İzmir Sağlam Pedal Ekibi - Hafta Sonu Programı

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu tur bugün değilmiydi ya :) pazar günümü çıkıyorsunuz???

• Beğen
Tepkiler: kalkmazdüşmez
Scudo

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yarınki antrenman programına bağlı :) belki gelebilirim :)

• Beğen

çamurluk

Aktif Üye
Tepki
40
yaa arkadaşlar benim hevesim kursağımda kaldı pazar günü ben size katılamıyorum çünkü cuma günü bisikletim ÇALINDI ... delirmek üzereyim
ama pazar sabahı sizi görmek için konak iskelesine gelecem hiç olmasa tanışmış oluruz çok üzgünüm yaa

• Beğen

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@çamurluk

hadii ne oluyor anlamdım şidi de izmire mi dadandılar . çok üzüldüm sinir oldum .
geçmiş olsun umarın bulursun biz sabah saat 8 de konak iskelesindeyiz. sorun değil başka turlara gelirsin . bir an önce bisikletyini bulman dileğiyle.

Alpay ipekgil

Daimi Üye
Tepki
284
Hafta sonu çok güzel bir tur yaptık.Aramıza katılan yeni arkadaşlar ile Konak vapur iskelesinde buluştuk.Varyantı çıktık burdan karabağlar Gaziemir ve Menderste kahvaltı molası verdik.Burdan efem çukuruna tırmanacaktık bazı arkadaşlar bu sapaktan düz ilerlediği için pilan değiştirmek zorunda kaldık.İlerki köyde buluşarak burdan Seferihisara gitmeye karar verdik.Yol sapağında Sağa dönerek seferihisar yoluna girdik burda deniz kenarında verdiğimiz molada karpuz yedik ve deize girenlerimiz oldu.Bir ssat kadar vakit geçirdikten sonra yola koyulduk.Yaklaşık 20 KM sonra seferihisara geldid.Burdada verilen molanın ardından İzmire doğru yola çıkıldı.Hakan Koç un fotoraf makinası ile çok güzel fotoraflar çektik yakında sitede yayınlar.
Tüm geziye katılanlara teşekkürler..Toplam 140 KM yol katettik

lacordelio

Üye
Tepki
92
alpay abinin anlattığı gibi güzel bir tur yaptık h.sonu..aramıza katılan yeni arkadaşlar diye bahsettiklerinden biri de benim..eve girdiğimde km. 139.3 gösteriyordu.epey yorucuydu allahtan efem çukuruna çıkmamışız..ilk tur deneyimim olarak sanırım biraz zor ve uzun bir güzergahtı..ama çok keyifliydi..hasan hakan,alpay,göktürk,yavuz,oksal,deniz ve şenere tek tek tşk ederim.hakan abi resimleri bekliyoruz:)

gokturkgunal

Aktif Üye
Tepki
129
3 Haziran Pazar,
Hoş geldin yaz demenin vaktidir sanırım. Ne de olsa, resmen yaz 1 Haziranda başlar. Yazla birlikte yeni dostluklar, yeni ufuklar daima insanları heyecanlandırmıştır. Ve tabi, filmlere, şiirlere konu olagelmiş, bestecilerinde dikkatinden kaçmadan notalara dokunup şarkılaşmış aşklar da bir başka kısmı… O kısmı konumuzla ilgili değil ama, yazla başlayan cümlelere eklemeden de geçemedim.
İsim hafızam rezalet olduğu için, yazıda konu geçen arkadaşları, paylaşım âlemimizdeki isimleri ve kendi nacizane tanımlamalarımla yazıyorum, umarım sakıncası olmaz.
1- Takım liderimiz ve neşe kaynağımız, Hasan Hakan Koç.
2- Bir hırs abidesi biyonik adam Alpay İpekligil
3- Bisiklete binerken uçan adam Oxsy
4- Bisikletle gerçek anlamda bugün tanışacak kahraman Rochas
5- Talihsiz dostumuz Çamurluk
6- Başka bir bisikletle merhabalaşan dost Locardelio
7- Ne olu ne olmaz niyetine kan değer kontrolcümüz İdadik kahramanı Mikrobiyolog
8- En tıfılımız ama gücüne hâkim Genç kahramanımız

