Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ''Tour of Turkey 2010''

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
@Güney Tuncer

baya bırakan oldu yarışı bu günkü etap için daha zorlu diyorlar bakalım hep birlikte görücez tırmanışlarda olayın rengi çok değişiyor :))

Scudo

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
@ördek

Ördekçim,Yediğimiz meyve dalını çok merak ettim inan doğrusu,OLGUNLAŞIP DÜŞEN MEYVEyiMİ yoksa BİZİM TAŞ ATARAK DÜŞÜRDÜĞÜMÜZ MEYVEYİMİ yiyoruz.eleştiriler ve yorumların hepsi haklı,Bisiklet federasyonunun yaptıkları inkar edilemez.çağ atladığımızda kesin bu sporda ANCAAAK,sonuçları teorikten çok pratikte görüyoruz.turun görsel şölenine,büyüklüğüne,organizasyona bir şey dediğimiz yok,Değiştirilemeyen sistematik bazı hatalara tepkimiz büyük,ama bir sonuca varmak mümkün değil,,Tur güzel geçiyor sporcular gayet iyi kimilerine göre büyük takımların ıskarta sporcuları gibi görüksede NO PROBLEM.ancak hani şiştim derler ya işte o söz bu turu seyrederken tek kişiye söylenir..bildiğindenmi,bilmediğindenmi habire sallayıp duran spikerden,dünkü etapta sallanan sporcuların yorulduğunu bittiğini ve sallanmanın yorgunluğa gösterge olduğunu defalarca söyleyip duruyordu.ama düşünmediği bir şey vardıki oda,gerçekten bisiklet sporcusu olan birisi olsaydı bu sallanmanın neden olduğunu kendide bilirdi.kaçmış bir 5 kişilk gurup var ve bu gurup sallansada sallanmasada önde 4 dk kadar fark atmış bir gurup ve tempo düşmüyor.şayet sallanmanın nedeni yorgunluk ve bitkinlik olsa idi o gurup çoktan yakalnır veya parçalanırdı.sallanmalar bile kendi aralarında çeşitlere ayrılır.tempo sallanması,aldatma sallanması,stil sallanması,değişim için sallanma,bu konu uzarda uzar aslında,ona kadar daha neler var neler..neyse herkes iyi seyirler.

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
bir gün daha geçti bu sefer finish baya kalabalıktı böylesi daha heyecanlı oluyor :)))

Mösyö-balerin

Daimi Üye
Tepki
103
kardeşim arkadaşalr bu kadar yazılıp ciziliyor şurda kendi aramızda konuşmkatan öteye gitmiyor bişey bu nebiçim bir yorumcu ya inanın yeminle söylüyorum adamdan öyle nefret ediyorumki zaten itici bir tip ya şuna mail atın yaızn ben yazıyorum trty ye sizlerde yazın yayın esnasında lütfen bu kadar iğrenc ötesi bir anlatım olmaz ya lütfen artık içimden sayıyorum bu kadar rezil bir şey varmı ya lütfen yazın sizlerde bu gün delrdim gene allahtan eurospor var ordan izliyorum herkes gibi ama reklam olduğunda trt 1 açıyorum bu kadar rezil ah be işte abisi organizasynu düzenliyor kardeşinede bir koltuk evriyor bu kadar basit olay parasını alsın ne analtırsa anlatısn yeter ya azıma geleni söylicem olmyacak ama inanın her gün kulakalrını düm düz çınlatıyorum feyzi teyzenin yazın sizlerde lütfen mail atın lütfen yeter gitisina rtık ya adam akalı birisi gelsin şu yoruma sonuçta of ya yeter vala

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
TRT 3 te bugünki yarış başladı. saat .1..4 itibari ile yarışın tekrarı veriliyor.

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
Demek ki sıkıntı bende değilmiş. Yorumcu diye konuşturdukları "bu kadar cahillik ancak tahsille mümkündür" dedirten şahsı kimse sevmiyor, tabi yorumculuk açısından.

• Beğen
Tepkiler: Mösyö-balerin

fatih uzun

Üye
Tepki
6
Ben 7 senedir büyük tur ları seyrediyorum(iyi ki eurosport var)ama bu kadar kötü bir yorum anlatım görmedim,bir de farkındaysanız adamın deiklerinin hep tersi çıkıyor kime atak yapmaz dediyse yapıyor kime yorulur dediyse şahlanıyor,tamamen komedi.İyi ki eurosport ve Caner var yok sa bu seneki yarışı izlemeye taammül edemzdi kimse.

