Claud Butler oxford 700 hakkındaki görüşleriniz

SerhatAtan

Aktif Üye
Tepki
289
Bisiklet
Dahon
Merhaba arkadaşlar. İsmim Serhat. Avukatım. Uzun zamandır takip ettiğim foruma bugün ilk mesajımı yazıyorum.

15-16 yaşlarında bıraktığım bisiklete 2011'de Bisan Roadstar alarak geri dönmüştüm ama o bisiklete de sadece memlekette binebildiğim için uzun soluklu bir pedallamam olmadı nicedir.

Son 2 aydır akşamları yürüyüş yapıyorum kilo verme amaçlı ancak aklımda yine bisiklet vardı.

Sadece akşamları site içinde pedal çevirip biraz spor yapmak için uygun fiyatlı olması ve ille de şehir bisikleti olması kaydı ile sıfır bisiklet arıyordum. Hepsiburada'da bu bisikleti gördüm ve sipariş verdim. Bisikletim bugün geldi.

En kısa sürede kurulum işlemini gerçekleştirip pedal basmaya başlamak istiyorum.

İzlenimlerimi elbette aktaracağım.

Herkese keyifli forumlar.

Scudo

SerhatAtan

Aktif Üye
Tepki
289
Bisiklet
Dahon
En kısa sürede kurulum işlemini gerçekleştirip pedal basmaya başlamak istiyorum demiştim; bisikleti akşam üzeri kurdurdum.

Bakırköy'deki Metin Bisiklet (ilgisine ve alâkasına teşekkür ederim) kurulumu gerçekleştirdi. Usta bu bisikletlerin ihraç fazlası olduğunu, yerli üretim olduğunu ama iyi bir tercih yaptığımı söyledi.

Açıkçası profesyonelce beklentilerim de olmadığı için benim beklentilerim fazlası ile karşılandı.

Bisiklet ile ilk defa bu akşam 7.5 km yol yaptım ve sürekli tempoya göre 3. Ve 4. Viteste kullandım. 6. Vitese gerek duymuyor insan. Ancak 1. Vitesi de çocukluktan alıştığım MTB 1'i gibi değil. Otoparktan çıkarken hafif rampa var orada bile efor sarfettirdi.

Yola çıkınca ise ince tekerli oluşu sebebiyle ve gidonun pozisyonundan dolayı eğilme bükülme olmayınca 'işte bu' dedim kendi kendime. Düz pozisyonda bisiklet sürmek 'benim için' gerçekten daha iyi. Ayrıca ince tekerler düz yolda akıp gidiyor. Frenler tatminkâr. Selesi benim için yeterli. 7.5 km'lik sürüşte herhangi bir ağrı hissiyatı vermedi.

Tasarım ise çocukluktan beri hoşlandığım tipik, klasik bisiklet tasarımı. Gidon, çamurluklar oldukça tok bir görünüm sağlıyor bence.

2 rengi var ve ben mavi olanını almıştım. Boyası da oldukça iyi.

Kısacası fiyatına göre 'beklentilerimi' karşılayan iyi bir bisiklet olduğunu düşünüyorum.

Belki ilerleyen zamanlarda port bagaj ya da sepet vs takabilirim. Sağa sola gitmek için uygun bir araç zira.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/07/89114ad7c69107a3374730ad1f24a120.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/07/9ad00aaf04d062373177cb5446df0f3b.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/07/07/46f7efc8850885467ccd05feebe6e3e6.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/07/07/bb30f370ac2357fddead16ad1a6f4273.jpg

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
@SerhatAtan
Hayirli ugurlu olsun keyifli pedallamalar rengi cok guzelmis. Eger temin etmediyseniz ilk ekipman olarak kask ve eldiven almanizi tavsiye ederim.
Bi de bu civarda oturuyorsaniz Bakirkoyde kucuk bir grubumuz var iş sonrasi aksamlari sahil turu yapiyoruz zaman zaman, bekleriz :)

SerhatAtan

Aktif Üye
Tepki
289
Bisiklet
Dahon
@OguzGyan
Oğuz Bey teşekkür ederim davetiniz için. Aslında katılmayı isterim ama evim Atakent'te. Oraya kadar gelmek sıkıntı olabilir şimdilik ama ileriki zamanlarda durum değişiklik gösterirse elbette toplu sürüş etkinliklerine katılmak isterim.