İşte böyle, sekiz kişilik bir ekiple yollanmaktı amacımız. Lakin bisikletini kanımca dikkatsizlik sonucu çaldıran arkadaşımız Çamurluk, zorunluluktan ötürü gönülden aramıza katıldı. Buna karşın inceliğini esirgemeyerek, Konak buluşma noktamıza kadar gelerek bize ve kendine olan saygısını gösterdiği için, kendisine gönülden teşekkür ederim.
Konak İskele, hele günlerden de Pazar olunca, İzmir bisiklet camiasının buluşma noktası haline geliyor. Karşıyaka iskelede başlayan tesadüfler, hareket saatine kadar devam ediyor. Bu fırsatla da, görüşme imkânı bulamayan bisiklet gönüllüleri, bir şekilde birbirlerine sıcak merhaba deme imkânı buluyor. Ben de sabah vapura yetişme telaşıyla yol alırken, ilk önce Mustafa Dinç ardından sevgili eşi, uzun zamandır görmediğim, gördüğüme sevindiğim Karşıyakalı döşemeci dostum Trek ve Zeynep’le selamlaşma ve iki kelam etme şansını yakalamış oldum. Konak İskele’de de bir kaç dostla bekleme esnası sohbetini ederken Hakan ağayı bekler konuma geçmiştik. Ekibin kalanı hazırdı. Ali Özdemir ağabeyimiz önderliğindeki diğer grup Ali Özdemir hariç kalan arkadaşların selamlarıyla yola koyuldu. Bir başka grup da Çeşme yolu Manzara kafeye doğru pedallara asıldı ve biz hala Hakan Ağayı bekler moda hoş beş, tanışma faslını sürdürüyorduk.
Önceden belirlenmiş rotamız:
Konak-Gaziemir-Menderes-Efemçukuru-Kavacık-Payamlı-Küçükkayaköy-Güzelbahçe-Narlıdere-Konak şeklindeydi…
Lakin Hakan Abi gelip de Varyant’ı çıkmaya başladığında, rotanın, özellikler de Menderes’ten sonraki tırmanışların çok zor olacağını düşünmeye başlamıştım. Her ne kadar yanımızda bir şampiyon, Oxsy olsa da, iki yeni arkadaşı ne denli çekebilirdik, soru işareti gözüküyordu. Sorunsuz Menderes vardık, şampiyon, haliyle antrenman temposuna çıkıp, uçma moduna çıkacağı için Menderes sapağında bizden ayrıldı. Menderes meydanda toplandık, Hakan çantasından karpuz çıkarttı, evet şaşırmayın karpuz diyorum. İşte böyle çılgın bir adam. Sohbet, tıkınma derken yola koyulduk. Ha bu arada arkadaşlardan bir Hakan’ın bisikleti heykelin arkasına saklamış, kayboldu sandığı anki yüz ifadesi görülmeye değerdi..
Ben ve Alpay, bütün yol boyunca yapacağımız gibi önden fırlamış, Efemçukuru sapağından sonra yaklaşık bir kilometre ilerleyip gölgede beklemeye koyulmuştuk. Locerdelio da beş dakika sonra geldi, yavaş gidebildiğini söyleyip, ben devam edeyim deyip devam etti. Uzun bir bekleyişten sonra gelen olmayınca geri kavşağa döndük, fakat Hakan’ın kulaklığı ve yüksek sesteki müziği ardından gelen arkadaşların haykırışlarına kulak asmayışına, arkadaşların da, sapaktan yokmuşçasına aldırmazca geçen Hakan’ın bu tavrına istinaden, Hakan’a katılmaları, biz durumu kavrayana kadar on kilometreyi bulmuş. Hal böyle olunca rotamı da değişmiş oldu.
Yeni rotamız:
Konak-Gaziemir-Menderes-Yeniköy-Kavakdere-Seferihisar-Güzelbahçe-Narlıdere-Üçkuyular-Karşıyaka
Nihayet ana yola ulaştık ve bir koya kendimizi attık. Koyla birlikte ben, doktorumuz ve Hakan denize koy verdik bedenlerimizi. Hakan’ın çantasında olan ekmekler, yine çantasında olan suyun patlaması sonucunda balıklara nasip olunca, zeytin, karpuz ve peynirle karnımız doyurup, rüzgara karşı yola koyulduk. Yeni arkadaşların bir hayli zorlanıyor olmaları üzücü de olsa, ancak böyle bisikletçi olunabiliyor. Hepimizin yaşadığı acılar…
Günün fotoğrafları sayın Hasan Hakan Koç tarafından eklenecek umudundayız..

Toplam sürüş süresi : 5 saat 55 dakika
Ortalama nabız : 144
Maksimum nabız : 186
Toplam kalori : 6245
Toplam kilometre : 122
Ortalama hızım : 21
Maksimum hızım : 74
Ortalama kadans : 78
Maksimum kadans : 178

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
diğer yeni arkadaşta ben :D

Konak iskelesinde oxy'de vardı, yarış bisikleti ile sanırım Karabağlar'a kadar eşlik etti. Kendisiylede tanışmış olduk. Bize eşlik ettiği için teşekkürler.

Birde Çamurluk arkadaşımız konaktan bizi uğurladı, onada teşekkür.

Evet gelelim geziye.. Ekip süper, herbiri çok değerli insanlar. 02-06-2007 buraya ilk üye oluşum ve bisikletimi aldığım günün ertesi günü.. Hiç uzun soluklu bir tur yapmadığım için ben birazda piknik edasıyla yola koyuldum ancak 140 km. şişede durduğu gibi durmuyormuş :D tura 74 kg. civarında başladım eve döndüğümde 70.1 kg. idim, kilo vermek için çok iyi bir yöntem olduğunu belirteyim.. Birde Hakan abi gibi sırtınıza attınızmı karpuzu tadından yenmez :D

Yol, kah Hakan abinin geri dönüp defalarca beni yoldan toplaması kah Göktürk abinin benim önümde durup rüzgarı kesmesi, ve diğerlerinin desteği ile geçti.. Herbirine sonsuz teşekkürler :)

Bir ara bihayli (baya bihayli..) geride kalmıştım ve suyumda bitmişti. Hakan abi geri dönüp bana su ve lolipop ikmalinde bulunarak hayatımı kurtardı :D onun içinde ayrıca teşekkür ederim.

Çok güzel bir koy'da kahvaltı ettik, gurubun bir kısmı buz gibi sularda yüzdü. Biz baktık :D ..

Yolculuğun sonuna doğru bir benzinliğin arka tarafında gölge bir çardakta buluştuk. Bize çay ikram ettiler, sularımızı depolarımızı doldurduk.

Kutluhan ile güya çantayı ortak taşıyacaktık. Benim süründüğümü görünce çantayı bana yükleyeme kıyamadı. :) onun içinde teşekkür ederim.

Bu geziden çıkarılan dersler,

- Tayt! poposunu seven tay giyer bunu bilir bunu söylerim artık.. :)
- Kondisyon. Eğer kondisyonunuz iyi değilse benim gibi.. böyle turlardan önce bol bol Varyant'ta antreman yapılması gerekir diye düşünüyorum.
- Kadro boyu : Kadro boyu size uygun değilse bihayli zorluk çekiyor insan.. Bisiklet alırken kadro boyuna mutlaka dikkat edilmeli.. Yanlış kadroda bel ve diz ağrısı kaçınılmaz..
- Hakan, Alpay, Göktürk, Yavuz, Oksal abi ve Deniz maşallah cyborg gibiler bıraksanız bir 100 km. daha devam ederler.. Sanırım onlara yetişmek için bihayli antreman yapmam gerekecek. Gerçi Kutluhan yine gruptan hiç kopmadı onun durumu iyi :) Herbiri tam anlamıyla profesyonel sporcular..

Bu güzel gezi için herbirine teşekkür ederim. bikaç hafta sonra yeterince antremanlı olarak tekrar katılmak isterim.

Aşağıda telefonum ile çekilmiş iki fotoğraf var birinde Deniz yavru kuçuyu tutuyor, diğeri ise 60 km. yi görünce zaten bitmiş olan pilimin sıfırın altına indiği andır :D

(link)

(link)
Herkese keyifli geziler dilerim

• Beğen

lacordelio

Üye
Tepki
92
şener süper özetlemişsin geziyi...öldüm gülmekten:)bende turdaki tüm abilerimize ve deniz kardeşimize tekrar teşekkür ediyorum..bu arada ayıp ettin bi çantanın lafı mı olur ..içi boş gibi bir şeydi zaten:)biz bakalım form tutmaya..diğer turlarda nal toplamamak için:)

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Götürk abinin yazdığı yazı okadar akıcıki benimki ilkokul kompozisyonu gibi kaldı onunkinin yanında :D .. Çok halısın, artık fırsat buldukça gözümüze kestirdiğimiz ilk tepeye yüklenelim.. :) nekadar yokuş okadar az nal :D

Birde düzeltme, ben İzmiri çok iyi bilmediğim için yanlış yazmışım, oxy karabağlar değil Menderes girişine kadar eslik etmişti.

gokturkgunal

Aktif Üye
Tepki
129
Arkadaşlar, hepimiz bu işe szin gibi bazı uzuvlarımızın ağrısına şaşkınla karşılık vererk başladık. Zaman ve azim, çalışma istekle çok kolaylaşacak yolculuklarınız. İşte gerçek keyfin başladığı anlar da o zamanlar da olacak. Ama yine de başlangıç için performansınız süperdi. Azminiz için de tebriki hak ediyorsunuz.