• Beğen

ördek

Üye
Tepki
131
benzer şeyleri ben de önceki mesajlarımda yazdım..

trt3den turu izlemek çok keyifsiz açıkcası.. hevesim kursağımda kaldı diyebilirim.. hayal kırıklığı oldu.. dün seyredemedim.. çarşamba saat 8e koymuşlardı.. dün de 8dedir diye düşündüm ama güreş şampiyonası vardı?.. eleştiriden de yoruldum.. turun tek artısı benim için forma sponsorundan- kipeo nispeten oldukça uygun fiyata aldığım formalarn oldu :))

@ADMCOACH

murat ağırdilli

Daimi Üye
Tepki
290
@ADMCOACH

benim yazı yazma zamanım yok fakat siz çok özel anlatım tarzınızla biraz daha bazı kişilere hitaben yazarsanız çok güzel olacak teşekkürler

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
@murat ağırdilli

Sevgili Mkns.M.Ağırdilli

İnan senin şu yazdıklarından bir şey anlayamadım.Kişilere hitaben derken,eleştirilen kişi yada kişiler zaten belli,farklı bir algılama olduysa sorun söyliyeyim onada açıklık getirelim,genelde kıssadan hisse yapıyorum ama,,yanlışta anlaşılmak istemem..eleştirim ve eleştirdiklerim ortada,yanlışım varsa benimde eleştirilmem gayet normaldir..
Saygı ve Sevgilerimle

• Beğen

Mösyö-balerin

Daimi Üye
Tepki
103
ya arkadaşalr yazın sizlerde artık trt ye emin müfütye yeter ya bu adam bu şekil yorum yapmaz ya bıktık ya iyiki abisi açıkalın zaten bu sayede orda ah beeeee şu peşkeşçilik olayı ne zaman bitecek ülkemizdeeeeeeeeeee

• Beğen
Tepkiler: fatih uzun

ördek

Üye
Tepki
131
bisiklethaber'den:

5.Etabı ANDRE GREIPEL Kazandı!
Onur ERKMEN
15 Nisan 2010, Perşembe GEÇEN YIL KAYBETTİĞİMİZ RIFAT ÇALIŞKAN’I DENİZLİ-FETHİYE ETABINDA ANDIK!

TURKUAZ MAYO YİNE VISCONTI’NİN

46.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 221 km lik Denizli-Fethiye Etabını Columbia Takımı’ndan Alman Sporcu Andre Greipel Kazandı. Finişten Sonra Ataklar Sırasında Kural İhlali Yapıldığı Gerekçesi İle Bisikletçiler Arasında Zaman Zaman Münakaşalar Yaşandığı Görüldü!. Genel Ferdi Klasmanda ISD-NERİ’den Giovanni Visconti 21.07.06 ile 1.liğini Koruyor! 194 km’lik 6.Etap olan Fethiye-Finike Parkurunda Turkuaz Mayo’yu Yine İtalyan Bisikletçi Giyecek!

46.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Denizli-Fethiye Fotoğrafları

Start’ı Denizli Belediye Başkanı Verdi!