Bu arada bugün 2. Gün ve 11 km sürüş yaptım bu akşam. Iyiden iyiye bisiklete alıştım ve bisikleti sevdim. Yıllar sonra yeniden pedallamak çok güzel bir şey. :)

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

alperys

Üye
Tepki
0
İsim
alper
Acil bir şekilde 3 günü kalmış inidirimi bitiyor bisikletin, 6 vites çok mu yavaş olur acaba arkadaşlar ? 2. si çok pro filan değilim bisiklette 5 km sahile evimiz onun için ve şehirde sürmelik alıcam ve görünümünün klasikliğide çok hoş o da cezbetti alayımmı dersiniz ? Manavgatlıyım bu arada bi yardım ediverin

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
@alperys Bi bisikletin vites sayısıyla yavaşlığının bir alakası yoktur. Önemli olan dişli oranlarıdır . Bu bisikletin 6. Vitesi zayıf bir bacak için aşırı serttir kullanmazsın bile

alperys

Üye
Tepki
0
İsim
alper
Çok teşekkürler bilgilendirme için efendim, bu arada sipariş verdim . Bisiklette klasik bi tarz oluşturmak istiyorum. Sele,koltuk, jantlar konusunda bi öneri verebilirmisiniz ?

mesela bu bisiklete yaylı selelerden hangi modeli önerirsiniz? Bir de jantlar konusunda

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
@alperys selesi yeterince rahat bence değiştirmeye gerek yok.jantlar weinmann marka tek katlı alüminyum jant çok kötü değil fakat eğer bulabilirsen 0 bisikletlerden çıkma jantlar bulabilirsin ucuza eğer gerek duyarsan.zaten bu bir şehir bisikleti yani atlama zıplama çukurlara tak tak girme olaylarını yapman doğru olmaz.sele ve koltuk bisiklet için aynı şeydir zaten. Brooks b17 tavsiye ederim.

@alperys klasik bir tarz için sepet takabilirsin dinamolu lambalar takabilirsin.ben klasik tarzı biraz yumuşatmak için tri bar takıp hızımı arttırmayı düşünüyorum

alperys

Üye
Tepki
0
İsim
alper
1.Klasik ön ve arka lambaları nerde bulabilrim arkadaşlar ve nacizhane tavsiyelerinizi bekliyorum bu arada yaşım 14 değil 23 tür çocuk falan deyipte mesaj atmamazlık yapmayınız ltfen.

2. Bu bisikletin koltuğu rahat ise değiştirmeyeceğim yada Brooks17 koltuk daha iyi olur dermisiniz?

3. Diğer önermek istediğiniz fikirleride söyleyebilirsiniz .

Şimdiden teşekkürler..

Tepki
15
İsim
Samet Akkaya
Bisiklet
Claud Butler
Merhabalar

Dün tur sırasında lastiğim patladı ve iç lastiği değişme kararı aldım patlaktan dolayı.. Sorum şudur ; 700 x 25 - 35 bir iç lastiğim var ama nasıl bir iç lasik almam gerekiyor bilmiyorum . 700 x 25 -35 ayarında bir lastik bulamadım 700 x 25 - 48 mm yada farklı ebatlarda var. Sondaki "35" sibop ölçüsü olduğunu zannediyorum ama o ölçülerde iç lastik bulamadım . Yardımlarınızı bekliyorum nasıl birşey kullanmam gerek .

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
700x 25-35 demek 700x25 - 700x35 ebatlarındaki dış lastiklerde kullanılır demektir. Siz dış lastik ebatınıza uygun bir iç lastik alırsanız sorun olmaz. Bisikletinizin üzerindeki lastik 700x35 ise 700x35-40 iç lastik alabilirsiniz mesela. Böylece iç lastik son haddine kadar şişerek incelmeyecek ve kolay patlamayacaktır.

Tepki
15
İsim
Samet Akkaya
Bisiklet
Claud Butler
Çok teşekkürler Tahir bey , en ufak bi çukurdan geçtim 27 km hızla patladı lastiğim . 800 km kadar yol yapmayı düşünüyoruz . İnşallah aksilik olmaz. Çok sağolun

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Yedek lastik ve yamayla tedbir alırsanız sorun olmaz inşallah.

alperys

Üye
Tepki
0
İsim
alper
Arkadaşlar bisiklet selesi acayip rahatsız ediyor . Brooks b17 modeli methediyolar fakat fiyatlar cep yakıcı dereceede . Uygun fiyata kaliteli sele arıyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum ?
Teşekkürler
A. Alper YILMAZ
BOUN Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü

alperys

Üye
Tepki
0
İsim
alper
Arkadaşlar bisikleti bir haftadır kullanıyorum fakat sanki bisikleti hareket ettirmek için olduğundan çok fazla pedal çeviriyomuş hissine kapılan varmı? Ne yapmak gerekir?

