Claud Butler oxford 700 hakkındaki görüşleriniz

SerhatAtan

Aktif Üye
Tepki
289
Bisiklet
Dahon
@Cengo
Hocam aslında oldum olası bisiklet denilince aklıma hep bu tarz klasik görünüme sahip bisikletler gelir. Tarz meselesi sanırım. Daha çok seviyorum. :)

O yüzden her ne kadar yol/tur bisikletleri daha başarılı olsalar da benim için bisikletin yürümesi kâfi.

Bu bisiklette bile daha 5. Ve 6. Vitesi 1 kez kullandım. Hep 3. Viteste sürüyorum.

Ancak bu demek değil ki ağır bisikletle debelleşeyim, rahat edemeyeyim.

Sadece sele olayı rahatsızlık vermeye başladı onun haricinde hâlâ memnunum bisikletten. Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı fiyat/performans ürünü.

İleride sanırım değiştireceğim ama aklımda klasik Hollanda tipi Gazelle'nin bisikleti var sadece şu an. Onun da meselâ ağırlığı 22.5 kg sanırım ama işte.

Aslında Gazelle'nin klasik modeli yıllardır aklımda ama bir türlü nasip olmadı.

Yine de bu bisiklet tam da dediğiniz gibi.

Yorumunuz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim. :)

• Beğen
Tepkiler: Cengo
Scudo

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
bu konuya denk geldim. İşe gidip gelirken kullanabileceğim bir şehir bisikleti bakıyorum. Gidiş , dönüş 3 km toplamda günlük 6 KM yol yapacağım. Beni yormadan evime götürür mü ? Yokuş yok, dümdüz yol :)

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
@Engin ATAL
Gayet yeterli olur düz yolda bu paraya çok güzel bisiklet

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
@Dağhan

zamanında 300 tl ye satılan bisiklet şimdi 399 tl olmuş :(

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
Ayrıca arkadaşlar ben bugün internetten ön artırıcı aynakol ve vites kolu Alıp bisikletçide montaj yaptırdım.bu işlemi vites yokuşta yetmiyor eziyet oluyor diye istedim.
Ama kadroda diğer taraf için vites tutacağı olmadığından ön aynakoldaki dişlileri değiştiremiyorum,ama şu anda ortadaki dişlide bisiklet daha rahat ve sürmesi çok zevkli oldu.ama biraz daha paranız varsa Oxford 700 c ALIN

@Engin ATAL
Evet Şark tüccarı zihniyeti adeta
Mal tutuldumu yap Zammı bi şekilde millet alacak mantığı

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
@Dağhan ben kaseti veya aynakoldaki yaprağı küçüğüyle değiştirmenin daha ucuz ve iyi olacağını söylemiştim ama sakal yok ki.

Yani şuan sebebini tam anlayamama rağmen on vitesi kullanmıyorsun bunu yapmak yerine küçük bir aynakol yaprağı alsaydın ne aktatıcıya ne vites koluna ihtiyaç kalırdı

• Beğen
Tepkiler: Şeffaf ve Dağhan

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
@metalikfb
Selam belkide Haklısın ama işte acemilik,ben böyle yaparak daha iyi olacak diye düşündüm,ama kadroda o küçük kulakçıkmı o vites telini tutan yer olmayınca aynakoldaki dişler değişmiyor ama eskisinden iyi oldu,
Şimdi arkada 6dişli var,ön yaprak ortada bu bisiklet kaç vites oldu

Tepki
1
Bisiklet
Claud Butler
hepsiburada'dan sipariş etmiştim 2 gün önce geldi ama arka çamurluğu yamuk ve çizikler içinde. müşteri hizmetlerini aradığımda fotoğraflarını bize atın biz de değerlendirip iade veya değişim yapalım dediler bekliyorum. şimdi ise oxford 700 ve city bike explorer 700c arasında kaldım. biraz araştırma yaptım ama karar veremedim sizce ne yapayım?