13 bisikletçinin çeşitli nedenlerle yarış dışı kalmasından sonra 98 sporcu 221 km lik Denizli-Fethiye etabı için pedal çevirmeye başladı. Yarışın en uzun etabı olan bu parkurda gözler yine ISD-Neri ve Columbia kapışmasına çevrildi. Genel takım klasmanında ISD-Neri’nin 2 sn arkasından Cofidis onun da arkasında Columbia 1 dk 20 sn farkla yer alıyordu. Bu da şu demekti; bu 3’lünün kaderi bir yerde bu etapta belli olacaktı. Genel Ferdi klasmanda da durum farklı değildi. ISD-Neri’den Giovanni Visconti 14 saat 57 dk 48 sn ile ilk sırayı alıyor, Columbia’dan Tejay Van Garderen 14.58.04 (16 sn) 2., Cofidis takımından David Moncoutie 14.58.15 ile (27 sn) farkla 3. sırada bulunuyordu. Footon Servetto’dan Gian-Paolo Cheula 48 sn farkla 4. sırayı paylaşıyordu. Bu da bu 4’lünün Denizli-Fethiye etabında ne denli zor bir yarışa başladıklarının göstergesiydi. Denizli Valisi Yavuz Erkmen ve Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’nin birlikte verdiği start öncesi Tour of Turkey ve Ayyıldızlı bayrağımızın bulunduğu fuları genel klasman 1.si Giovanni Visconti’ye takmasından sonra müthiş yarış başladı. 1600 m irtifa ile etaplar arasındaki en yüksek noktaya çıkış yine bu etapta yaşanacaktı. İlk kilometrelerden sonra Lampre’den Adriano Malori, Vorarlberg’den Chirstoph Sokoll, Galicia’dan De Segovia, Cofidis’den Remi Pauriol, Carmiooro’dan Aristide Ratti ve De Rosa’dan Sergio Lagana ana gruptan kaçtılar. Önce 4 dk 59 sn kadar çıkan fark 65. km’ye gelindiğinde 4.20 sn’ye indi. Ana grubu ise ISD-Neri bisikletçilerinin tuttuğu gözden kaçmadı.

İlk Prim Pauriol’nun!

Kazık Beli geçilirken tırmanma priminin bisikletçileri belli oldu. Cofidis’ten Remi Pauriol çizgiyi ilk geçen sporcuydu. Daha sonra onu Galicia’dan De Segovia, Lampre’den Malori, Vorarlberg’den Sokoll ve Carmiooro’dan Ratti takip etti.

Sprint Primi’de Ratti’nin!

Yusufça’daki Sprint Primi’ni ise Carmiooro’dan Aristidi Ratti aldı. 2.liği Vorarberlg’den Sokoll, 3.lüğü ise De Rosa’dan Lagana elde etti. 107.km geçilirken bisikletçilerin ortalama hızı da saatte 35 km yi buluyordu. Kızgın güneş, rüzgarsız diyebileceğimiz parkur, ortalama hızın düşük seyretmesine neden oldu. Ama yine de ön grup ana grupla arasındaki zaman farkını 4 dk olarak korumayı başardı.

İlçeler Birbirileri ile Yarışıyor!

Denizli ilinin mükemmel bir şekilde organizayona katkı yapışından sonraki etaplarındaki köy belde ve ilçerler de bisikletçilere destek vermek amacı ile çeşitli etkinlikleri düzenledikleri görüldü. Yola asılan ilginç bir pankartın üzerinde şu ilginç yazı dikkat çekiyordu. “Leblebi diyarı Serinhisara hoş geldiniz” Oysa Türk halkının büyük çoğunluğu çok önceden çorum leblebisi ile tanışmıştı. Böylelikle Serinhisar’ın ürününü de TUR’u takip edenler bu etapta öğrendiler. Fethiye’de doğal güzelliklerinin dışında Belediyesi ile bu etapta öne çıkan ilçelerindendi. Belediye Başkanı Behçet Saatçi, yörenin öne çıkan ürünlerinden oluşan bir poşeti bisikletçilere takdim etti. Finiş mahalli, yapılan süslemeler ile birlikte renkli görüntüler veriyordu.

Rıfat Çalışkan Tırmanışını Pauriol Kazandı!

Türk bisikletinin efsane ismi Ay yıldızlı mayoyu defalarca giymiş Rıfat Çalışkan’ın adına ithaf edilen tırmanma primini Cofidis’den Pauriol kazandı. 2.liği Vorarlberg’den Sokoll, 3.lüğü De Rosa’dan Lagana, 4.lüğü Galicia’dan De Segovia, 5.liği de Lampre’den Malori elde etti. Geçen yıl kaybettiğimiz bu büyük sporcunun böylece Denizli-Fethiye etabında anmış olduk. Öndeki 6’lı grup finişe doğru bu tırmanış priminden sonra tempoyu hızlandırdı. Yokuş yukarı düşen fark, tırmanma bittikten sonra yeniden 3 dk’nın üzerine çıktı. Ancak ana grup tempoyu yükseltmeye başlayınca durum farklılaştı. Finişe 63 km kala öndeki 6’lı ile ana grubun arası 2.21’e kadar indi. Ve bu etapta bu km geçilirken 221 km lik zorlu parkurun ağırlığına dayanamayan 3 bisikletçi daha yarış dışı kaldı. Karabel rampası inildikten sonra müthiş bir tempo yapmaya başladı. Öndeki 6’lı bozulmadan devam ediyor ama ana grubun kıskacı altında tedirgin oluyorlardı. Uğurlu geçilirken finişe artık 37 km vardı ve fark 1.5 dk’nın altına inmişti. Finişe 15 km kala fark 1 dk altına indi. Etap durgun seyrederken 10 km kala Cofidis’in bisikletçisi Pauriol birden atak yaptı. Onu Malori ve De Segovia takip etti. Ama bu arada ana grupta müthiş bir tempo yaparak ön grubu 25 sn bir farkla yakalamayı başardı. Ve 6 km kala etap birden hareketlendi. Columbia’lı bisikletçiler ana grubun başını çekerek atağı başlatınca Cofidis’in bisikletçisi Pauriol yakalandı. Artık sık sık atak görmeye başlamıştık. Dün yatan Columbia takım halinde yine sahne aldı. Onu ISD-Neri ve Lampre de sıkıştırmaya başladı. Şahane bir finişi yaşadık diyebilirz. O ana kadar yarışta gözükmeyen Columbia’nın bisikletçisi Alman Andre Greipel gerçekten büyük bir sprinter olduğunu ortaya koydu ve mükemmel bir finiş yaparak 6.09.18 ile Fethiye’ye ilk giren bisikletçi oldu.

Etap ilk 3’ü şu şekilde oluştu:

1. Andre Greipel Columbia 6.09.18

2. Gavazzi Colnago 6.09.18

3. Van Hummel Shimano 6.09.18

• Beğen

ördek

Üye
Tepki
131
trt3 yayın akışı!! tur yarın sabah 4.30da... süpermişşş... bari lütfedip finalini verselermiş doğru düzgün bi saatte.. sanki dalga geçiyorlar..

06:58 İstiklal Marşı ve Günün Program Akışı
07:00 Adrenalin
07:30 Kültürel Zenginliğimiz
07:58 TRT-GAP
13:58 TRT-3 Açılış
14:00 FIFA 2010
15:30 Spor Deyince
16:15 Mavi Tutku
16:45 Ampute Futbol Ligi Özetleri
17:30 Almanya 1.Futbol Ligi (Bundesliga) Özetleri
18:30 Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye Ayağı/Kadıköy İspark
20:30 Pota
21:30 Almanya 1.Futbol Ligi (Bundesliga) Karş."Köln-Bochum"
22:20 Golf Güncel
22:30 Almanya 1.Futbol Ligi (Bundesliga) Karş."Köln-Bochum"
23:30 Spor Bülteni
00:00 Formula 1 Magazin
00:30 Futbol Eksperi
01:00 Avrupa Güreş Şampiyonası Bayanlar
03:00 Avrupa Ritmik Jimnastik Şampiyonası
04:30 Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu "Fethiye-Finike Etabı"
06:30 Spor Bülteni

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
Tekrar saatleri gerçekten çok kötü,bir önceki gün ise gece 01,00'deydi normal yayın saatinde de zaten pek çok kişi işte-okulda oluyor,helal olsun.

bellamy

Üye
Tepki
18
Turun tekrarını internette paylaşan birine rastayan var mı? Ben biraz bakındım ama kimse kaydetmemiş sanırım. Şöyle yüksek çözünürlükte tekrarını izlemek vardı.
Bu arada tur sayesinde ne kadar rezil yollara sahip olduğumuzu da dünya alem görmüştür sanırım.

kenanyaman

Forum Bağımlısı
Tepki
448
evet internette bir link olsaydı da bizde izleseydik sabah 4 de kim kalkacak yaw...

murat ağırdilli

Daimi Üye
Tepki
290
@ADMCOACH

sevgili adem belli olan kişileri senin benim gibi camianın içindekiler biliyor dışardaki arkadaşları aydınlatma açısından konuyu açarsan iyi olur diye anlatmak istedim

• Beğen
Tepkiler: adm coach

bellamy

Üye
Tepki
18
kazayı göreniniz var mı? yoldan dolayı mı oldu kaza yoksa elemanın mı hatasıydı? inşallah yoldan dolayı olmamıştır.
kazadan dolayı mustafa da 11.olmayı başardı. etabın sonlarına doğru 3.lüğe kadar gelmişti. ancak devamını getiremedi.