Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ''Tour of Turkey 2010''

ördek

Üye
Tepki
131
bugünkü finike-antalya etabının en son dönemecinde kaza oldu.. helikopter görüntüsünden yolda bozukluk gözükmüyor ama en öndeki sporcu takla atıp rejüje uçtu arkadaki sporcular da aynen çiçeklerin içine uçtular.. sanırım en öndeki sporcunun önce tekeri kaydı, arka teker sallandı, frenle birlikte de takla geldi yani bi nevi çakıldı adam.. ilk 3 visconti haricinde süpriz.. mustafa 11. oldu çok mutlu oldum.. sporcularımızı biraz daha lanse etseler keşke.. en önde olmasalar da sonuçta bizim sporcularımız.. resmen hiç göstermiyorlar.. mustafa'nın takımsız 11. olması bence büyük başarı bu arada:)

levent bey ve feyzi bey hacivat ile karagöz gibiler..artık onlara turun komedi ve gülümsetici unsuru olarak bakıyorum.. çinli sporcunun adını o kadar dalga geçmelerine rağmen öğrenemediler.. acaba diyorum yol yarışlarından anlamayan ben o turu sunsam kulağımda tur radyosu ve eurosport yayını ile bu kadar pot kırıp, geyik muhabbeti çevirir miydim.. sanmıyorum açıkcası..

Scudo

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
geçenlerde arkadaş geldi bizim eve bisikletten anlamaz ben actım yarışı izliyorum arkadas bilgisayar oynıyordu.tv nın sesını actım bana döndü bu konusanlar kim kahve muhabbeeti ediyorlar olum bunlar kes şunun sesını dedı.

• Beğen
Tepkiler: bikerboy

Mösyö-balerin

Daimi Üye
Tepki
103
arkadaşalr kaza olan yeri yakından gördüm bozuğu bırakıın berbatı yarıştan sonra oraya gitim yarış da görevli bir yabancı yetkili geldi epey bir kalbalık ekip ile çok berbat dedi kazanın olduğu yerde halı var altında ızgara ve yolun kenarları ufak ufak lambalar döşeli inan bırbatı.
NOT: BU ARADA FEYZİ AMCA ARTIK FACEBOOKTA KENDİSİ İÇİN AÇILAN SAYFADAN HABERDARMIŞ VE BAYA MORALİ BOZUKMUŞ ÇOK SEVİNDİM BU HABERE GEÇMİŞ OLSUN BAKALIM

• Beğen
Tepkiler: İbrahim sarı

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Feyzi Bey, dünkü etaptaki seralar için "domates, biber, salatalık" muhabbetinin üzerine, bugün de Çinliler'le dalga geçip "ingilizce bilmiyorlar, dünyanın yarısı biziz ayağı yapıyorlar" gibi şeyler diyerek, canlı yayında yapılabilecek tüm gaf, hata ve saçmalıkları yapmıştır. Kendisini tebrik ederken, daha hızlı jant değişimi yapması için bir takıma tekniker olarak başvurmasını öneriyorum.

Trt spikerlerine not: Jant patlamaz, lastik patlar.

Aydın Yıldırım

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Giant
Bu konu iki ayrı başlıkta devam ediyor, bütünlük olsa daha iyi olur diye düşünüyorum...

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
@taner-ince

Önemli olan fevzi acıkalının burdan ders çıkarması daha çok morali bozulur saçma sapan şeyler anlatırsa

• Beğen
Tepkiler: Mösyö-balerin

Mösyö-balerin

Daimi Üye
Tepki
103
@Ezel

umarım seneye utanır gelmeye gerçi o yüz onda gözükmüyor ama ah be bir çok biisklet sever arkadaşda kesin eurosportun yorumculaırnın olmaısnı canı gönülden dilerlerdi benim gibi nerdesin be abiler ya

• Beğen
Tepkiler: İbrahim sarı

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
@taner-ince

Bu düzen böyle gittigi sürece hiç bir yere gelinemez gelesiye kadar her zaman eleştirecegim nedir bu adam kayırmalar şaçma sapan bilgiler her şeyin bir şerefi vardır :boese157:

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
769
@taner-ince

dostum peki tur başlamadan önce rotayı onaylarken oranın ne olduğunu bilmiyorlar mıydı?2.si ise bu virajdan yıllardır bisikletçiler geçmesine rağmen kaza olmamasına rağmen bu sene kaza olunca mı berbat diyorlar."berbat" kullanıyorlarsa avrupada en son haftasonu gördüğümüz paris bordeux turunda ne yapmaya patika yollarda yarış yapıyorlar...bence saçma bu "berbat" kelimesinin kullanılmas..
Öndeki kanada takımı çok hızlı gidiyor, onlara ayak uyduran bisikletçiler de hızını alamayıp kaza yapıyorlar.

