Eğirdir, Selge ve Köprülü kanyon gezisi.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Fısıltı gazetesinden duyduğuma göre Türkiye Bisikletçiliğini Duayenlerinden Gürsel Bey, Şafak Hoca ve Konyalı bisikletsever İronman 16 Temmuzdan sonra Isparta civarlarında buluşup bisikletleriyle Eğirdir gölünü gezeceklermiş. :eek: :eek: :eek:

http://i55.photobucket.com/albums/g153/ironmankonya/M304TZGRE286304RD304R.jpg

Daha sonra bisikletle Trans Toros yapacaklarmış. Güzergah: Köprülü Kanyon, Yarı yolda Selge'ye (Antik Roma Kenti) çıkış ,sonra da belki rafting yapacaklarmış.Tur Antalya'da bitecekmiş.

http://i55.photobucket.com/albums/g153/ironmankonya/ant-1.jpg

Bu işin başorganizatörü Gürsel Bey'miş. Koreografı Şafak beymiş. Güfte de ironmana aitmiş. Sırada bir sahneye çıkıp oynamak kalmış. :D

Not: ironman belki hanımından izin alabilirse, Konyadan Ispartaya kadar da bisikletiyle gitmeyi düşünüyormuş. (bu nasıl ironmanlık sa, yani hanımdan izin almak falan peh peh... ): :p

Eğirdir gölü fotosu için Ümit Özgür Bey'e teşekkür ederiz. İkinci resim (Antalya) için Mesut Girgiç Bey'e teşekkür etmeye gerek yok zira o yabancı değil. Zaten foto çekmek onun bir nev-i görevi.:cool:

Scudo

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Birisi ısparta ve antalya mı dedi benim mekanım 2si de katılmak isterim.....
hemde çok isterim...

köprülü kanyon rafting için olan yeri bilmiyorum ama Isparta sütçüler Çandır kasabasında yazılı kanyon u biliyorum su +4 civarı ve havası da çok güzeldir...
ve o suda yetişen alabalığın tadını da hiçbir yerde alamadım halaaaa...

Katılmak isterim her şekilde...

Ercan BAYRAM

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@erc10000

Güzeeeell.
bizim bisikletlerin hepsini birden önden iple çekecek güçlü kuvvetli ve bölgeyi iyi bilen bir sporcuya ihtiyacımız vardı. ve yanlış görmüyorsam siz de yukarda herşekilde katılmak isterim demişsiniz.
o zaman sizi LOKOMATİF olarak büyük bir iftiharla Gürsel Beye teklif ediyorum. ;)

saygılar sevgiler. :cool:

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Ne zaman , ne zaman geliyorsunuz. 2- 3 gündür bisiklet topluyorum ,forumda fazla dolaşamamışım . Nerdeyse kaçırıyormuşum.

Geliş zamanınız. Ama bi 16 Temmuz var . Yazım hatasımı onu çözemedim. Hatta vay be 1 ayı geçmiş dedim. Yazım tarihine bakınca bir hata var diye düşündüm.
Hiç olmazsa tanışalım. Çünkü size ayak uydurmam zor. Ama belli bir mesafe yanınızda pedallarım.
Haberlerinizi bekliyorum. Görüşmek üzere.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@nisan baklası

Abi sizden hiç bir şey kaçmaz valla:)
Evet yazım hatası olmuş. 16 temmuz değil Eylül olacak. teşekkürler..

Öte yandan Hem Gürsel bey hem de ben sizle görüşmeden Antalyadan geçip gitmeyi düşünmüyoruz. Gezinin bitişi muhtemelen 23 eylül civarı olacak. Gürsel beyler uçakla ben kara yolu ile memleketlerimize geri döneceğiz. Geri dönmeden sizinle tanışmak hatta mümkün olursa (şahsım adına konuşayım) beraber pedallamak isterim. İnşallah koşullarda bizden yana olur.
saygı ve hürmetlerimle..
ilginize tekrar teşekkürler..:)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Sayın twisth_of_faith kardeşim. Cenab-hak'kın izniyle sizi bu geziye davet ediyorum.

Bir zamanlar gezi programlarımız konusunda bir malumat istemiştiniz. Bu sorunuza cevaben sizi bu gezimize davet ediyorum.

Eğer direk Konya ya gelirseniz önce sizi misafir ederim. yedirir, içirir, uyutur vb. gibi muamelelerden sonra size refakat ederek Beyşehire götürürüm. . orada bir gece kamp atar. sonra yenişarbademliden 16eylülde eğirdire geçer diğer ekip elemanlarıyla buluşuruz. Ondan sonrası Allah kerimdir. Gürsel bey komutasındaki ordularımız elbet Akdenizi feth edecektir zair..

saygılar sevgiler..

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
eksik olmayınız..inşallah diyelim..ramazan öncesi günler olacak seyahatiniz. ramazan eveliyatında hayırlı bir iş vesilesi ile İzmir hudutlarında bulunmamız icab eder gibi bir beklentimiz var ailecek..

ya nasip diyelim..

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
tarih güzel çok sevindim...
Kesin konuşmak istemiyorum ama sizi görmek için geleceğim bende
çünkü tarih kısmına hiç bakmamıştım...

tam üniversitenin açıldığı tarih ve ben de ilk hafta ders olmaz diye eker gelirim :D (inşallah)

Ender abim de benimle gelir işleri çıkmazsa diye düşünüyorum....

Antalyaya kadar nasıl bir güzergah belirlediniz?

Eğirdir den --> gelendost a doğru giderken sağ tarafa 2 yol ayrılıyor birisi sütçüler e diğeri adını tam hatırlayamadığım bir köye doğru gidiyor...
Eğer sütçüler üzerinden gidecek isek arazi de süper katılmak isterim...

tabi ben o yoldan geçeli uzun sire oldu asfaltlanmıştır...
ve unutmayın ki çok fazla rampa çıkışı var o yolda................

bu arada yok biz eğirdir den, ısparta ya, ısparta dan direkt antalya yoluna oradan antalya ya, Antalya dan da rafting için köprülü kanyona derseniz yol daha kolay bir hale gelebilir... ama yok illa arazi olacak derseniz tmm derim hatta sevinirim :)

yol hakkında biraz detay verirseniz çok sevinirim...

Ercan BAYRAM

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@twist_of_faith

Murat bey. ramazana sarkmaması konusunda biz de titiz davranacağız zaten.
ayrıca gelmeniz özellikle beni çok mutlu edecek. sizi ramazan öncesi kuş sütüyle beslerim yollarda..
bakın şimdi şiir yazdırtacaksınız bana.. yahu...

neyse çok zorlamış gibi olmayım. hayırlı bir iş dediğinize göre.. vardır onda da bir hayır diyorum.. valla duruuuuuuuunn.. şimdi jeton düştü.... hayırlı iiiiiiişşş..
oh oh çok sevindim... ne güzell....
o iş olduktan sonra belki izin çıkmaz diye öncesinden gelmek daha akıllıca olmaz mı?
yine bir düşünün isterseniz.

saygı ve sevgilerimle..:)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@erc10000

Ercan bey sizinle birlikte olmak başta beni de çok mutlu edecek.
rotanın detaylarını Gürsel bey (1.kolordu komutanı) çiziyor. Antalyaya hangi cenahtan taarrruza geçeceğimizi o söylese daha iyi olur. Ben ileri süvari birliğinde olacağım. Bize karşıdan gelecek olursanız muhtemelen önce benimle çarpışacaksınız (pardon görüşeceksiniz) sanıyorum.

Yahu sevinçten yine konuyu şaşkına çevirdim.. Neyse Gürsel bey foruma girsede rotayi açıklasa iyi olur. Ama belki taktik gizli kalsın da diyebilir bilemiyorum.
sevgilerimle..

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
@Mesut Girgiç

Abi bende gelmek için olan çabamı sergileyeceğim :D

512 mb hafıza kartımı boşaltıp bir de 1 gb kart alıp foto çekerim bol bol sanırım gezi boyunca :D

tek günlük gezide 125 foto çeken birisi bilmem ki uzun bir gezide napar :D

1. kolordu komutanından cvp bekliyoruz....... :D

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Gelmek isteyen herkese kapımız açık..Tabi kamp malzemesi olanlara, ve de o yokuşları çıkarım diyenlere..:)
Biz 15 Eylül günü trenle bir şekilde Eğirdir taraflarına gelip 16 sında da tura başlamak istiyoruz. Kovada gölüne de uğrayıp Sütçüler'e gitmeyi planlıyoruz. Ordan da "Allah ne verdiyse" Köprülü Kanyon'dan uzaklaşmadan ver elini Beşkonak. Yolda yıllar önce tanıştığım Tevfik Amca ve ailesinin (Nehire bakan nefis bir yerleri var, kamp kurabiliriz) bulunduğu yerden belki bisikletle belki yaya antik Roma yolundan Selge'ye çıkalım diyoruz. Sonra o civarda rafting zevkini de tadalım diye fikrimiz var..Daha sonrasında zaten düz yol ve Aspendos tarafından ana yola çıkarız.. Bitiş tarihi 21 Eylül diye öngördük. 23 biraz geç oluyor.Dönüş ise artık uçak vs ile olabilir.
Bize katılacak herkesle tanışmak benim için de büyük zevk olacaktır..

Selamlar...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
kamp = malzeme + para :(

ben günü birlik eğirdire gelebilirim sanıyorum çünkü malzeme ve maddi durum olarak çok iyi durumda değilim bu aralar...
maddi durumumu düzeltsem bile kamp malzemesi :(

ben bu işten zor çıkarım ama katılmayı çok istiyorum.......
Allah büyük bakalım...

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
hadi bakalım siz gidinde bizde sizin sayenizde resimlere bakarak bizde burdan mutlu oluruz hadi cabuk cabuk
:)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@erc10000

+3 dereceye kadar soğukta idare edebilen mumya tarzı uyku tulumu 35 ytl. En ucuzundan tek kişilik çadır yaklaşık 25 ytl. Mat yerine de çadırı bir yumuşak bir çayırlığa kurarsın. Al sana kamp malzemesi. bu kadar parada her yastık altında bulunur belki..

Saygı ve sevgilerimle..:)
İmza: Çözüm üretme ve moral verme merkezi:p

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
teşekkür ederim gürsel abi durumumu ayarlamaya çalışacağım
olursa sonuna kadar gelmek isterim bende...

kim istemez ki???

ben durumumu ayarlarsam Gürsel abi senden uyku tulumu isterim parasını hallederiz seni cepten rahatsız ederim bir gelişme olursa abi...

malum öğrenciyiz
alacaklarımı erteleyeceğim mecburen çünkü gelmeyi çok istiyorum...

berkeozkan

Üye
Tepki
19
herkese selamlar,
ben de geziden bugün haberdar oldum. :eek: Katılmak çok isterim gerçekten. 10 sene kadar eğirdirde oturmuşluğum var şu anda da antalyada öğrenciyim, tekrar oraları mtb ile gezme fikri beni çok heyecanlandırdı, hem de en güzel mevsiminde. Eğirdir ve kovada mevkiinin güzelliğinden (hatta dillere destanlığından) bahsetmiyorum bile. Köprülü kanyon fikri de süper olmuş. Kamp malzemesi ayarlamaya çalışacağım. aranızda muhakkak yer almak isterim...

• Beğen

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Arkadaşlar bu gezi için bir yahoo grup kurdum. Orda da haberleşebiliriz.
üye olmak için transtoros-subscribe@yahoogroups.com adresine bir mail yollamanız gerek. Grubun adı "transtoros" ama yahoo gruplarda aratınca çıkmıyor nedense..

Bir de bu yahoo gruplarda yahoo mail adresiniz varsa kolaylık oluyor..

• Beğen
Tepkiler: candede

berkeozkan

Üye
Tepki
19
@gürsel

:D
ben de bunu soracaktım bugün size... yaklaşık yarım saat uğraştım bi türlü ulaşamadım yahoo grubuna. acaba bir yanlışlık mı var diye düşünürken iyi oldu bunu gördüğüm :)