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
sevgili dostlar Alpay - Yavuz- Göktürk-Deniz-Oksal-Kutlu-Şener
Sizlerle beraber yol tutmak benim için onurdur ben her turda çok keyif alıyorum iyi ki bende sizlerle beraberim diyorum yine bu turda benim için öyle oldu .:p
Arkadaşlarım detaylı yazmışlar Zaten Göktürkün anlatım tarzına herzaman hayran kalmışımdır . Şener ,Alpay da çok güzel anlatmış Deniz'de resimleri koyacak koyarken o ada yazar herhalede . :)

Ben bu resimlerin tamamını koyabileceğim ancak akşama çok özürdilerim:( .
ve sırf bizimle tanışmak için gelen aslan İnanç, geldiğin için çok teşekkürler en kısa zamanda bisikletine kavuşursun sende aramıza katılırsın.

Arkadaşlarım on numaraydı hepsini çok seviyorum hepsine buradan yürekten sevgilerimle birkez daha sarılıyorum .
Akşama 22:30 resimler hazır dostlar

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
Akaşamdan hazılıklarımızı yapmıştık ve bende karpuzumu çantama almıştım :D sabah 7.10 da yola koyuldum . ve Narlıdere yol üstünde herzamanki gibi geçkalmış olmama rağmen beni sabırla ve güler yüzle karşılayan can arkadaşlarım :) Alpay ve Yavuzla buluştuk ve konak İskelesine doğru yola koyulduk .(link)
konağa geldiğimizde tüm dostlar Oradaydı . göktürk oksal deniz şener kutlu ve inanç :)
Bir güler yüzde orada gördük negüzel birşeydir güleryüze karşılanmak hoşgeldini içten söyleyebilmek tekrar bekleyenlere teşekkür.
(link)
soldan say: deniz kutlu yavuz şener alpay göktürk oksal
(link)

ve işte bizi bekleyen İnaç inacım sakın darılma inan daha çok tur yaparız biraz geldiğin bisikletle zorlanırdın fren ve maşa sorunu :eek: yaşardım abim benim (link)

Alpay ipekgil

Daimi Üye
Tepki
284
Arkadaşlar yazılar ve resimler harika olmuş tüm yazanların ellerine sağlık
Göktürk arkadaşımız bana göre mükemmel olarak geziyi özetlemiş elline sağlık
umarım birdahaki gezide görüşmek üzeri
saygılarımla

çamurluk

Aktif Üye
Tepki
40
yaaa olamaz böle şanssızlık yaa delirmek üzereyim arkadaşlar bisiklet hala piyasada yokkkkk o turu bana kaçırttıkları için çok pişman olacaklarrrr delirmek üzereyim yaa bu arada bisikletim :kahverengi bi kron xc 4000 üstünde sarı xc 4000 yazıyor
sarı orjinal sele ve kask (kaskta sarı) tel numarası sabit hat 483 54 54 burdan bana ulaşabilirsiniz görenlerin duyanların bilenlerin bana haber verirlerse çok sevinirim bu arada tur sanırım çok keyifli oldu inşallah şu bisiklet bulunurda sayısız turlara çıkarızzz hepinize teşekkürler ederimm

• Beğen

alibo

Aktif Üye
Tepki
28
Nasıl özendim nasıl aaaaaaaaahhhh! sizinle olmak vardı ya, ozy ile ayrılmak zorunda kalırdım ama olsun ;) kocaman bir yalan tabi :sigaraici
siz yaşıyorsunuz biz okuyoruz.. yaşayın, çok yaşayın siz.. tabi kendi adıma o fotoğrafların bir parçası olmak isterim ben de.. fakat zamanı var.
Bak nasıl içlendim şimdi.. hem de hırslandım. bornova civarı antrenman yeri diye bir konu vardı şuralarda ben bir bakiyim.. :D
Tebrikler, sevdayı yaşadığınız için.. yaza ve bisiklete çook yakışmışsınız. selamlar

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.