikerine rastlamadım İzmir'de. Genel olarak hepsi iş görüyor ama o kadar. Çok iyi usta diyebileceğim birini tanımıyorum.
Not: Bostanlı'daki bahsedilen bisikletçilere uğramadım. Onları yorumumun dışında tutuyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
sayın r.ezk

bahsettiğim şeyi ben bizzat birkaç bisikletçiden ürün satın alırken duydum. Cidden esnaflar çok dertli bu konuda. Aslında sadece bisiklet esnafı değil birçok satıcı, zanaatkar dertli "internetten master yapma hastalığından". Yani hepimiz okuyoruz öyle gidiyoruz satın almaya ama satın alırken veya aldıktan sonra satıcıyı biraz bezdiriyoruz galiba.

Gözlemimden anladığım kadarıyla haksız da sayılmazlar sanki. Deltaya gelince yorum yapmayayım. Veya yapayım gitsin :D bahsettiğiniz bu tavırları yüzünden cannondale alıcakken vazgeçmiştim ve başka marka aldım. Ha pişman mıyım, değilim. Onların umurunda mı, hayır değil. idare ediyoruz işte :)

aslında çokta anlam yüklememek gerek belki bu işlere.

sevgiyle kalın.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Torkmetre kullanmayanlar var. kadro kulağında eğrilik var mı diye kontrol edip düzeltecek aleti olmayanlar var. El ayarı , göz kararı ile çalışılması çok yaygın. Çok hızlı çalışıp bisiklete sert davrananlar oluyor.
Bisiklet parçalarına yüksek ücretler ödeyip mekanik işçiliğini çok düşük ücretlerle yaptırmaya çalışmak sık rastlandığından iyi tamircinin tek başına ayakta kalması da zor tabi.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege
Tepki
3
Bisiklet
Specialized
Tamir konusunda Özge Bike, Selim usta en iyisidir. Parça konusunda Sundu Bisiklet hemen hemen herşeyi temin edebiliyor fiyatları da uygun oluyor genellikle.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
@BF Okuru

Aynı şekilde satıcı tok olunca böyle oluyor hocam ama alıcıların ders vermesi lazım, esnaflık bu değil.. Ya da kömür sobası satmıyorsun, bisiklet alıcısına - bilgisiz dahi olsa - belli bir kalitede yaklaşım tavrı içinde olmalısın... Sizinkine benzer Bizzat yaşadım gördüm deltada sallamayan alıcıyı daha sonra girdiğim yan dükkanda (isim vermiyim kordonda :) bisikletin ödemesini yaparken gördüm..
Çok daha feci şeyler duydum, askıdaki bisikleti incelemek için isteyen kişiye satın almıcaksan indirtme diyen bayiside var...

Engin Al

Üye
Tepki
1
Merhabalar, Buca'da Dokuz Çeşmeler Kampüsünün oralarda oturuyorum. Corratec x-vert motion 2006 model bisikletimin bakımını yaptırmak istiyorum. Yaklaşık 2 yıldır kullanmadım. Ayrıca kilitli pedalları da olduğu için yola çıkmadan önce bir sorun çıkmayacağına emin olmak istiyorum. Nereye götüreyim gerçekten emin olamadım. Belki Şirinyer İzbana kadar sürüp oradan tercih edilen yere gidebilirim. Buca taraflarında tavsiye edebileceğiniz güvenilir bir yer varsa orayı tercih edebilirim.

scitakoglu

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Specialized
Hepsi aynı. Kimine göre iyi kimine göre kötü. Ama hiç biri profesyonel değil . Hiç biri bilgi paylaşmaz. Hiç biri öneri vermez. Kısacası hepsi iş olarak yapıyor ve ÇOĞU yaptığı işi sevmiyor. Bu satarkende aynı . Bence hiçbiri Güvenilir de değil Siz biraz öğrenip takip edin yaptıklarını. Sonrada en ucuz yapana götürün.