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
@Olofmeister kardeşim geçmiş olsun evet hb gereğini yapar inşallah.
Kutu içinden ücretsiz Bakım kuponu çıktımı içinden ,benim bisikletin içinden çıkmadı hb yazdım ama hala dönüş yapmadılar

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
@Olofmeister
Evet kardeşim Haklısın ayarın arayacağım

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Bütçemi biraz daha artırarak 100% GIANT şehir bisikletini almaya karar verdim bu da fotoğrafı :)

(link)

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
@Dağhan öndeki dişli sayısıyla arkadakini çarparsan toplam vites sayısını elde edersin.senin bisikletinde önde 3 dişli olmasına rağmen sadece birini kullanabildiğin için bisikletin hala 6 vites

• Beğen
Tepkiler: Dağhan

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
:) Evet öyleymiş öğrendim saolasın ama böylede iyi eskisinden ama dediğini yapsak daha az maliyetli olacakmış.

• Beğen
Tepkiler: metalikfb

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Gorsel olarak bu tarz bisiklet aramiyirsaniz, bisiklet sporuna yeni basladim alir bunu surerim diyip bisiklet sporundan sogumak istemiyorsaniz degerlendirilmeyecek bisiklet kendisi. Evet gorsel olarak cok guzel ama ozellikle istanbul tarzi bol rampali sehirlede yasiyor iseniz size zevkten cok kulfet verecektir ne yazikki. Cunki vitesi yetersiz kalacaktir. Ozellikle yeni basliyorsaniz bunu daha cok hissedersiniz. Bisikletle ilgilenen insanlar belirli bir altyapiya sahip oldugu icin bu bisiklette cok sikinti cekmeden yokuslari vs asarlar. Ama yeni baslayan bacaklari nefesi ham bisikletsever ilk rampanin 10. Metresinde dili disari cikarirsa uzulurum. Onun icin salcabi excell bu bisikletin ikamesi gibi adeta. Ben kuzenime aldim 2.5 sene oldu hergun surer nerdeyse suan hicbir problemi olmayan bisiklet. Yeni baslayip yokuslu bolgelerde oturan ve ben bisikletle haftasonu turlara da cikarim diyen ve bu aralikta bir fiyatta bisiklet dusunen arkadaslarim salcano excell i de listelerine ekleyebilirler.

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.534
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar , uzun zamandır aktif olmayan konuyu hortlatmaya karar verdim :)

Öncelikle ben bu yaz başı aldım bu bisikletten ve artık heryeri gezdim yaşadığım şehirde tura çıkmaya karar verdim . Samsun - Trabzon arası bir tur düşünüyorum tek başıma sizce bu bisikletle çıkabilirmiyim . Yeterli olurmu .Günde 110 km den fazla yol yaptığım oldu ve hiç bir sıkıntı vermedi ama uzun yol ne olur ne olmaz ?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.534
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Teşekkür ederim, aslında bisikletten korkuyorum yani uzun yolda yarıda bırakmasın da beni. yanıma alacağım en büyük yedek parça iç lastik olur sanırım

mrsar

Üye
Tepki
5
İsim
enes s.
Bisiklet
Claud Butler
Merhaba arkadaşlar,

Ben Ankara'dan Enes. Lacivert renk Oxford 700 bisikletim bugün geldi ve Ulus'ta monte ettirdim. Daha önce bisiklet tecrübem yoktu ama Ulus'tan Söğütözü'ne yaklaşık 13 km kazasız belasız geldim. Bunun üzerine bu foruma kaydoldum.

Daha önce hiç trafikte sürmediğim için bayağı çekiniyordum, bisikletçide bir ayna taktırdım.

Oturduğum yerde yeşil bir Claud Butler Oxford görüyordum, tipi çok hoşuma gidiyordu. Ben de laciverdini aldım. Beklediğimden iyi çıktı. Tek gördüğüm sorun -ki bu bir sorun mu bilmiyorum- bozuk yollarda arka çamurluktan ses geliyor. Ön çamurlukta da hafif bir yamukluk var ama bu benim için önemli değil.

Bahsettiğim ikizi bisikletin yanına park ettim ve bazı farklılıklara gitmiş olduklarını gördüm.

1.Vitesler farklı.
(link)
(link)
http://(link)
İnsan yeni alınca bisikletini gözünün önünden ayırmak istemiyor:)
(link)
http://(link)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf G.