ördek

Üye
Tepki
131
kapatılmış mazgalımız, yandaki lambalarımız, bunların son metrelerdeki keskin virajlı daracık yolda olması ve son hız gelen bir sürü bisikletçi.. yani bu olay %99 öngörülebilir bir şeymiş..

levent bey'in feyzi bey'den aşağı kalır yanı yok bence.. bu durumu da burdan paylaşmak çok normal.. çünkü muhteşem sunumları sayesinde ne sporcular, ne etaptaki stratejilerle ilgili fazla bir bilgimiz olabiliyor.. evde eurosport olmayınca başka şansımız yok.. ve bu yarım saatlik bir program değil.. saatler sürüyor ve gerçekten ilgilendiğinizde 2-3 saat aynı geyikleri dinleyince forumda da paylaşabileceğiniz yorumların seviyesi ister istemez düşüyor.. sonuçta biz de bu bisikletçilerin vb gurusu değiliz.. biraz hazırlanıp sunsalar şu programı, hatta çaktırmadan eurosport spikerini kopyalasalar daha iyi olur kanımca..

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu "Antalya-Alanya Etabı"
TRT1 18 Nisan 2010 Pazar 14:45
TRT3 18 Nisan 2010 Pazar 21:30

• Beğen

E.GURCAN

Daimi Üye
Tepki
231
İsim
Erol
Bisiklet
Focus
En süper replik şuydu bence

Yorumcu: Ben son 200 metrede açılan bisikletçiler biliyorum.
Spiker: Pardon hocam ne açıyolar anlamadım .

:D

• Beğen

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Turu televizyondan, muhteşem geyikleri buradan takp ediyorum, herkesin ağzına sağlık :)
Ben de dünkü etapta birşey öğrendim. Meğerse jerseyler renkli olunca adam gibi durmuyormuş. Jersey dediğin siyah olurmuş. Bendeki bisiklet formaları da hep rengarenk, bir tane adam gibi siyah jersey'im yok. Teşekkürler Feyzi bey.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Arkadaşlar,
Trt yorumcusu Fevzi Açıkalın hakkında yapılan yorumlarda daha dikkatli davranılması gerektiği konusunda yönetim olarak uyarıda bulunmak zorunda kalıyoruz.

Bilgilerin yanlışlığı, anlatımın yetersizliği gibi konuları elbette paylaşabilir , eleştiri hakkınızı kullanabilirsiniz,fakat lütfen hakaret olarak anlaşılabilecek benzetmeler ve dalga geçer şekilde yorumlar yapmayalım.

Bu anlamda bu konuda bulunan bazı mesajlarda moderasyon yapılacaktır.

Sadece Fevzi Açıkalın ile ilgili olarak yürümekte olan ve kişisel haklara zarar verdiği belirlenen bir başka konuda, daha önce yönetimin insiyatifi doğrultusunda kaldırılmıştır.

İyi forumlar dilerim.

Tepki
6
abi nedir bu sunumla ilgili tartışma anlamadım gitti.konuyu baştan beri takip ediyorum yorumların %80 i feyzi açıkalınla ilgili,başlığa bakıyorum;
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ''Tour of Turkey 2010'' yazıyor ama ben turla ilgili pek bir yorum göremedim.feyzi açıkalının yeterli bilgiyi veremediğinden bahsetmişsiniz ama sizinde bu konuda pek farkınız olduğu söylenemez.sunucuyla ilgili yorum yaparak tur hakkında hiç bi şekilde forumdan bilgilenemiyoruz.bu konuyla ilgili tartışmanın ayrı bir konu açılarak devam etmesi en mantıklısı bence....