Cioo

Üye
Tepki
1
Bende bu sitedeki tavsiyeler üzerine yeni sipariş verdim.Araştırdığım kadarı ile kötü bir izlenimi yok. Değinildiği gibi herkes tam bir şehir bisikleti olduğu kanısında .Sitesinden de araştırdığım kadarı ile bunun için üretilmiş ve amacına bir hayli hizmet ediyor.Edinince görüşlerimi buradan almayı düşünen arkadaşlara tekrar yazıcağım. Tavsiyeniz için teşekkür ederim Tahir Bey.

• Beğen

SerhatAtan

Aktif Üye
Tepki
289
Bisiklet
Dahon
Bu bisikletin ağırlığını merak ediyordum.

Hb'da bisikleti satın alan bir kullanıcı yorumda el kantarı ile bisikleti tarttığını ve bisikletin tam 14.5 Kg geldiği bilgisini paylaşmış.

Merak edenler için bisikletin ağırlığı budur.

Bu arada aldığımdan beri sadece bayram sebebiyle memlekette olmam yüzünden binemedim bisiklete ve toplamda 128 km bindim şu ana kadar.

İyiden iyiye alıştım ama bununla birlikte bende sorunlar baş göstermeye başladı. Alışırım diyordum ama ayaklarım 7. ilâ 8. Km'lerden itibaren ağrımaya başlıyor.

Bu ağrı ne zaman geçer sizce?

İkincisi zehri kaptım sanırım. Evet bisiklet güzel ama başlarda pek de rahatsızlık vermeyen sele şimdi fikrini değiştirdi. :)

Brooks B67 Classic seleleri inceliyorum birkaç gündür ve iyiden iyiye aklıma düştü. Neredeyse bisikletimle aynı para ama sanırım o güzel seleyi alacağım ilk firsatta. :)

• Beğen
Tepkiler: metalikfb

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
Selamlar bende bu bisikletin mavisini aldım.izlenimlerimi almak isteyen Arkadaşlara sunmak istedim.
Bisiklet fiyatına göre gayet tatminkâr,üstündeki Parçalar bizim gibi amatör,yeni başlayanlara gayet uygun.
Bisikletimle işe gidip geliyorum,3 Gidiş 3 Geliş yapıyorum,Ama 7 vites olduğundan,ön yaprak tekli ve 1. Vites
Diğer 18 yada 21 vitese göre Bayağı sert ve çok hafif eğimlerde bile ter attırıyor,ben çok rahatsız oldum.
Tabi bunda idmansız oluşumunda etkisi vardır,o Yüzden ön Yaprağı değiştirip 3 lü diş aynakol ve artırıcı takıp 21 vitese yükseltmek istiyorum,bugün yetkili servisine gittim,servis mahalle bisikletçisi düşüncemi söylediğimde çok fahiş bir fiyat çıkardı,Forumdaki bir yardımsever kardeşim,yardımcı olup Parça tavsiyelerinde bulundu,o parçaları Alıp monajlatmayı düşünüyorum.bu dediğim olunca diğer bisikletler gibi olacağını düşünüyorum,sizdende Parça ve fikir tavsiyesi bekliyorum,şimdiden teşekkür ediyorum

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
@Serhat Atan tam size brooks a bisiklet kadar para vermeyin, çünkü bugün sele derken yarın vites yetmiyor diyeceksiniz astarı yüzünden pahalıya gelecek bu bisikletin yazacaktim, @daghan vites yetmiyor yazmış bile ☺

Bu bisiklet kötü değil, fayda/maliyet oranı iyi bir ürün. Bence ilk bisiklet olarak düşünerek hiç bir bileşen yükseltmesine para harcamadan bu spor-hobiye giriş amaçlı kullanılmalı. Bir müddet sonra tamam bu bisiklet işi bana göreymiş geleceğe yönelik yatırım yapabilir veya daha çok bütçe ayırabilirim derseniz satıp daha üst bisikletlere yönelin derim.