Aryel

Demirat Jokeyi
Tepki
160
İsim
Burak Boztepe
Bisiklet
Merida
karşıyakada sedabisikletin sahibi bülent abi var.iskeleden yeri çok yakın.benim kendisine güvenim tam.samimi ve yılların bisikletçisi.ilk bisikletimi ondan aldım.aldıktan sonra 2 yıl görüşmedim.telefonla aradım sesimden tanıdı.kendisine saygılarımı sunarım her ortamda :)

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@Engin Al eğer büyük sorun yoksa ben yardımcı olurum hemde uğraşmamış olursun bisikletçilerle falan

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
@scitakoglu

Kesinlikle katılıyorum. Ek olarak, bir ustanın iyi olup olmadığını anlamak için ne kadar eksiksiz iş yaptığına bakmak lazım sanırım. Eğer yarım yamalak jant ayarı yapıp "en fazla bu kadar olur, böyle bineceksin" diyor ise, bi daha gitmemek lazım. Böyle bi durumda bunun sebebini ve çözüm önerilerini bana söylemesi lazım. Hadi diyelim tel başları yalama olmuş, dönmüyor, o zaman onları da değiştirmek lazım diyeceksin, ya da jant çemberi yamulmuşsa "çemberi değiştirelim" diyeceksin. Ama bunları ustaya ben teklif ediyorsam ne anladım ben o işten. Başka bir örnek, "oldu" diye teslim aldığınız bisikletin tekeri kadronun sağına ya da soluna doğru taşmış vaziyette, ortalanmamış, gözden kaçması imkansız. Bir daha o ustaya gidilmemesi lazım. Söylediğiniz zaman suratınıza "of kim uğraşacak, bin böyle git işte" gibi bakıyorsa eğer bi daha o ustaya uğramamak lazım. İş yapmak istemiyorlar gerçekten de. Karınları tok (satışlardan). Teknik servis satılan bisikletlerin hatırına mecburiyetten veriliyor.

Ben çocukken vites sistemleri yeni yeni çıkmışken, "usta" dediklerimiz vites ayarını yapamazlardı, çünkü ortada doğru düzgün bi kaynak yoktu, giderdiniz bi bisiklet satan dükkana, ya da motosiklet tamircisine, adam bi iki vida sıkardı, "valla bu kadar oluyo, o vitesi kullanma" der gönderirdi. Aradan seneler geçmesine ve artık bisikletle ilgili her şeyin youtube'dan iki video ile öğrenilebilmesine rağmen gördüğüm kadarı ile anlayışta hala bi değişiklik yok. Üzücü gerçekten. Dükkandaki en pahalı bisikleti alsak sonuç yine aynı mı olur acaba, merak ediyorum.

Sert79

Üye
Tepki
258
İsim
Sertaç K.
Bisiklet
b'Twin
Bugün Ksk de Cumhuriyet okulu karşısındaki tamirciye teker değişimi için bisikleti bıraktım mtb tekerden yol tekerine geçiş yapıyorum bana yanlış iş yapıyorsun ama yinede yaparım dedi bakalım sonuç ne olacak merakla bekliyorum[emoji4]

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
Şunu kesin ve net anladım ki insan kendi işini görmeli. Usta bunun arka göbekten ses geliyor şunun göbegine bi bakarmısın diyorsun yok o rubleden diyor. Iyi o zaman rubleyi değiştir diyorsun kıçı kırık 7 li freewheel rubleyi 2 haftada getirmiyor. 2 gün içinde sen tedarik ediyorsun (abi istersen sen al dediği için) götürüyorsun ruble yi monte etmemek için 40 dereden su getiriyor. Ruble takılıyor ses kesilmiyor. Ve anlıyorsun ki elin varsa ustaya vereceğin parayı takıma yatırıp kendi işini kendin gör hem sinirlerin sağlam kalsın hem de bisikletin. Yaz geldimi ne kadar tamirci varsa tribe sekiyor.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@duryolcu
Siz herhangi bir yerden fiyat aldınız mı?
Örneğin Decathlon 70 tl istiyormuş.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato