Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ''Tour of Turkey 2010''

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@ördekDünkü etap taktik açısından süperdi.

Elbette HTC Columbia lider mayosunu bırakmamak için elinden geleni yaptı. Ancak Cofidis bu etabı iyi okumuş. Marmaristen önce son tırmada yeterli süre farkını yakaladılar ve lider mayosunu 2 saniye farkla kaptılar.

Visconti'nin de önünde gördüğü fırsatı çok iyi değerlendirdiğini söylemek gerek. 5 kişi kaçıp da 3 takım arkadaşının arasından sprinti almak için akıllı ve fırsatçı olmak gerekir. Lampreli eleman da inişte kendini bitirdi ve strinte bişey bırakmadı bacaklarında.

Feyzi abi herne kadar Moncotü için genel klasmana oynamıyor dese de dünkü son kaçışdaki davranışı bana göre genel klasmana oynayacak. Çünkü takım arkadaşları ile çıksa da (belki de durumu iyi değildi) önde çalışmadı ve hatta etabı almak için Viscontiyi zorlamadı. Demekki başka planı var.

• Beğen
Tepkiler: ördek
Scudo

UCO

Üye
Tepki
55
(link)

Seyirci sayısı Türkiye şartlarına göre çok iyi.

ördek

Üye
Tepki
131
böyle etaplı yol yarışlarında takımlar neyi hedefler: görüntü-etap birinciliği-genel klasman sıralaması? bir de takımdan hangi etapta kimin sprinte kalkacağı önceden belirlenir sanırım... lideri taşıyan takım sonuçta..

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
Şimdi milli takıma 23 yaşından büyüklerin alınmaması bana mantıklı gelmedi. Belki milli takım adı altında sporcu yetiştirme işi 23 yaşına kadar yapılıyordur. Devlet desteği o yaşa kadardır. Devlet o yaşa kadar başarı gösteremeyen bir sporcuya artık masraf yapmak istemiyor olabilir. Ama bu demek değilki 23 yaşından büyükler milli takıma giremez. Sen bir lisans sahibi ol. Sonra yetiştir kendini ve bir klube gir. Hayır illa gerçek bir kulube girmek zorunda değilsin. Ferdi de olabilirsin. Ama master olma elit ol. Elitlerle birlikte yarışa gir. Kendini göster ve milli takımın sporcularını yarışta geç. Milli takıma girme isteğini belirt. Almazlar ise ısrar et ve kendini tekrar ve tekrar kanıtla. O zamanda seni almazlar ise zaten bu ülke temsil edilmeyi hak etmiyor demektir. Git Japonya, İngiltere, İspanya, Fransa, Almanya adına yarış ama Türkiye adına yarışma. Sen kendini gösterdikten sonra nasılsa o ülkelerin profosyonel takımlarından biri seni kabul edecektir.

• Beğen
Tepkiler: lindemann

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Aydın Hiçyılmaz

Haklısın .

Bence iki takımla katılabilirdik tura . 23U ve 23UP . UCI izin verirdi büyük ihtimalle

Bir de tecrübesi az olan 23U sporcularımızı böyle kurtlar sofrasına sunmak ; onlara tecrübe kazandırmak yerine , güven kaybına sebep olur.
Milli takım sporcularının yerinde olmak istemezdim. Düşünsenize şu anda Mustafa Sayar'ın omuzlarındaki yükü . Milletin bisiklet sporundaki şerefi ona yüklendi ,bir anda

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bugünkü etap bisiklet deyimiyle "çok kırıcı " olacak . Milli takımımıza Allah kuvvet versin .İşimiz çok zor bugün.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bugünkü etabın son kilometreleri özellikle "Bir bisikletçinin kendi gücünü ve diğer rakiplerinin gücünü ne kadar iyi etüd etmesi " gerekliliğini anlatan , ders niteliğinde bir bölümdü.

Son 200mt'ye kadar Footon Servetto'lu sporcunun kaçmasına izin vermek , daha sonra onu yakalayıp geçebileceğini bilmek ; gerçekten büyük bir taktik başarıdır.

Bu arada Japon bisikletçi Doi'yi de kutlarım . Tejay Van Gardener ve Moncoutie'nin pedal çevirmesindeki rahatlık da hiç gözümden kaçmadı.

ördek

Üye
Tepki
131
ben tekrara bakıcam birazdan trt3'deki.. 20.00 yani 20 dk sonra..

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
@Ahmet Dalgıçoğlu

evet oda süperdi :) garip valla adam ya tempo tutana sallanıyor diyo :)

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
aldigim duyumlara göre 2 milli kalmis yarista. Kusura bakmayi ama ben yaris boyunca hic milli bisikletci göremedim...:S kalan 2 si de heralde terk eder bugün yarin....

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Ahmet Bey ilginçsiniz vallahi , forumda diğer bir başlıktan aldığınız bilgiyi burada satıyorsunuz.

Fesuphanallah

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
@Ali Gelir

ne alaka ? 2 yariscinin kaldigini forumdan ögrendim, evet.. gerisi benim yorumum....

ördek

Üye
Tepki
131
dün akşam ilk kez trt3den izledim etabı.. sunum gerçekten de daha iyi olabilir.. sık sık iki kişi arasındaki muhabete dönüyor olay.. geyik muhabbetine.. üstelik canlı değil.. eurosport çıkmadığından bakma fırsatım olmadı..

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
Gün geçmiyorki bisiklet hakkında yeni birşey öğrenmeyelim.. Yıllardır güneşin zararlı etkilerinden , havada uçan polenlerden tozlardan sineklerden ve ya yerden fırlayacak çaklıllardan korunmak için kullandığımızı zannettiğim güneş gözlüğü meğersem diğer yarışçıların yorgunluğumuzu anlamaması için yüz ifademizi gizlemek içinmiş.vay bea..Mavrick filmindeki poker sahneleri geldi aklıma.

:)

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@tolgayalcin

aslında böyle bir amacı da var ama diğerlerinin yanında ufak bir detay tabi.

Yarış tahminlerimin ötesinde çok çekişmeli geçiyor. Her etabın sonu oldukça çekişmeli ve taktik dolu sprintlerle bitiyor. Kim alacak bakalım? :rolleyes: