Gözümüz aydın, martılar görevde :)

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
@air28-3

Bende görmedim ve hiç denk gelmedim nerdeler acaba :eek:

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@andjustice4all Önceki sayfada İzmir'de yıllardır var denilmiş ama son durum nedir? Gerçi hiç görmedim demişsiniz neden öyle oldu acaba. Aslında İstanbul'da geç kalınmış olsa da, bu haberleri duymak çok güzel. Devamını diliyorum. Bisiklet yolları ve hepimizin güvenliği için, gayet iyi atılmış bir adım diye düşünüyorum...

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
@BF Okuru Şu an yok. Aktif olarak Üçkuyular - Alsancak arasındaki bisiklet yolunu kullanan biri olarak söylüyorum, geçen sene galiba, çıktıktan 1 ay sonra falan bir daha hiç göremedik bisikletli polisleri. Bisiklet yolunda tur atsalar dahi bizim için çok büyük bir nimet bu. Bisiklet yolunun ayrı bir yol olduğunu anlatan en iyi uygulama bu bence. Çok önemli bir farkındalık adımıydı fakat kalıcı olamadı maalesef.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Az önce Ortaköy'de gördüm ben 3 kişiydiler arka arkaya gidiyorlardı.
Geç olsa da güzel tabi. :)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikletiyle sürat yapanlara ceza da kesecekler mi? :D

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Ben de işten dönerken rastladım, muhtemelen aynılarıydı. Kuruçeşme'den Ortaköy tarafına doğru geliyorlardı. Zil çalıp selam verdiler beni görünce :)

• Beğen
Tepkiler: Berke

yihehe

Üye
Tepki
169
İsim
emre
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
b'Twin
saat 16:00 sularında bostancı sahil civarında tarafımdan görüldüler. hayırlı uğurlu olsun.

not: bakırköy-yenikapı sahil arasında işleri zor. :)

Tepki
39
İsim
Cengiz Özyurt
Bisiklet
Lapierre
Bisikletler Salcano galiba:) Taşı attım ve koşarak uzaklaşıyorum.

Tepki
1.371
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Bisikletler Trek diye duydum bir yerde ama..
Bakırköy sahilde ki bisiklet yolunda mangalcilara iyi bir haber

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
Bisikletlerin markası ne acaba? :)

scitakoglu

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Specialized
@D.Mustafa

İzmir de ben universite yıllarımda ( 46 yaşındayım yaklaşık hesap edin artık ) da vardı bir ara kalktı bir ara çıktı. Yani battı çıktı ara ara çıkıyorlar :) Ancak bu yeniden çıkanların hiç bisiklet yoluna müdahele ettiklerini görmedim. Hatta kendileri bile çekiliyolar yoldan. Birde bisiklet li zabıtalar var karıştırmayın ..

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@Atacan KSK
O zaman söylemimi geri alıyorum :) O tarihleri bilmediğim için yeni bi durum olarak değerlendirdim. Bilgi için teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Atacan

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru Savaş abi vardı yeni ekledim o da birisinin imzasında gördüm öyle.

Bu arada martı timi olayı benim hayalime çok yakın bir şey. Umarım seçmelere gelirler anında başvuracağım. (Yaptıkları hareketler bana anlamsız geldi ama 1:36'daki bisikletin arka tekerleği ile suçluya vurma hareketi iyiydi :D)

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
İki yıl önce Atilla grubuyla Yalova-Çanakkale turumuzun Bursa kısmında bisikletli polis ekibi de bize katılmıştı (fotoğraflarını burada paylaşmıştım, bulursam tekrar paylaşırım). Bize yol boyunca trafik polisleri eskortluk yaptığından, bisikletli polislere de onlar haber vermişlerdi sanırım. Bizimle aynı tempoda gitmek için zorlandıklarını hatırlıyorum. Kıyafetleri de yüksek tempoda gitmek için hiç uygun değildi.

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Negatif yaklaşmak istemiyorum ama bu ülkenin genel gidişatına göre bir yorumda bulunmak gerekirse; bence yine göstermelik olarak kalacak bir uygulama. İçinde bulunduğumuz dönemde bu arkadaşların yapacağı da muhtemelen düzeni sağlamak değil, ahlak bekçiliği olacaktır. Sarılan, öpüşen çiftlere müdahale edip, bisiklet yoluna araba park eden, üzerinde mangal yapan yurdum çoğunluğuna göz yumarak (hatta arka bile çıkabilirler) ülkemizin genel ahlaki yapı, örf ve adetlerinin muhafaza edilmesine yardımcı olacaklardır (!). Umarım yanılırım.

• Beğen
Tepkiler: zgnclskn

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Biraz uzun ama İzmir'li arkadaşlar için bilgilendirici izlemenizi tavsiye ederim.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.022
Bisiklet
Merida
@Berk Karaca

''Sarılan, öpüşen çiftlere müdahale edip,'' siz hangi polis veya hangi güvenliğin bir çifte şimdiye kadar müdahele ettiğini gördünüz

kadıkoyde ben kımsenın kımseye mudahale ettıgını gormedım herhalde bağcılar gazıosmanpaşa falan oralardan bahsedıyorsunuz

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
Bisikletlilere olan sempatim ile polise olan antipatim düşünüldüğünde yine polise olan antipatim baskın gelecektir. Ne demiş atalarımız; A.C.A.B :)

• Beğen
Tepkiler: soul_boy

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@Cem Ç.

Kadıköy, Bağdat Caddesi, Nişantaşı vs. birkaç kurtarılmış bölge var. Bu bölgeler dışında çoğu yerde bu olay yaşanıyor. Hele ki bir vatandaş şikayet ettiyse (ki bizim vatandaşımızın en temel özelliklerinden biridir samimi hareket eden çiftlerden rahatsız olmak), kolluk kuvvetlerimiz olayı daha da ciddiye alıp tartaklama boyutuna taşıyor. Sadece gördüğüm, duyduğum değil, kendimden biliyorum.