Gözümüz aydın, martılar görevde :)

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
@Berk Karaca

Sokakta eşine-sevgilisine şiddet uygulayana ses etmeyen ama öpüşen bir çift gördüğünde en az tepkiyle "cık cık" layan bir toplumsal yapıda olduğumuzun farkında olmak lazım.

Scudo

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Berk Karaca bir tane haber gösterirmisin bana bir polisin yada güvenliğin bir çifti tartakladığı bir haber...

şeriatla yönetilmiyor bu ülke saçmalamayın polise taş atacam diye saçmalamışsınız

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@Cem Ç.

Hocam neyin peşindesin anlamadım? Ben kendi yaşadığımı bilirim. Ayrıca yandaş polisi kayırmak için her yolun mübah olduğu günümüzde böyle bir haber beklemek zaten ironik. İşin rengi siyasete kaysın istemiyorum, konuşturmayın insanı.

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
@Cem Ç.

Tartaklama da bir taciz biçimidir bu haberdeki de, derinlikli bakmadım haberlere elimin altına ilk gelenlerden bir tane paslıyorum sadece.

(link)

Ayrıca;

(link)

Polisin bu tip bir saldırıyı yapmış ya da yapmamış olması değil, engellememiş olması bile yeterlidir benim için.

Neyse burası bisiklet forumu ben de uzatmak istemiyorum.

Yoksa örnekleri çoğaltmak oldukça kolay aslında;

(link)

• Beğen
Tepkiler: Berk Karaca

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@zgnclskn

Ben uğraşma gereği duymadım ama siz konuyla alakalı haberler paylaşmışsınız, elinize sağlık. Gerçi bu polis terörünü, neyin ne olduğunu herkes biliyor. Bu olayları yıllardır duyuyoruz, görüyoruz ve hatta bizzat yaşıyoruz. Ama işte görmek istemeyene, görmeyi bilmeyene her yer Danimarka.

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
Burada inceden siyaset konuşuyor olmaktan da hiç beis duymuyorum açıkçası, çünkü siyaset dediğimiz hayatın her alanına sirayet eden bir olgudur. Kamusal alanı bir kenara bırakalım, güncel siyasi zihniyet özel alana dahi müdahil olma hakkını kendinde görmektedir. Ben polisin yakınımda olduğu herhangi bir ortamda kendini güvende hissetmek şöyle dursun aksine tedirgin ve rahatsız oluyorum açık ve net. Evimde ağırladığım polis arkadaşım da var o ayrı, zannedilmesin ki yukarılarda bir yerlerde yazdığım A.C.A.B şiarını gündelik hayatıma köktenci olarak yansıtıyorum.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Silmarillia

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@zgnclskn linkini verdiğiniz izinsiz toplu eylemler...

polisinde doktorunda avukatında arasında böyle istisnalar çıkabilir tecavuz haberlerini sadece polislere mal etmeniz de ayrı bir saçmalık.. o zaman butun 350 bın polis tecavuzcumu oluyor.

25 tane bisiklet verilmiş emniyet müdürlüğünden ben de sayının az olduğunu belirttim siz hiç olmasın polisler mi demek istiyorsunuz...

bence güvenlikler çoğaltılmalı bisikletli olanlar...

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
Dün Kuruçeşme karakolunun önünde gördüm iki tane :)

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
@Cem Ç.

"İzinsiz eylem"... Ne kadar da yerleşmiş dilinize devlet dili. Bir de münferit vaka imasında bulunuyorsunuz yine aynı dille bütün polislere dair bir genelleme yapmamış olmama rağmen. Peki bu güne kadar taciz, tecavüz gibi olaylara karışmış polislerin çeşitli bahanelerle(zaman aşımı gibi) herhangi bir adli hüküm giymemiş olmasına ne diyelim? İlgili raporun linkini de paylaşırdım ama gerek yok sanırım. Ve evet ben polislerin kamusal alanda mümkün olduğu kadar görünmez olması taraftarıyım.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@zgnclskn görünmez olmasınlar kardeşim daha 6 ay önce bisikletten inmişken saldırıya uğradım 30 dakıka polis bekledik... 3 defa mahkemeye gittim bişey olduğu da yok halen...

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
Devlet; katil, tacizci polislerini korumaya devam ettiği sürece fikrim değişmez. Bakın siz de adalet arıyormuşsunuz. Suçla mücadele, toplumsal güveni yitirmiş bu polisler ve adalet sistemiyle olmaz, doğru politikalarla, eğitimle ve toplumsal dönüşümle olur. Önce gelir dengesizliği sorununu halletmek gerekir, herkese insanca yaşam sağlayabilmen gerekir ki insanların gelir odaklı suç eğilimlerini ortadan kaldırabilesin, sonra eğitim hakkı ve eğitimin niteliği önemlidir falan filan... Sömürü düzeninde suçu ortadan kaldıramazsın. Neyse bu konu uzar bu kanaldan, inceden dokunduysak da fazla siyaset burada pek yakışık almaz.

• Beğen
Tepkiler: erphan

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
@andjustice4all

Kendi mesajımdan alıntı yaparak tarihe geçmeyi kendime borç bildim lakin bugün Alsancak'ta 2 adet (yazıyla iki) bisikletli polis memuru gördüm. Surat ifadeleri, hallerinden pek memnunlarmış gibi değildi. Olsun biz onların varlığından çok memnunuz, gözümüz aydın; umarım kalıcı olurlar. Konak'a doğru gelince de Bisim bisikletlerinden birinin üzerinde, elinde bıçak olan ve etrafa hepinizi bıçaklarım lan tehditleri savuran bir çocuk gördüm.

Garip bir gün şu ana kadar.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Bugün bisiklet sürerken iki tanesini gördüm Giresun'da.
Ne zamandır var bilmiyorum uzun zamandır doğru düzgün tur yapmamıştım.

emre4335

Aktif Üye
Tepki
27
Bisiklet
Bisan
İzmirde var mi bilmem hicde gormedim ama guzel bi uygulama olmus

alfisti

Üye
Tepki
76
İsim
Burak Ö.
Bisiklet
Specialized
Izmir'de 1 yila yakin suredir calisiyorlar. Karsiyaka'dayim. Bisiklet yolunda ve Cengiz Topel caddesinde cok sik goruyorum. Ozellikle Cengiz Topel caddesinde yola parkedip trafigi katleden kisilere yazdiklari cezalardan dolayi kendilerini tebrik ediyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@andjustice4all

1 ay sonra falan görünmedilerse çekildiler demek ki veya boşladılar kaldı öyle. Devam etmelerini ve kalıcı olmalarını diliyorum o halde...

@ProfessionaL

İyi etmişsin, umarım sen de onlardan biri olursun süper isabetli olur :D